Приготування якісного шашлику неможливо без спеціальних пристосувань, виконаних у вигляді жаровні і званих в народі мангалами. Особливою популярністю користуються у любителів м’яса мангали збірного типу, оскільки вони легко демонтуються і можуть перевозитися в розібраному вигляді в багажнику автомобіля. У даній статті ми розглянемо, як правильно зробити розбірний мангал своїми руками.

Разборный мангал своими рукамиПорівняйте розміри

При виготовленні розбірного мангалу вам потрібно буде врахувати такі вимоги, які пред’являються до виробів подібного роду:

 • компактність, завдяки чому його можна переміщати з місця на місце;
 • простота у виготовленні, то є можливість обходитися при складанні без дорогого формувального і нарізної обладнання;
 • універсальність, що дозволяє використовувати мангал в похідних умовах;
 • надійність щодо пожежної безпеки.

Інструменти

Разборный мангал своими рукамиПроста конструкція

Для виготовлення мангалу потрібно типовий набір робочих інструментів, завжди наявний у розпорядженні будь-якого господарського чоловіки. Цей набір повинен включати в себе наступні позиції:

 • електричний лобзик з полотнами по металу;
 • «болгарка» з комплектом дисків (відрізних кругів);
 • потужні ножиці по металу;
 • електродриль з набором свердел;
 • зварювальний апарат будь-якого типу;
 • вимірювальний та розмічальний інструмент;
 • набір різьбових плашок.

Розміри і комплект мангалу

Разборный мангал своими руками

При виборі розмірів майбутнього устрою зазвичай враховуються такі його характеристики, як максимальна кількість шампурів, яке планується розміщувати одночасно, а також розміри багажника вашого автомобіля.

Його ширина вибирається, як правило, з урахуванням розміру наявних у вашому розпорядженні шампурів. Що стосується висоти жаровні, то вона повинна вибиратися виходячи з можливості отримання температури, достатньої для підсмажування м’яса (зазвичай ця величина вибирається в діапазоні 150-160 мм).

В якості прикладу розглянемо типовий мангал з наступними параметрами:

 • ширина – 350 мм (під шампур довжиною 400 мм);
 • довжина – 650 мм з розрахунку використання 6-ти шампурів;
 • висота стінок мангалу – 150 мм (включаючи колосник 20 мм);
 • довжина кожної з 4-х ніжок – 600 мм.

До складу мангалу повинні входити наступні елементи:

 1. Рама з куточків з фіксуючими трубками.
 2. Ніжки – 4 штуки.
 3. Днище із сталевого листа.
 4. Два поздовжніх борту.
 5. Бічні стінки.
 6. Колосник.

Крім того, для складання конструкції вам будуть потрібні стандартні кріпильні елементи, такі, як болти, гайки і шайби (прості та граверні).

Підготовчі операції

Разборный мангал своими рукамиГарний збірної мангал

В першу чергу готується підставка у вигляді рами, на якій згодом будуть кріпитися каркас мангала і його ніжки. Вона виготовляється із заготовок сталевого куточка певного розміру, які (після їх нарізування за розміром мангалу) зварюються в прямокутну конструкцію – раму, яка є підставою майбутнього мангалу.

Потім по внутрішній кромці куточка (по краях рами) приварюються відрізки труби діаметром близько 17 мм, використовувані в якості опор для ніжок мангалу. Для виготовлення самих ніжок можна використовувати трубні заготовки діаметром близько 20 мм Дно жаровні виконується з прямокутного сталевого листа товщиною 3 мм, у якому з допомогою електричної дрилі просвердлюються отвори забезпечують циркуляцію повітря в зоні нагріву.

Разборный мангал своими рукамиКонструкція валізу

Для виготовлення бортів слід використовувати листовий метал з товщиною стінок від 1,5 до 2-х мм. Після розмітки бічних заготовок за розміром підстави і їх нарізування болгаркою можна буде перейти до підготовки посадочних місць. Для цього готуються отвори в місцях їх кріплення до основи, а також в тих місцях, де бічні стінки з’єднуються одна з одною.

Роботи по виготовленню колосники найпростіше організувати за допомогою зварювального апарату. Для цього вам потрібно буде підготувати не дуже товсті арматурні прути і нарізати їх болгаркою за розміром днища колосника. Для отримання дна колосникових камери ці прути просто зварюються у вигляді решітки.

Етапи складання

Разборный мангал своими рукамиМаленький мангал

Розглянемо загальний порядок складання розбірного мангалу:

 1. Насамперед, підготовлений раніше каркас з’єднується болтами відповідного розміру з підставою. Для отримання надійного з’єднання при установці болтів бажано використовувати шайби, гравера.
 2. Після цього на підставі мангала можна буде монтувати ніжки. Для їх облаштування на підготовлені раніше трубні опори діаметром 17 мм «надягають» відрізки труби більшого діаметру.
 3. Потім приєднуємо борту і закріплюємо їх на підставі і між собою за допомогою тих же болтових з’єднань.
 4. Для підвищення міцності отриманої конструкції рекомендується додатково розкріпити стінки за допомогою поздовжніх спиць, які потім стягуються гайками типу «баранчик».
 5. У завершенні вам залишиться тільки укласти на дно конструкції готовий колосник.

Разборный мангал своими рукамиВідпочинок на природі

Тепер можна спокійно збиратися з друзями на природу, прихопивши з собою розібрану конструкцію мангалу, пару кілограм замаринованого м’яса і деревного вугілля. Якщо робили мангал іншим способом, поділіться своїм досвідом з нашими читачами, залишаючи коментарі до статті.

Відео

Пропонуємо переглянути відеоматеріал про спосіб виготовлення найпростішої конструкції збірного мангалу.

Розбірний мангал своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code