В’їжджаючи в нове житло, частіше хочеться перетворити його цілком і повністю на свій смак, облаштувати свою квартиру самому – від початку і до кінця продумавши всі деталі. Найголовніші питання в цій ситуації – з чого почати і як упорядкувати всі проведені роботи. Корисні поради з приводу ремонту нам дав експерт у цій галузі – власник компанії Home Project Азамат Каппас.

1. З чого почати: складіть план ремонту

Щоб правильно зробити ремонт, потрібно спочатку його добре розпланувати на папері, адже самі вдалі ремонти – ретельно продумані! Обстежте квартиру, виміряйте її і складіть план.

На плані вам знадобиться намітити, де і яка буде стояти меблі, де розміститься холодильник, телевізор, пральна машинка та інші електроприлади (їх габарити теж не забудьте прорахувати), а також сантехніка. На початку ремонту потрібно визначитися і з тим, в якому стилі ви будете обробляти ваше житло.

– Насамперед людина повинна визначити стиль майбутньої квартири: класика, нео-класика, модерн, хай-тек, фьюжн або інший. Після цього ви вже будете знати, в якому стилі купувати матеріал і меблі, і ви будете знати: ага, хочу класику, значить, мені потрібні відповідні шпалери і люстри. Якщо нео-класика, тобто, полегшена класика, то ви будете знати, що вінтажна люстра під важке золото тут вже не підійде, – коментує Азамат Каппас.

Також нанесіть на план освітлення і визначитеся з його типом (люстри, вбудовані світильники, торшери). Нанесіть на план двері і відзначте, як вони будуть відкриватися і закриватися, і не будуть вони зачіпати меблі або перекривати вимикачі.

Потрібно проаналізувати наявну електророзводку, подивитися розташування розеток і вимикачів і прикинути, чи відповідає їх місцезнаходження планом розміщення меблів і побутової техніки, який ви намалювали. Це слід зробити заздалегідь, щоб потім не довелося свердлити стіни в квартирі, вже зібраної після зробленого ремонту. Якщо розташування електропроводів вас не влаштує, врахуйте, що доведеться прокладати нову розведення (можливе укладання кабелів на підлогу під стяжку або проведення їх під стелею, якщо ви будете встановлювати в квартирі натяжні або навісні стелі). Крім цього, вивчіть сантехніку, встановлену в квартирі, правильність монтажу і справність. Перевірте надійність гідроізоляції санвузла.

2. Скільки коштує ремонт квартири: складіть кошторис

Капітальний ремонт з нуля, як правило, передбачає повну заміну начинки квартири (якщо така взагалі є). Не забудьте про можливості шумо – і теплоізоляції будинку.

Якщо квартира придбана вами в новобудові, то в неї треба ще й ретельно перевірити кривизну стелі, підлоги і стін, так як новобудови схильні до природної усадки, і це треба враховувати під час ремонту нової квартири. Криві підлоги і стелі обов’язково потрібно виправляти!

Так як шумоізоляційні матеріали потрібно використовувати під гіпсокартоном, то слід врахувати, що при такій обробці ви забираєте приблизно 7 сантиметрів стіни.

Після того, як вся оцінка житла була закінчена, приступайте до підрахунків. Запишіть обсяги робіт по кожній з кімнат та матеріали, які ви будете використовувати. Щоб ремонт був максимально швидким і витрачав менше нервів, потрібно підібрати будівельні матеріали до того, як ви наймете будівельників.

– Задумали зробити ремонт в будь-якому стилі – потім ще кілька тижнів потрібно подумати, погортати журнали, почитати інформацію в інтернеті. Потім – їхати за матеріалами. Після того як ви вибрали, а бажано навіть купити і зробити передоплату, вже потім треба заводити будівельників. І тоді фахівці зроблять все максимально швидко і ефективно. Найчастіше будівельників наймають, а потім починають шукати будматеріали, і будівельники чекають, запитуючи: а де ви раніше були? На момент, коли будівельники заходять в будинок, люди повинні знати, чого вони хочуть, а не бігати по магазинах, – розповідає Азамат Каппас.

Всі будматеріали потрібно закуповувати не тільки заздалегідь, а й у повному обсязі. Хороший будівельний матеріал – природно, буде дорогою. А дорогий товар, як правило, робиться на замовлення і його рідко тримають на складах.

– Якщо сподобалися будматеріали, то краще відразу викуповувати – товар, що має властивість закінчуватися. Люди приходять в магазин і заявляють: а що вам складно знайти матеріал? А ви спробуйте з Європи в короткі терміни привезти будматеріали або меблі! Цього люди не розуміють, і в підсумку доводиться купувати, що є. До речі, товар можуть взагалі зняти з виробництва – тоді проблеми з докупкі обернуться справжнім головним болем. Спочатку люди ходять до останнього, а потім бігають «галопом по європах», – коментує експерт Home Project.

3. Розчищення приміщення

В новобудові такий аспект як звільнення приміщення, відпадає сам собою – тут можна розвернутися в повній мірі. Якщо квартира, яку ви збираєтеся переробляти, обставлена меблями, килимами і т. п., то її треба повністю очистити від цих речей. Для цього можна тимчасово орендувати невеликий склад або відвезти в інше житло – запам’ятайте: нічого при ремонті не повинно заважати вам!

– В ідеалі – треба все вивозити з квартири, – вважає Азамат Каппас, – Меблі краще розібрати, обтягнути плівкою, заскотчевать і вивезти на іншу квартиру. Якщо немає можливості вивезти з квартири – то хоча б просто скласти в кут або прибрати на балкон. А взагалі всі ці приготування залежать від того, про якому ремонті йде мова. Якщо ремонт косметичний, меблі розбирати не обов’язково. А от якщо ви змінюєте ламінат – то тут вже без варіантів: меблі – ні в якому разі не перетягувати, а РОЗІБРАТИ! Врахуйте, що при кожному пересуванні меблі має властивість розхитуватися. Крім цього, ви можете її подряпати. Не лінуйтеся – приділіть час, візьміть викрутку і розберіть меблі на полички. Коли ремонт закінчиться, також акуратно зберіть. Це можуть зробити не тільки меблевики – для цього просто повинен бути чоловік у домі.

Якщо квартира, яку ви збираєтеся переробляти, обставлена меблями, килимами і т. п., то її треба повністю очистити від цих речей. Для цього можна тимчасово орендувати невеликий склад або відвезти в інше житло – запам’ятайте: нічого при ремонті не повинно заважати вам!

Також необхідно піддати демонтажу всі можливі поверхні та матеріали для ремонту підлоги, стелі та стін. Але не потрібно доходити до фанатизму і відривати під що б то ні стало матеріали, які міцно тримаються. Тепло – і звукоізолюючі покриття поки що не чіпайте – їх ви встигнете замінити в процесі подальшого ремонту. Отже, якщо всі підрахунки закінчені, квартира «почищено» і навколо вас – порожні стіни, можна переходити до етапу оздоблювальних робіт!

4. Заміна електропроводки та труб

Якщо ви вирішили замінити електропроводку або провести монтаж водопроводу – це як раз те саме час! Дивимося план (на якому, як ви пам’ятаєте, раніше вказали розташування розеток) і робимо все у відповідності з ним.

Заміна електропроводки – одна з найскладніших завдань для самостійного виконання. Братися за неї варто тільки тоді, коли ви можете самі розробити схему електроживлення та план проведення. В іншому випадку краще найняти фахівців.

До водопровідного питання підходите теж як можна більш серйозно! Краще придбати металопластикові, мідні або поліпропіленові труби, не піддаються корозії, щоб згодом раптовий прорив труби не зіпсував вам весь ремонт. Заміна водопровідних труб повинна проводитися приблизно раз на 20 років. Самими новими є пластикові та металопластикові труби. Термін служби таких труб складає близько 50 років, щоправда, вони складні в монтажі, так як для цього потрібне спеціальне обладнання.

5. Порядок оздоблювальних робіт

Ще раз нагадаємо – перед підготовкою приміщення до оздоблювальних робіт ви повинні знати дизайн майбутнього інтер’єру. Адже існують такі стилі, в яких обробка приміщення мінімальна – наприклад, кітч або лофт. Тому після підведення комунікацій відпочиньте і погортайте журнали або порадьтеся з дизайнером, щоб не робити зайвої роботи.

При обробці будівельники керуються трьома принципами: «Від брудних робіт – до чистим», «Від технічних приміщень – житлових» і «Працювати зверху вниз».

Перший принцип означає, що спочатку робляться ті роботи, при яких утворюється більше всього бруду і пилу, а також всі вологі роботи. Тобто, ламати або розбирати міжкімнатні перегородки або вентиляційний короб потрібно в першу чергу. Потім можна приступити до вирівнювання стін, підлоги і стелі (якщо не планується або натяжна підвісна стеля). Потім можна приступити до шпаклювання та грунтування поверхонь і укладанні плитки (якщо ваш дизайн передбачає її застосування).

Другий принцип означає, що насамперед бажано проводити ремонт в туалеті, ванній та кухні. Встановіть і підключіть сантехнічні прилади, після цього можна приступати до ремонту жилих кімнат.

Третій принцип означає, що спочатку треба ремонтувати стелю, а потім – стіни. Обробка підлоги проводиться в останню чергу.

Деякі роботи можна проводити паралельно: наприклад, укладання плитки на кухні і шпаклювання і ґрунтування поверхонь в житлових приміщеннях. Це може істотно прискорити ремонтні роботи.

– Однак врахуйте, що загальний час ремонтних робіт залежить від квадратури квартири і будівельників. Квадратура може бути 50 квадратів, а може бути і 150. І будівельників теж може бути п’ятеро або двоє. Якщо у вас один будівельник ходить і постійно курить, а інший пізно приходить і рано йде, відповідно, ремонт затягнеться, – пояснює Азамат Каппас.

6. Установка дверей і вікон своїми руками чи ні?

Коли стелі, підлога та стіни вирівняні, можна починати демонтаж дверних і віконних рам. Вікна самому краще не чіпати, а довірити цю справу фахівцям. Ваша робота – повідомити монтажникам висоту і ширину всіх віконних прорізів в будинку, а також ширину і глибину бажаного підвіконня. Вікна можуть бути глухими, з однією або двома стулками, що відкриваються або з поворотно-відкидною стулкою. З монтажем дверей ви цілком зможете впоратися самостійно. Також зробіть виміри дверного отвору, але при виборі або замовленні двері пам’ятайте, що дверна коробка повинна бути менше дверного прорізу на півтора сантиметра по периметру!

– Якщо ви затіяли змінювати розмір і ширину дверного отвору, то у вас повинно бути серйозне обґрунтування, тому що якщо ви збільшуєте отвір, то відповідно зменшиться стіна, – попереджає Азамат Каппас.

7. Оформлення інтер’єру

І, нарешті, останній етап! Підбір матеріалів для створення вибраного вами дизайну, і власне, саме оформлення квартири. Після того, як ваше житло буде повністю оброблено і прибрано, сміливо можете завозити і розставляти меблі, укладати паласи, навішувати штори, підключати побутову техніку і декорувати приміщення. Будьте обережні, щоб при внесенні меблів і сантехніки не пошкодити зроблений ремонт!

Який би спосіб оформлення інтер’єру ви не вибрали, висловлюйте в ньому свою індивідуальність, щоб просте житло стало вашим рідним домом.

Інформаційна служба plot.kz

Ремонт квартири з нуля за 7 етапів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code