Як чудово було жити в старих радянських будинках з настільки звичної багатьом людям старшого покоління «ялинкою» на підлозі. Ті часи давно в минулому, паркет став зовсім іншим, так і засоби по догляду за ним сильно еволюціонували. Але головне, у паркету з’явився серйозний конкурент — ламінат. Що вибрати — перевірений часом і до того ж натуральний матеріал або високотехнологічний і економічний аналог — вирішувати вам. А ми постараємося вам в цьому допомогти.

Паркет

Багато категорично заявлять: «Зрозуміло, паркет!» І будуть частково мають рацію, але тільки почасти. Паркет, безсумнівно, володіє рядом переваг. Перш за все, потрібно відзначити, що це натуральний, екологічно чистий матеріал, який відрізняється малою тепло – і звукопровідність і відсутністю шкідливих впливів на організм людини. Крім того, на відміну від ламінату, його можна реставрувати.

Кращий паркет дубовий радіального розпилу, виготовлений на хорошому обладнанні. Але і коштує він недешево. Вартість паркету знижується, якщо в упаковці зустрічається різний паркет по малюнку і кольору. Крім дуба високо цінуються такі матеріали, як клен, тік, горіх. Але все ж особливою популярністю користується дубовий паркет. Він дозволяє створити по-справжньому ексклюзивний і дорогий інтер’єр, чудово поєднуючись з антикварними меблями, затишними кріслами і дорогим текстилем.

Якщо ви хочете жити у справжньої розкоші, то паркет – ідеальне рішення. Однак крім високої ціни у паркету є й інші недоліки. Паркет не так просто укладати. Тут ніяк не обійтися без допомоги професіоналів, і навіть при їх жвавої участю процес цей досить довгий. Правильніше сказати, лише професіонали можуть укласти паркет так, щоб він зміг пролежати, зберігаючи свою красу, десятки років. Укладаючи паркет, необхідно враховувати, що, як і будь-натуральний матеріал, він не вбирає вологу. У приміщенні, де буде покладений паркет, повинна дотримуватися вологість в межах 45-70% і температура 18-22°C, а сам паркет повинен бути ретельно просушений, інакше потім між дощечками обов’язково утворюються щілини.

Паркет вимагає ретельного догляду. Різні поліролі та лаки стануть частиною вашого «статевої» життя на довгі роки. Засоби по догляду за паркетом радимо вибирати з асортименту тієї фірми, лаком якою ви користувалися при укладанні паркету. Саме лакове покриття потрібно оновлювати раз в кілька років. Шліфування та реставрацію, як і укладку, теж необхідно довірити фахівцям.

Ламінат

Ламінат – це не вид паркету, а лише його імітація. На відміну від природних матеріалів, ламінат виготовлений не з натурального дерева, а являє собою друкований декоративний шар на полімерній основі, який імітує не тільки породу і фактуру дерева, але і шорсткість поверхні, покритої зносостійкої плівкою. Класичний ламінат зроблений під дерево, але є і марки, в яких імітується камінь (мармур, граніт), килимові покриття, кахельна плитка, а також орнаменти, візерунки й абстрактні картини.

Ламінат укладається починаючи з будь-якого кута кімнати і не вимагає ніякої додаткової обробки. Ви можете ходити по ньому відразу після укладання. Колірна гамма не менше, а часом навіть більш різноманітна, ніж у паркету, так і наводити чистоту набагато простіше – ідеально гладка поверхня, ніяких щілин.

Вибравши хороший, відзначимо, тільки хороший ламінат в якості покриття підлоги, ви позбудетеся від головного болю по догляду за ним. На ньому не залишається ні подряпин, ні вм’ятин від коліщаток меблів. На ламінаті можна малювати і навіть кататися на роликових ковзанах. Це водостійке, дуже тепле і абсолютно нешкідливе покриття. Плями від будь-яких речовин не залишать на ньому слідів. Навіть пролита фарба або лак змиваються ацетоном без шкоди для підлоги.

Кромки – слабке місце ламінату. Якщо при його виготовленні мали місце порушення технологічних вимог, то крайки будуть кришитися. Щоб убезпечити себе від покупки шлюбу, зупиніть вибір на продукції відомих фірм. Іншим недоліком підлоги з ламінату є недовговічність. Виробники і консультанти будівельних магазинів визначають термін життя такої підлоги 15-20 роками, однак при інтенсивній експлуатації прослужить не більше п’яти років. Отциклевать і заново покрити лаком таке покриття не можна, його треба міняти на новий.

В якості основи під ламіноване покриття підходить ДСП або ДВП, лінолеум. Поверхня повинна бути ідеально рівною і твердою, всі нерівності необхідно усунути до початку роботи. Для цього використовують самовирівнюючі суміші або спеціальні вирівнюючі плити.

Завдяки особливостям виготовлення верхнього шару ламіновані панелі відштовхують пил. В якості щоденного догляду підлога досить пропилососити. Вологе прибирання повинна проводитися добре віджатою ганчіркою. Для видалення сильних забруднень використовуються спеціальні засоби для ламінованих підлог, які дозволяють прибрати навіть сліди від фломастерів, воскових крейд, шевського крему або клею. Якщо ламінованого покриття було нанесено невелике ушкодження, воно може бути усунено за допомогою спеціальної пасти необхідного кольору.

На закінчення слід відзначити, що ламінат більше підходить для людей, що люблять часто змінювати вигляд житла або саме житло. Але якого б найкращої якості не був ламінат, потрібно завжди пам’ятати, що це всього лише імітація паркету.

Інформаційна служба plot.kz

Що вибрати: паркет або ламінат

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code