Сучасні переносні сходи легкі, міцні, а в складеному вигляді ще і дуже компактні. Але всі ці характеристики поступаються їх головному функціональним призначенням, що забезпечує підйом на потрібну висоту і спуск. Така конструкція в побуті може стати для вас справжньою «паличкою-виручалочкою». Говорячи про сходах, найчастіше на пам’ять приходить класична міжповерхові конструкція.

Але без надійних переносних драбин в побуті і будівництві сьогодні теж не обійтися. Такі моделі призначені для піднімання людей або потрібного обладнання на висоту, що перевищує людський зріст. Їх головна особливість – збалансований центр ваги, що забезпечує стійкість і надійність.

Переносні сходи

Сучасні переносні сходи легкі, міцні, а в складеному вигляді ще і дуже компактні. Але всі ці характеристики поступаються їх головному функціональним призначенням, що забезпечує підйом на потрібну висоту і спуск. Така конструкція в побуті може стати для вас справжньою «паличкою-виручалочкою». З зручною драбиною без праці можна побілити потік і поклеїти шпалери, повісити завіси, полагодити проводку або спуститися в підвал. Хороша, якісна сходи може стати частиною дизайнерського проекту, домінуючи в інтер’єрі, або ж навпаки, вміло ховаючись в приміщенні.

Зручність сходів визначається кутом її нахилу. Оптимальним вважається кут від 30 до 40 градусів. Сходи з кутом нахилу менше 20 градусів називаються пандусами.

Зручність сходів визначається кутом її нахилу. Оптимальним вважається кут від 30 до 40 градусів. Сходи з кутом нахилу менше 20 градусів називаються пандусами. Крутизна більше 40 градусів характерна для розкладних і приставних конструкцій, які не призначені для частого використання. До цієї категорії відноситься декілька типів сходів, що відрізняються по висоті, за матеріалом виготовлення і навантаженні, на яку вони розраховані.

В якості основних матеріалів для виготовлення побутових сходів виробники використовують дюраль або сплави алюмінію з кремнієм і магнієм. Такі конструкції не схильні до окислення у вологому середовищі, відрізняються міцністю, легкістю, мобільністю і довгим терміном експлуатації. Але ці якісні показники не можуть утримуватися постійно на одному рівні. Рано чи пізно під дією великих навантажень алюмінієві сходи приходять в непридатність і вже не можуть служити як раніше. Тому виробники радять ретельно стежити за їх станом і в разі появи деформацій, прогинів або тріщин зайнятися ремонтом конструкції або відмовитися від її використання і замінити на нову. Більш високим ступенем надійності і стійкості мають металеві сходи. Вони значно перевершують алюмінієві по вазі і іноді коштують дешевше.

Особливості технічних характеристик побутових і професійних сходів

 • Навантаження на сходи, в залежності від виду, не повинна перевищувати 120 – 150 кг.
 • Максимальна робоча висота драбини розраховується по верхній щаблі-майданчику.
 • Безпека і захист від мимовільного складання під час роботи на драбині забезпечують спеціальні кріплення – обмежувальні ремені і страхувальні стяжки.
 • Для захисту підошви від ковзання сходи доповнені рифленою поверхнею, пластиковими або гумовими вставками. Протиковзкими накладками повинні бути оснащені і ніжки стійок.
 • Самим надійним способом кріплення щаблів до стійок вважається вальцювання – особливий метод згинання і штампування металу.
 • Для більш зручного пересування допускається змонтувати на ніжки сходи знімні ролики, а в разі проведення робіт на землі або піску – гострі наконечники.

Основні види сходів

Стрем’янка вважається найпростішою спеціальної сходами і має збірну Л-подібну конструкцію з розташованими по одній або обом сторонам сходами. Вона легко складається і розкладається, а при необхідності переноситься в потрібне місце. Це – незамінний помічник при проведенні ремонтних та інших робіт у приміщенні, тому завжди залишається затребуваним пристосуванням.

Висота звичайної побутової драбини в зібраному вигляді не перевищує 2,5 метра, професійні ж конструкції, призначені для проведення будівельних робіт, мають велику висоту підйому і характеризуються підвищеною міцністю. Для будівельників виробники пропонують універсальні драбини, легко трансформуються в будівельні ліси. Більшість з них можуть розкладатися в довжину і бути використані як приставні конструкції для полегшення підйому на велику висоту. Існують варіанти і з додатковою висувною секцією. Сьогодні на ринку можна знайти величезну кількість таких виробів. Але при покупці бажано віддавати перевагу відомим виробникам, т. к. сходи поганої якості може стати причиною падіння з висоти, а отже призвести до серйозних травм. Пам’ятайте, що основне навантаження у таких сходах на себе беруть стійки. Купуючи драбину, ретельно перевірте стійки на жорсткість та стійкість. При щонайменшому сумніві відмовтеся від покупки.

Під час проведення ремонтних заходів часто виникає необхідність роботи абсолютно на різній висоті. Шарнірні сходів або трансформери призначені саме для подібних робіт. Вони дозволяють легко регулювати висоту і, при необхідності, приймати нову форму. Там, де установка звичайної стандартної сходи незручна або складна драбина шарнірна дозволити працювати зручно і безпечно. Принцип роботи конструкції заснований на тому, що всі основні елементи в ній з’єднані між собою шарнірами, виступають і в ролі блокуючих замків. Що скріплюють шарніри завжди виконуються із сталі. Для більшої надійності сходи забезпечена спеціальними фіксуючими гачками, утримують конструкцію у потрібному положенні навіть при значних навантаженнях.

Функціональність шарнірних сходів вражає. Крім класичної драбини вона легко трансформується в зручний поміст або високу приставну драбину. На ній можуть зручно розміститися дві людини – головне, щоб їх сумарна вага не перевищував допустимий. Не дивно, що ціна на такі сходи вище середньої, але це абсолютно виправдано:

 • шарнірна конструкція, на відміну від громіздких дерев’яних підставок і невисоких будівельних лісів, значно економить простір;
 • вона компактна, легко складається і транспортується як з місця на місце, так і в автомобілі;
 • забезпечує безпечну роботу в складних умовах;
 • стійка навіть на нерівних поверхнях;
 • незамінна для проведення ремонтно-будівельних робіт як для професіоналів, так і для простих обивателів.

Найпростіший вид сходів – односекційні приставні моделі. Вони практичні, зручні у використанні та доступні за ціною. Для роботи вам знадобиться лише опора у вигляді стіни або будь-якої іншої підстави. Незважаючи на видиму простоту і меншу функціональність у порівнянні з іншими сходами, дані конструкції користуються величезною популярністю в побуті, на виробництвах і будмайданчиках. Сучасні сходи односекційні виготовляються з міцних матеріалів, всі вони мають зручні протиковзкі сходинки і надійні стійкі ніжки.

Драбина двосекційна – просте, але незамінне обладнання для проведення різних робіт на висоті. Без неї не обійтися при ремонті, миття вікон, облаштування фасадів, при роботах в саду і в багатьох інших випадках. На відміну від односекційної, вона більш функціональна і надійна, і в той же час, дуже ергономічна – в складеному вигляді не займає багато місця і легко поміщається в комору. Складається така конструкція із двох незалежних, з’єднаних за допомогою спеціальних напрямних, секцій. З розкладкою і складанням двосекційною сходи впорається навіть підліток. Всі моделі цього типу розрізняють по виду конструкції:

 • 2-х секційна складна — може бути застосована як драбина або як приставні сходи з висувною секцією. Всі кінці направляючих доповнені протиковзкими заглушками, а додаткову стійкість і надійність в положенні «драбина» забезпечує прикріплена до опор траверса. Секції і блоки забезпечені самофіксуючими засувками.
 • Висувна 2-х секційна – традиційна приставна модель, довжина якої може збільшуватися за рахунок додаткової висувної секції. Надійну фіксацію секції забезпечують спеціальні гачки-засувки.

Для дому і дачі випускаються компактні і легкі побутові драбини. Для виконання серйозних ремонтно-будівельних робіт використовують професійні моделі. Їх робоча висота значно більше, вони здатні відводити електричний струм. Цілком закономірно, що і вартість таких сходів вище.

3-х секційна модель вдало поєднала в собі переваги одно – та двосекційною конструкцій. Скомплектована з 3-х секцій, два з яких з’єднані між собою спеціальними кріпленнями і ременями, а третій елемент знімається і може бути використаний самостійно. Може виконувати роль драбини, а за рахунок додаткової секції виступати і в ролі звичайної приставної драбини. Крім того, всі три секції можуть складатися послідовно, утворюючи довгу приставну конструкцію, що дозволяє проводити роботи на великій висоті. При цьому сходи з 3-ма секціями мають невелику вагу, легко складаються і транспортуються. Для більшої надійності та безпеки під час проведення робіт дані моделі доповнені стійкої траверсою з протиковзкими опорами, фіксуючими сталевими замками і ременями безпеки. Універсальна і комфортна конструкція цих сходів дозволяє використовувати їх і в побуті, і на виробництві для проведення будь-яких робіт.

Пересувна вишка-тура

Зовні така конструкція схожа з будівельними лісами, складається з декількох опор і вертикальних секцій, кожна з яких забезпечена настилом і захисним огородженням. Від класичних лісів її відрізняє більш компактний розмір і наявність мобільної платформи з колесами. Така пересувна платформа дозволяє застосовувати вишки тури у важкодоступних і обмежених місцях без розбирання та подальшого складання, що дозволяє значно заощадити час. Для більшої стійкості вишки-тури укомплектовані опорними гвинтами, а для безпеки — додатковими стабілізаторами.

Компактність і мобільність таких конструкцій дозволяють використовувати їх не лише для будівельних потреб, а так само для реставраційних робіт, для надання клінінгових послуг, у великих торгових і складських приміщеннях і т. д.

Сходи складна

Складні — що являють собою міцні багатофункціональні моделі, призначені як для професійних робіт на висоті, так і для вирішення побутових проблем. Такі конструкції не займуть багато місця, але будуть незамінними помічниками в багатьох ситуаціях. Особливість складних моделей – швидка розбирання та збирання, легка перенесення і висока надійність. Для більшого комфорту різні моделі оснащені додатковими пристроями – лотками для інструментів, тримачами для відер, зручною верхнім майданчиком. Ширина безпечних нековзних ступенів і верхньої площадки в різних моделях варіюється в залежності від потреб. Одна з різновидів складних сходів призначена спеціально для підйому на горище – такі моделі не тільки зручні, компактні і функціональні, але ще й дуже красиві.

Горищні сходи

Горищні сходи є частиною всього архітектурного простору будинку, саме тому до її вибору треба поставитися з особливою ретельністю. Сучасні виробники пропонують моделі для горища, мансард і дачі з металу і дерева. Горищні сходи являють собою трьох – або четырехсекционные конструкції, які легко складаються в отвір горища за допомогою спеціального стрижня або ножничной системи. Кришка люка може бути облицьована будь-яким матеріалом і практично непомітна на стелі. В зібраному вигляді така сходи дуже компактна і практично не займає місця на горищі. Її довжина регулюється до потрібного розміру за допомогою бічних шарнірів. Для додаткової безпеки та комфорту ступені доповнені протиковзкими насічками.

Гвинтові сходи

Може стати прекрасним інструментом, здатним підкреслити красу інтер’єру, надати приміщенню нове звучання і свою особливу атмосферу. Така сходи в будь-якому приміщенні виглядає елегантно, стильно і дозволяють значно заощадити простір. Вона ідеально підійде для приміщень з низькими стелями, візуально збільшуючи висоту кімнати. Незамінна для популярних сьогодні мансард.

Гвинтові сходи красиві, функціональні та безпечні, а їх конструктивні особливості дозволяють регулювати комфортну висоту сходинок і напрямок повороту.

Інформаційна служба plot.kz

Сходи. Основні види, їх особливості

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code