Будь-яка ванна – це не просто сантехніка, а те місце, де людина звикла максимально розслаблятися і відпочивати від важких буднів. Не дивно, що при інтенсивній експлуатації ванна втрачає свої декоративні властивості, а також технічні характеристики із-за руйнування емалевого шару. На жаль, далеко не у всіх є можливість придбати нову ванну, так і в деяких випадках хочеться залишити ту, яка вже є, наприклад, якщо це чавунна ванна, яка добре зберігає тепло. У статті ми розповімо як проходить реставрація ванни своїми руками рідким акрилом і емаллю, як можна відновити емаль чавунної ванни в домашніх умовах.

Емалювання пензлем

Цей спосіб підходить тільки для тих випадків, коли після зруйнування емалі пройшло трохи часу і деформація не встигла торкнутися основного шару ванни. Емалювання ванни пензлем – найекономічніший спосіб її відновлення, а тому його можна назвати самим популярним. Цей спосіб не вимагає ні покупки спеціальних інструментів, ні наявності якихось особливих професійних навичок.

Реставрация ванны своими рукамиФарбування пензлем

Отже, спочатку необхідно максимально зачистити ванну. Під очищенням слід розуміти не тільки мити, але і видалення всіх верств бруду, жиру і відкладень, які з часом осаживаются на поверхні будь-ванни. Для капітальної очищення ванни від вапняних відкладень краще скористатися спеціальними засобами, оскільки від якості очищення залежить і довговічність самої процедури емалювання.

Після очищення необхідно дочекатися, коли ванна повністю підсохне. Навіть крапельки води не повинні на ній залишитися, адже в іншому випадку емаль просто не осяде на деякій частині поверхні.

Тепер можна наносити емаль пензликом. Не варто робити занадто товстий шар, адже таких шарів повинно бути декілька, і кожен раз емаль повинна буде повністю висихати. Шарів емалі може бути, наприклад, три. До речі, емалювання ванни своїми руками дає можливість змінити колір ванни і підібрати відтінок під колір інтер’єру. Після того як останній шар висохне, ванної можна буде користуватися тільки через добу.

Варто відзначити, що наступні чищення ванни повинні проходити щадними методами, тобто ніяких абразивних матеріалів.

За допомогою пульверизатора

Реставрация ванны своими рукамиВикористання розпилювача

Цей спосіб дуже нагадує попередній, з тією лише різницею, що тут використовується пульверизатор замість пензлика. Вважається, що пульверизатор є оптимальним у використанні, оскільки він покриває поверхню рівним шаром емалі. Відновлення емалі ванн таким способом має проводитися тільки в захисному костюмі і обов’язково з використанням респіратора. У продажу існують спеціальні професійні пульверизатори, які рівномірно розпорошують будь-яку рідину, однак і емалі з балончиків також можуть використовуватися в цілях реставрації ванни.

Акриловий вкладиш

Реставрация ванны своими рукамиМонтаж акрилового вкладиша

Цей спосіб реставрації є одним з найдорожчих, але і результат буде довговічним. Крім того, для багатьох важлива екологічність. І в цьому випадку акриловий вкладиш також виграє у емалі, що наноситься способом розпилення або пензлем.

Акриловий вкладиш – це свого роду ванна у ванні, тобто нижній шар ванни залишається тим же, а от верхній – повністю оновлений. Для того щоб створити акриловий вкладиш, майстру знадобиться виміряти ванну у всіх місцях, включаючи узголів’я і бортики. Виробничим способом буде виготовлена ванна, яка за своїми розмірами майже повністю буде повторювати те, що вже є у власника приміщення. Установка акрилового вкладиша не займе більше двох годин, а прослужить вона вже точно більше десяти років.

Наливна ванна акрилова

Реставрация ванны своими рукамиНаливний акрил

Цей спосіб також можна назвати дуже дешевим, зате нова ванна буде не тільки виглядати як нова, вона ще і стане володіти новими для неї властивостями. Наприклад, тактильні відчуття будуть незрівнянно краще, ніж раніше. Крім того, на акриловому покритті майже відсутні пори, які, нехай і в невеликій кількості, але все ж є на емальованому ванні. Іноді при використанні цього способу власники ванни хочуть повністю змінити її колір, під відтінок оновленого дизайну ванної кімнати. Крім того, рідкий акрил має здатність поглинати звуки, а тому тепер проведення часу у ванні стане ще приємніше.

Реставрация ванны своими рукамиЗнімаємо верхній шар покриття

Отже, для початку необхідно підготувати поверхню. Краще для цього скористатися спеціальними засобами, які здатні зачистити навіть глибокі вапняні відкладення. Тепер необхідно зачистити поверхню шкіркою до такого стану, поки не буде знята емаль. Поверхня повинна бути матовою.

Можливо, такі чищення доведеться робити кілька разів і частинки емалі постійно змивати водою. Під кінець потрібно знежирити поверхню і повністю її підсушити.

Реставрация ванны своими рукамиПриготування акрилового складу

Для того щоб створити складу для реставрації ванни наливним акрилом, необхідно придбати основу і затверджувач. Пропорції потрібно повністю дотримуватися, щоб складу повною мірою володів необхідними властивостями. Перемішувати основу складу з затверджувачем потрібно до повного їх змішування, хвилин 5-10. Тепер можна наносити склад. Робити це треба дуже акуратно. Починати необхідно з бортиків, поступово спускаючись вниз.

Якщо є явна потовщення шару в одному місці, то краще по можливості акуратно розмазати пензликом, оскільки після підсихання ванна назавжди залишиться в такому вигляді.

До цього процесу найкраще підключити тих людей, які можуть працювати педантично і акуратно.

Реставрация ванны своими рукамиПроцес реставрації

Склад загусне приблизно через годину, але рекомендується користуватися ванною тільки через добу, а краще ще почекати, коли навіть внутрішній шар повністю з’єднається зі старої поверхнею ванни.

Відео

Нижче дивіться детальну інструкцію по реставрації ванни наливним акрилом:

Реставрація ванни своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code