Практичність, висока функціональність і привабливість розсувних перегородок популяризує використання цих конструкцій у будинках і квартирах. З їх допомогою можна значно заощадити простір. Перш за все слід визначитися з видом розсувної перегородки, яку ви хочете зробити самостійно.

Вникаємо в суть! Різновиди розсувних перегородок

Кожен інтер’єр повинен виконуватися у відповідності з індивідуальними особливостями площі і побажань домочадців.

Для створення якого-небудь стилю необов’язково руйнувати стіни. Можна просто розділити простір розсувними перегородками. Це, мабуть, буде найбільш результативним і оптимальним рішенням задачі.

Основні види розсувних перегородок:

Раздвижные перегородки своими рукамиДвухрельсовая перегородка

Рейкові. Нагадують по виду шафа-купе. Такий вид використовується найчастіше. Перегородка відкривається завдяки напрямних рейках.

Раздвижные перегородки своими рукамиОдностулкові розсувна перегородка

Без порогові. Працюють тільки за рахунок верхньої направляючої, поріг у такої перегородки відсутня. Такий тип підходить для сім’ї з маленькими дітьми, які можуть травмуватися, спіткнувшись об поріг.

Раздвижные перегородки своими рукамиДвері гармошкою

Гармошка. Конструктивні особливості перегородки дозволяють заощадити простір, а також оригінально доповнюють дизайн інтер’єру.

Якщо ви вмієте поводитися зі стандартним інструментом, то зможете заощадити фінансові витрати.

Робимо завмер і визначаємося з матеріалом

Для точного розрахунку витрат на матеріали і визначення розмірів самої конструкції вам слід ретельно провести замір отвору, а також кишень (якщо вони є), в які буде захована перегородка. Через брак можливості облаштувати кишені, ви можете спорудити перегородку, що закриває половину отвору або встановити її впритул до стіни зі спеціальним пристроєм коробів. Саме за них і буде засуватися перегородка. Якщо вам не зовсім підходять 2 вищевказаних варіанту, то ви можете спорудити перегородку-гармошку, що не вимагає ніяких потаємних кишень.

Раздвижные перегородки своими рукамиСхема установки

При виготовлення перегородки, ховається в стіну, дуже важливо врахувати, що ширина його не повинна бути більше глибини кишені, так як в противному випадку вона буде захована не повністю.

Ширина перегородки повинна бути більше, ніж отвір приблизно на 5 см, для того щоб між стіною і перегородкою не було щілини, в той момент, коли конструкція закрита.

Раздвижные перегородки своими рукамиСхема механізму розсувних дверей

Для успішної роботи по створенню перегородки важливо заздалегідь запастися необхідним матеріалом. Варто зазначити, що найкраще монтувати каркасні конструкції. Що стосується маси, то тут все впирається в обраний вами вихідний матеріал. Якщо ви робите конструкцію з гіпсокартону, то в середньому на 1 м2 припадає приблизно 20 кг ваги. Що стосується матеріалу, то тут багато що залежить від функціонального призначення приміщення. Ви можете використовувати гіпсокартон, скло, пластик, МДФ, ПВХ або ДСП. Якщо ваш вибір припав на останні два варіанти, то краще всього буде здійснити замовлення панелі за пред’явленими вами розмірами у розташованому поблизу меблевому цеху.

Напрямні. Враховуємо важливі нюанси при їх установці

Раздвижные перегородки своими рукамиНаправляюча рейка

Визначитеся з місцем, на якому будуть монтуватися напрямні для розсувної перегородки. Якщо ви зупинилися на рейкової конструкції, то переконайтеся, що підлогу міцний і строго горизонтальний. Підвісна або як її ще називають, беспорогова перегородка – це хороше рішення, але місце кріплення над отвором має бути дуже надійним. Найкраще щоб в його ролі виступало бетонне перекриття або дерев’яна балка.

Варто зазначити, що закріплення підвісний направляючої не можна здійснювати до підвісної стелі. Це обумовлено тим, що останній не призначений для цієї мети, а відповідно, не має потрібної міцністю. У цьому випадку вам потрібно монтувати міцну додаткову балку з металу. Ну, або забути про встановлення підвісної перегородки і зупинити свій вибір на рейковому варіанті.

Приступаємо до монтажу розсувної перегородки

Раздвижные перегородки своими рукамиСхема виготовлення

Якщо готового полотна перегородки у вас ще немає, то його можна зробити самостійно, виготовивши каркас з дерев’яних рейок. Каркас можна закрити будь-листовим матеріалом, наприклад, МДФ, ДСП, оригінально виглядає ламінат.

Раздвижные перегородки своими рукамиБічне кріплення

Якщо полотно для виробництва розсувної перегородки у вас вже є, то ви можете приступити до монтажу фурнітури, направляючих і розсувного механізму. Все це можна купити в магазині, де продаються комплектуючі для шафи типу купе.

Раздвижные перегородки своими рукамиМеханізм розсувної перегородки

Зрозуміло, спочатку вам слід зробити ескіз перегородки на папері і вказати на всі розміри. Якщо ви вирішили зробити скляну перегородку, то врахуйте, що вона буде мати велику вагу. Таку перегородку можна робити підвісний.

У виготовленні розсувної перегородки у вас, по суті, не повинно виникнути труднощів. Може бути, ви вже колись робили таку конструкцію? Як вам це вдалося? Який матеріал ви використовували? Або з якими труднощами зіткнулися? Пишіть нам свої коментарі. Ми цінуємо вашу працю!

Відео

Як монтувати розсувні міжкімнатні двері дивіться нижче:

Фото

Раздвижные перегородки своими рукамиЗонирующие перегородки

Раздвижные перегородки своими рукамиСкляні двері

Раздвижные перегородки своими рукамиЗ потайним коробом

Раздвижные перегородки своими рукамиРозсувні двері з верхніх напрямних рейкою

Раздвижные перегородки своими рукамиРозсувна перегородка чотирьохстулкова

Розсувні перегородки своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code