Підлогове покриття з дерева користується незмінним попитом в силу своєї натуральності і розкішного екстер’єру. Але класичний паркетна підлога із штучних плашок дуже трудомісткий в укладанні. Щоб його правильно настелити, треба володіти певними узкопрофессиональными навичками. Тому замість нього початківці майстра-паркетники нерідко воліють робити вибір в користь щитового паркету у вигляді модулів з декількох склеєних на заводі дерев’яних планок.

Зміст

 1. Що таке щитової паркет?
 2. Переваги і недоліки щитового
 3. Укладання щитового паркету
 4. Рекомендація
 5. Висновок

Що таке щитової паркет?

Модульні паркетні щити по ГОСТу 862.4-87 складаються з основи і приклеєних зверху плашок, фанери або шпону. Це повністю готове до укладання на чорновій підлозі фабричний виріб товщиною 22-40 мм Зазвичай такі плити для монтажу паркету робляться квадратними. Однак під замовлення збираються також і прямокутні варіанти.

Підстава щитового паркету буває:

 • рамковим;
 • рейковим;
 • з ДСП або ЦСП;
 • з двох шарів рейок, покладених перпендикулярно один до одного.
Щитовий паркет

Види щитового паркету

В кромці щити мають або чотири паза по всьому периметру, або пази і шипи (гребені) з розташуванням на протилежних сторонах. Верхній лицьовий шар даного фінішу для підлоги робиться з планок твердих порід дерева або облицювальної фанери і лакується відразу на заводі.

Виготовляються паркетні щити виключно із застосуванням клею без будь-яких цвяхів і шурупів. Причому склад підбирається з середньою або підвищеною водостійкістю, що з урахуванням лакування робить розглянуте покриття особливо стійким до впливу вологи. Звичайно, це не плитка ПВХ для підлоги, але мити при вологому прибиранні модульний паркет цілком дозволяється.

Щитовий паркет

Структура щитового паркету

Переваги і недоліки щитового

Серед достоїнств щитового паркету:

 • висока швидкість і простота монтажу підлогового покриття;
 • підвищена міцність фінішу за рахунок багатошарової структури щита;
 • різноманіття готових візерунків і малюнків;
 • термін служби в 30-40 років;
 • відсутність проблем з деформаціями при перепадах кімнатної температури;
 • менша у порівнянні зі штучним паркетом ціна за квадрат.

З мінусів варто згадати лише обмеження за кількістю циклювань на випадок можливої реставрації. Верхній шар твердого цінного дерева має невелику товщину, більше трьох разів поциклювати його в рамках ремонту підлоги навряд чи вдасться.

Щитовий паркет

Структура паркету

Укладання щитового паркету

Укладати щитовий паркет допустимо як по лагам, так і на суцільне підставу з бетону, самовирівнюється стяжки, ДСП або дощок. При використанні лад відстань між ними повинна дорівнювати ширині щита. Але якщо він великий (наприклад, 600х600 або 800х800), то рекомендується додатково прокласти опорний брусок і посередині модульної плити.

Монтаж паркету з щитів проводиться в чотири кроки:

 1. Вирівнювання і очищення від сміття чорнового підстави.
 2. Установка лад або створення рівного настилу з фанери з нанесенням розмітки.
 3. Укладання двох маякових рядів з щитів, що з’єднуються з допомогою замків «шип-паз» або вставки шпонок в «пази».
 4. Викладка інших модулів.
Щитовий паркет

Як укладати паркет

Маякові (вирівнюють) ряди укладаються від дальнього кута приміщення уздовж двох суміжних стін перпендикулярно один одному. Від рівності їх викладення безпосередньо залежить краса всього паркетної підлоги. Найменше зміщення одного з щитів потім призведе до перекосу всіх інших за ним. При цьому хрестики або система вирівнювання плитки тут не застосовні. Єдиний варіант уникнути помилок – це акуратність і відсутність поспіху в роботі.

На лаги щити кріпляться цвяхами без капелюшків, які забиваються в торець модуля. А на суцільне підставу вони приклеюються паркетним клеєм, яке наноситься шаром в 1-2 мм зубчастим шпателем. Якщо вирівнювання чорнової підлоги виконується з допомогою фанери, то її необхідно не тільки приклеювати до основи, але і надійно фіксувати дюбель-саморізами.

Щитовий паркет

Покрокова инстркция

Рекомендації та поради

Щоб уникнути розповзання наклеюються паркетних щитів і появи між ними щілин, слід застосовувати спеціальні стягуючі ремені для кожного з рядів. Також не завадить поставити на приклеєні модулі вантаж на 30-60 хвилин до повного схоплювання клею.

Між стіною і паркетом необхідно залишати компенсаційний зазор в 10-15 мм. З цією метою по периметру кімнати збоку кожного щита вставляються дерев’яні клини, які після фіксації модулів виймаються. Вийшла щілину потім закриється повністю плінтусом.

І головне – паркетна підлога дозволяється класти тільки в сухому приміщенні при температурі 18-22 0С і на суху основу. В іншому випадку уникнути його деформації буде складно.

Щитовий паркет

Щитовий паркет в інтер’єрі

Висновок

Змонтувати щитовий паркет можна поодинці буквально за день. По простоті укладання подібне підлогове покриття сильно виграє у штучного аналога. По складності робіт це далеко не установка міжкімнатних дверей або настил лінолеуму. Але впоратися зі складанням паркетного фінішу модульних щитів цілком можливо навіть при відсутності досвіду. Важливо лише не поспішати при монтажі.

Дивіться також відео про

Щитовий паркет

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code