Нерідко доводиться стикатися з проблемою несправність каналізації. Причина проблеми може полягати в знос деяких елементів системи або в неправильній її експлуатації. У цій статті ми розповімо вам про те, як здійснити ремонт каналізаційних труб, будь то чавунні або пластикові. Це важливо знати, адже не у всіх випадках потрібна повна заміна труб в квартирі.

Як подолати засмічення труб

Одна з найчастіших проблем каналізаційної системи полягає в забрудненні. Саме через це нерідко виникають аварійні ситуації. Як правило, засмічення утворюється на складній ділянці трубопроводу або на повороті.

З метою усунення засмічень при монтажі каналізаційної системи монтується ревізія!

Ремонт канализационных труб своими рукамиСхема використання сантехнічного троси для прочищення труб

Спосіб боротьби з пробкою, яка утворилася безпосередньо залежатиме від ступеня засмічення: вода йде повільно або вода не йде взагалі.

  1. Вода йде повільно. При незначному забрудненні вода може поступово йти. Але це все одно доставляє незручності, тому засмічення слід усунути. Для цього можна скористатися вантузом, завдяки чому утворюється гідравлічний тиск, і невеликий засмічення легко проштовхується.
  2. Вода не йде взагалі. Якщо засмічення сильний, то вода взагалі не стане йти. У такому разі вантуз не допоможе. Тут необхідно задіяти сантехнічний трос. Якщо засмічення утворився в зливі умивальника, то можна зняти сифон і ввести трос в трубу. Якщо пробка розташовується далеко, можна скористатися ревізією. Через невелике віконце набагато легше буде дотягнутися до проблемної ділянки в системі.

При використанні сантехнічного троса важливо, щоб у процесі чищення він завжди був в натягнутому положенні. В іншому випадку він може скрутитися або спружинити, ударити по руках або повністю прийти в непридатність.

Усунення течі

Інша поширена проблема каналізаційних труб полягає в течі. Як правило, це спостерігається в місцях з’єднання труб. Якщо в трубі є тріщина, то в цьому місці витік також буде гарантована. В даному випадку ремонт каналізації прямо залежить від матеріалу, з якого вона зроблена.

Пластикові труби

Якщо каналізаційна труба з пластику пошкоджена, то насамперед необхідно подбати про відсутність в ній рідини. Видалити текти можна за допомогою пайки або використання епоксидного клею. Текти може бути на стику з’єднання труб. У цьому випадку проблема може полягати в обшарпаному ущільнювальної гумки. В такому випадку необхідно буде розібрати проблемну ділянку і замінити ущільнювальні гумки. Цей метод не завжди можливий, особливо якщо каналізація захована в стіні.

Чавунні труби

Якщо у вас в каналізаційній системі використовуються чавунні труби, а замінити їх ніяк не можна, ремонт можна виконати декількома методами. У деяких випадках для ремонту підійде невелика кількість цементу. Але це на випадок, коли текти слабка. Місце витоку ретельно зачищається наждаком і поступово наноситься сухий цемент. Як тільки перший шар намок, нанесіть другий шар цементу. Якщо текти велика, то скористайтеся спеціальним хомутом. На хомуті в обов’язковому порядку повинна бути ущільнювальна гума. Місце установки хомута також ретельно зачистите наждаком.

Ремонт канализационных труб своими рукамиСхема усунення течі за допомогою хомута

Ремонт канализационных труб своими рукамиЗа допомогою цементу і клею Існує інша технологія усунення течі чавунної труби. При цьому також потрібно цемент, але в комбінації з бинтом. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то домовтеся з сусідами зверху, щоб вони не спускали стоки якийсь період часу. Зачистивши проблемну ділянку, наносите густий розчин цементу. Консистенція цементу повинна нагадувати пластилін. Далі замотайте всі бинтом у чотири шари і чекайте повного висихання суміші.

Для кращого результату останній шар бинта обмажте силікатним клеєм.

Якщо текти невелика, можна також скористатися силіконовим герметиком. Але в даному випадку місце нанесення повинно бути повністю сухим. Якщо після виконання всіх цих дій проблема не усунена, то без повної заміни труб ніяк не обійтися.

Здійснюючи роботи з демонтажу старих труб, будьте особливо обережні в місцях перекриття. Якщо пошкодите трубу сусідів, доведеться розщедритися на заміну труб і у них!

Зовнішня каналізація – види ремонтів

Ремонт канализационных труб своими рукамиТруби зовнішньої каналізації

Якщо ви проживаєте в приватному будинку, то, можливо, буде потрібно ремонт каналізаційних труб зовнішньої системи. Тут, безумовно, можна зіткнутися з набагато більшими труднощами, адже мережа каналізаційних труб захована в землі. Більше того, нерідко на місці прокладки каналізаційних труб вже росте клумба чи є невелика споруда. Всі ці фактори ускладнюють доступ до ушкодженої ділянки труби. Але з цією проблемою можна впоратися. Існує безтраншейний метод ремонту труб каналізації. Для реалізації цього методу можна скористатися двома методами:

  1. Зруйнувати стару трубу і на її місці протягнути нову.
  2. Стара система каналізації зберігається, а всередині неї прокладаються нові труби меншого діаметру.

Але для всіх цих дій доведеться докласти чималих трудовитрати. Краще всього діяти на випередження проблеми. Як? Все дуже просто. Своєчасне обслуговування септика. Наприклад, деякі установки не потребують додаткового обслуговування, а інші, навпаки, необхідно своєчасно чистити. Проблема найчастіше виникає, коли накопичується великий обсяг твердих відходів. Рекомендується використовувати різні біопрепарати, які покращать роботу септиків в кілька разів.

Ремонт канализационных труб своими рукамиВідкачування септика

Отже, ремонт каналізаційної труби без її заміни можливий! Для цього ви можете скористатися одним з вищеописаних методів. Якщо ж вже перепробували все, тоді доведеться піти на крайні заходи і здійснити заміну каналізаційних труб. У будь-якому випадку не поспішайте цього робити, випробуйте всі варіанти, це дозволить заощадити бюджет вашої родини. Якщо ви знаєте про інші методи ремонту каналізаційних труб, пишіть про це в коментарях.

Читайте також:

Врізка в каналізаційну трубу

Як з’єднувати труби чавунні

Прорвало трубу — що робити

Ремонт каналізаційних труб своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code