Хоча дерев’яні будинки будуються і зараз, багато хто з них були побудовані ще десятиліття тому. Не дивно, що за час тривалої експлуатації несучі функції старого підстави погіршилися. Щоб їх посилити, необхідно провести ремонт фундаменту дерев’яного будинку.

Підняття дерев’яного будинку

Ремонт фундамента деревянного домаДомкрат

Перед тим як в дерев’яному будинку розпочати роботи з ремонту фундаменту, спочатку на певну висоту треба підняти стіни. Дерев’яні конструкції легко піддаються таким маніпуляціям, тому з операцією проблем виникнути не повинно. Перед тим як підняти будинок потрібно виконати попередню роботу.

Дерев’яний будинок необхідно піднімати досить повільно, так як при швидкому піднятті цілісність стін опиниться під загрозою.

Ремонт фундамента деревянного домаФундамент откапывается і очищається

 • Спочатку з дому потрібно винести всі предмети побуту і в першу чергу ті, які спираються на підлогу. Крім того, потрібно демонтувати двері і вікна з рамами, а також від’єднати всі трубопроводи і електрика. Усі будівлі, які стоять впритул до будинку, також повинні бути розібрані.
 • Ремонт фундамента деревянного домаДемонтаж вікна в дерев’яному будинку Потім потрібно позбавитися від дерев і кущів, які ростуть поруч з будинком – не далі 1,5 м від стін.
 • В середині будівлі все підлоги повинні бути розібрані. Коли завершені всі попередні роботи можна приступати до підняття будинку за допомогою домкратів.
 • Домкрати підставляються під стіни з різних сторін будинку в місці перекладки колод, при цьому обидві установки повинні розташовуватися симетрично між собою. Агрегати при підйомі можуть увійти в тіла колод. Щоб цього не сталося, під деревину потрібно підкласти металеві пластини товщиною від 5 мм Щоб домкрати не просідали у грунт, під них підкладаються дошки. Таким способом домкратами потрібно підняти будинок з однієї сторони приблизно на 5 див.
 • Щоб зафіксувати підйом стіни, потрібно під колоди підсунути надійні бруски.
 • Після цього підйомні механізми таким же чином підставляються з протилежного боку будинку, і проводиться підйом іншої стіни на таку ж відстань. Фіксація відбувається за допомогою все таких же брусків. Таким неспішним способом можна спочатку трохи підняти весь будинок.

Ремонт фундамента деревянного домаОпори для домкрата

Не потрібно поспішати з підняттям будинку на велику висоту, так як це може закінчитися зміщенням конструктивних елементів і порушенням перекладки.

Щоб повноцінно відбулася заміна фундаменту дерев’яного будинку, потрібно підняти об’єкт як мінімум на 0,5 м. Це дозволить залити зверху нову підставу, якщо врахувати, що у багатьох випадках старий фундамент глибоко йде в землю. Слідом за підняттям будівлі на висоту, яка дозволить вільно виконувати необхідні роботи, будинок потрібно зафіксувати. Впоратися з цією функцією можуть блоки з бетону, які здатні витримати велике навантаження. Щоб блоки не вгризалися в землю, під них рекомендується підкласти широкі дошки. Будинок піднятий – можна займатися ремонтом фундаменту.

Ремонт стрічкового фундаменту

Ремонт фундамента деревянного домаСхема підсилення стрічкового фундаменту

Якщо відновити прослужив багато років стрічковий фундамент, то він зможе ще не одне десятиліття надійно утримувати дерев’яний будинок. Щоб посилити колишнє основу потрібно застосувати арматуру і влаштувати додаткову залізобетонну зв’язку по контуру фундаменту як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Крім того, щоб відремонтоване основу було стійким і міцним, необхідно підняти фундамент вище колишньої позначки. Перед початком ремонтних робіт слід запастися необхідними інструментами та матеріалами.

 • На початковому етапі роботи вздовж старого фундаменту з внутрішньої і зовнішньої сторони риється траншея, глибина якої повинна досягати підошви. Після створення доступу до бетонної конструкції фундамент старанно очищається від налиплого грунту. Якщо присутній гідроізоляція, вона видаляється. У бетоні, швидше за все, будуть тріщини. Їх потрібно розширити і видалити шматки бетону, які слабо тримаються.
 • Ремонт фундамента деревянного домаАрмування Після ретельного очищення фундаменту потрібно додатково спорудити арматурну сітку. Якщо при влаштуванні основи арматурна сітка була виконана неправильно або для цієї мети застосовувалися труби, нову обв’язку необхідно робити обов’язково. Для цієї роботи підійде арматура діаметром 12 мм, Для більшої міцності сталевого каркаса арматурні прути краще не зв’язувати дротом, а скріпити зварюванням. Це пов’язано з тим, що в конструкцію каркаса будуть входити не тільки відрізки, які будуть пронизувати бетон і проходити уздовж фундаменту, але і сітка. Вона буде покривати основу, і входити в конструкцію цоколя на певній висоті над землею.
 • Для створення арматурної сітки в старому фундаменті за допомогою перфоратора проробляються отвори, які повинні бути перпендикулярними основи. Отвори роблять як знизу, так і зверху, при цьому крок між ними повинен бути приблизно 0,5 м.
 • Потім болгаркою нарізаються відрізки арматури. Вони вставляються в пророблені перпендикулярно стінок фундаменту отвори, при цьому штирі повинні виступати за межі підстави на 15 див.
 • Після того, як всі відрізки займуть своє визначене для них місце, до них приварюються прути арматури, які повинні оперезати весь фундамент дерев’яного будинку. Зробивши горизонтальний металевий каркас, настає черга його витягування вгору. Після цього фундамент для дерев’яного будинку залишається тільки залити бетоном.

Завершення ремонтних робіт

Ремонт фундамента деревянного домаЗаливка бетону

Після завершення робіт з арматурного зміцненню старого фундаменту настає черга бетонування каркасу. Для цього споруджується опалубка як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони основи – дошки збивають цвяхами за допомогою молотка. Поперек опалубки повинні бути прокладені труби, через які будуть проходити комунікації. У місці установки домкратів потрібно залишити вільне місце, щоб домкрати можна було прибрати будинок і посадити на відремонтований фундамент. Стіни дерев’яної опалубки слід надійно підперти підручними опорами, щоб уникнути руйнування дерев’яної конструкції під напором бетону. Потім поверхню старого підстави змочується цементним розчином і заливається бетон.

Опускання будинку за допомогою домкратів проводиться тоді, коли бетон посиленого фундаменту повністю застигне.

Відео

Виготовлення гвинтового фундаменту замість старого:

Ремонт фундаменту дерев’яного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code