Якщо вам здається, що розводка труб у ванній – це дуже складний процес, то ви помиляєтеся. Сучасні технології перетворили його в систему досить простих і доступних усім дій, за умови, що у вас є бажання все зробити самостійно.

Інженерні комунікації

Разводка труб в ванной своими рукамиСхема гарячого і холодного водопостачання

Для початку, слід визначитися? які саме сантехнічні прилади та комунікації вам знадобляться у ванній кімнаті (або суміщеному санвузлі):

 • ванна або душова кабіна з піддоном – необхідно підключити холодну та гарячу воду і каналізацію;
 • умивальник – холодна і гаряча вода плюс каналізація;
 • унітаз – холодна вода та каналізація;
 • пральна машинка-автомат – холодна вода і каналізація.

Разводка труб в ванной своими рукамиКолекторна розводка

Тепер підрахуйте необхідну кількість вентилів, що перекривають воду:

 • один загальний на гарячій воді — обов’язково,
 • один загальний на холодній воді – обов’язково,
 • на підводі холодної води до пральної машинки-автомату – обов’язково,
 • на підводі холодної води до унітазу – при бажанні (на випадок, якщо бачок почне пропускати воду, а перекривати всю систему ви не захочете).

Схема розводки труб

Разводка труб в ванной своими рукамиДетальна схема розведення водопроводу

Визначившись з кількістю сантехнічних приладів, які ви плануєте підключити до водопроводу і каналізації, слід спочатку їх придбати. Вирішіть, де і що саме буде знаходитися, зазначивши місця їх розташування на підлозі (щоб сантехніка не заважала, краще винести її після цього з ванної кімнати, якщо є така можливість).

Потім візьміть аркуш паперу і намалюйте на ній схему розводки. Намагайтеся слідувати наступним принципам:

 • небажані перетину,
 • і водопровід і каналізація повинні бути прокладені максимально близько один до одного, щоб потім їх можна було закрити коробом,
 • після установки сантехніки на своє місце, ви повинні достатньо легко добиратися до місць з’єднань з гнучкими шлангами.

Намагайтеся не ускладнювати розведення труб у ванній. Все повинно бути максимально просто:

 • основні труби прокладені по низу над підлогою;
 • водопровідні відводи йдуть від них через трійники перпендикулярно вгору;
 • каналізаційні відводи можуть не мати вертикальної частини і представляти собою лише «трійник», в який входить гнучкий шланг.

Водопровідні труби

Разводка труб в ванной своими рукамиНеобхідні матеріали

Щоб зібрати систему з поліпропіленових водопровідних труб, вам знадобиться спеціальний інструмент, у просторіччі іменований «паяльник». Купувати його для разових робіт немає ніякого сенсу, набагато простіше взяти його в оренду на пару днів (цю послугу зазвичай надають спеціалізовані магазини). Працювати з ним досить просто, але при цьому не слід забувати, що він сильно нагрівається, тому будьте акуратні і обов’язково прочитайте інструкцію, якщо користуєтеся ним в перший раз. Можливо, вам навіть не знадобиться перший час помічник, який буде тримати «паяльник», поки ви будете нагрівати труби і фітинги, а потім – прибирати його в сторону, щоб ви не обпеклися.

Разводка труб в ванной своими рукамиФітинги для розводки труб ПВХ

Щоб з’єднати труби між собою, а також повернути їх під потрібним кутом, вам знадобляться фітинги ПВХ (вони продаються в тих же спеціалізованих магазинах). Підбирають їх точно по діаметру труб. Коштують вони не дуже дорого, тому беріть їх із запасом 1-2 штуки на той випадок, якщо не зможете рівно припаяти їх з першої спроби.

З’єднання, виконані за допомогою паяльника» є нероз’ємними, і щоб їх переробити, вам доведеться відрізати браковану частина. Якщо довжина при цьому виявиться менше необхідної, збільшите її, використовуючи «муфту».

Разводка труб в ванной своими рукамиМуфта каналізаційна

Для завершення розведення вам потрібно під’єднати до кінцевих випусків «американки» — це фітинги, з одного боку, в які припаюється труба, а з іншого через різьбу під’єднується гнучкий шланг.

Розведення у ванній можна виконувати двома способами:

 1. Рухаючись від крайнього сантехнічного приладу в бік основного водопровідного стояка.
 2. Припаюючи труби, рухаючись від стояка до сантехнічних приладів.

Каналізаційні труби

Разводка труб в ванной своими рукамиРозводка під раковину

А ось при складанні каналізаційних труб «паяльник» вам не знадобиться – вони просто вставляються одна в іншу (самостійно або з допомогою фітингів). Збірка каналізаційної системи робиться досить легко і просто, до того ж завжди все це можна розібрати і переробити.

При виконанні розведення у ванній головне не забувати три основних принципу:

 • каналізаційні труби повинні мати ухил від сантехнічного приладу до основного стояка (не менше 3-х сантиметрів по висоті на метр довжини);
 • труби, що ведуть від ванни, душа, пральної машинки та умивальники повинні мати діаметр до 50 мм; а каналізаційна, що йде від унітазу – 110 мм;
 • каналізаційні труби повинні з’єднуватися один з одним таким чином, щоб менший діаметр вставлявся в фітінг або трубу більшого діаметру, а не навпаки.

Розводка каналізаційних труб завжди повинна бути максимально простою. Намагайтеся всю сантехніку підключати послідовно, щоб не виникали «перехрестя», в яких при одночасному зливі води з двох приладів може статися «затор».

Разводка труб в ванной своими рукамиСхема каналізації і водопроводу

Якщо у вас виникли сумніви в тому, що ви зможете легко прочистити каналізацію через зливні отвори у ванні або умивальнику, встановіть на каналізаційній трубі додатковий фітинг-трійник, закривши його верхній отвір спеціальною пробкою. Пізніше саме через нього ви і будете чистити труби. Після того, як ви закриєте всі коробом, не забудьте залишити до них доступ для обслуговування.

Поєднуючи каналізаційні труби між собою, обов’язково перевіряйте, щоб у всіх стиках перебували гумові прокладки (без них стоки будуть витікати і буде поширюватися неприємний запах).

Труби повинні вставлятися одна в іншу (або в фітінг) на максимально можливу глибину.

Щоб ухил став постійним, прикріпіть їх до стін за допомогою спеціальних хомутів, фіксуючи таким чином, кожен ділянку.

Відео

Докладніше про те, як зробити розводку під сантехніку, дивіться нижче:

Фото

Разводка труб в ванной своими рукамиТипи розводки

Разводка труб в ванной своими рукамиСхема трубопроводу з поліпропілену

Разводка труб в ванной своими рукамиСхема розводки гарячої та холодної води

Разводка труб в ванной своими рукамиМонтаж водопроводу і каналізації

Разводка труб в ванной своими рукамиКолекторна розводка з фільтрацією

Розводка труб у ванній своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code