Оформляючи своє житло, багато звертають увагу на натяжні стелі. Такі конструкції мають привабливий зовнішній вигляд, практичні і довговічні. Але що робити, якщо він пошкодився? Як провести ремонт стелі своїми руками? Саме про це ми і розповімо.

Причини пошкодження натяжних конструкцій

Ремонт натяжного потолка своими рукамиПошкодження стелі

Якщо за натяжною стелею доглядати належним чином, то він прослужить багато років. Як правило, такі конструкції ремонту не підлягають. Є тільки кілька випадків, коли можна це зробити. Перерахуємо їх:

  • невеликі проколи і розрізи в полотні;
  • протікання при затопленні;
  • провисання полотна.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиРозрив полотна

Якщо ваша натяжна стеля отримав саме такі ушкодження, то ремонт можливий. У всіх інших випадках потрібна повна заміна всього полотна і конструкцій.

Методика ремонтних робіт

Перераховані пошкодження можливо відремонтувати, якщо використовувалося безшовне полотно. При цьому можна скористатися декількома методиками.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиСклеювання

По-перше, використовувати спеціальний клей для склеювання країв. Якщо на полотні утворились невеликі тріщини або розрізи, то їх необхідно негайно заклеїти. В іншому випадку можливе збільшення дефектів. Для ремонту можна використовувати спеціальний клей або звичайний скотч (що може трохи зіпсувати зовнішній вигляд).

Ремонт натяжного потолка своими рукамиЛатка

По-друге, можна скористатися латками. Тут слід ретельно підібрати матеріал, щоб він не виділявся на полотні. Краще всього закласти латку з внутрішньої сторони (якщо є невеликий розрив).

Підібрати відповідний матеріал для заплатки досить складно, тому можна скористатися деякими хитрощами. У місці утворився дефекту встановлюють вбудований світильник. Наклеюється кільце, а потім вирізається отвір.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиУстановка вбудованого світильника

Можна також наклеїти на місці дефекту аплікацію. Це трохи погіршить зовнішній вигляд, але все ж буде виглядати гарніше, ніж проріз. У магазинах з’явився такий оздоблювальний матеріал, як склошпалери. Якщо скористатися ним, то латка буде триматися надійно і якісно.

Якщо на вашій стелі змонтовано полотно зі швом, і він розійшовся, то відремонтувати самому не вийде. Тут потрібна робота спеціаліста. Такий дефект може з’явитися при використанні неякісного матеріалу чи неправильно проведених монтажних роботах.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиПровисання натяжної стелі

Також потребує виклику майстра провисання полотна. Таке відбувається, якщо стеля прослужив понад десять років або при використанні неякісного матеріалу полотна. Натяжна стеля може провиснути з-за дуже високої температури в кімнаті. Щоб цього уникнути дотримуйтесь рекомендацій виробника.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиПеретяжка натяжної стелі

У разі провисання стелі необхідно провести заміну. При цьому якщо дефект стався із-за неякісного монтажу і не вийшов гарантійний термін, то ремонт повинен проходити по гарантії.

Що робити, якщо вас затопили

Ремонт натяжного потолка своими рукамиЗатоплення

При затопленні посередині кімнати звисає своєрідний міхур. Як бути в цьому випадку? Які заходи вжити?

Такий водяний міхур рятує від затоплення вашу меблі та підлоги. Використання сучасних матеріалів при монтажі натяжних стель дозволяє уникнути великих витрат на ремонт при наявності «недбайливих» сусідів зверху. Після потопу вам потрібно просто акуратно злити воду.

Для ліквідації міхура на стелі потрібно виконати деякі дії. По-перше, видаліть з кімнати всі цінні речі. Дорогі меблі, яка може постраждати від вологи, краще накрити. По-друге, підготуйте побільше ємностей для води. Візуально визначитися з обсягами міхура дуже складно, тому, чим більше тари ви підготуєте, тим краще. І, по-третє, виберіть місце зливу.

Ремонт натяжного потолка своими рукамиЗлив води

З останнім може бути кілька варіантів, залежно від яких і визначаються подальші дії. А саме:

  1. Якщо на стелі є світильник, то краще злити воду за допомогою отвору від нього. Для цього (попередньо відключивши електрику) зніміть світильник. Потім спробуйте визначитися з кількістю накопиченої води. Якщо її занадто багато, то краще скористатися шлангом. Коли води не так багато, то можна рукою підганяти її до отвору. Звичайно, для цього краще покликати помічника.
  2. Можна видалити воду через край полотна. Для цього найближчий край знімається з зачепів і акуратно тягнеться вниз, поки не потече вода. Головне, робити це без ривків і обережно. Постарайтеся злити всю воду, в іншому випадку вона зацвіте.

Подальші дії будуть залежати від того, якою рідиною вас затопили. Якщо це була холодна вода, то полотно швидко поверне свій первісний вигляд (звичайно, якщо ваш стеля виконана з якісного матеріалу). А ось якщо затопили гарячою водою, то відремонтувати таке полотно практично неможливо. У цьому випадку буде потрібно заміна.

Відео

У цьому відеоматеріалі докладно показано, як прибрати прорив полотна, якщо він знаходиться біля стіни:

Ремонт стелі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code