Рівні стелі – це важлива деталь інтер’єру. Щоб досягти потрібного результату необхідно зашпаклювати. Це процес досить складний та трудомісткий. Саме тому багато хто вважає за краще довірити його професіоналам. Але адже це потребує вкладення додаткових коштів. А ремонт, сам по собі справа дорога.

Якщо не боятися труднощів і слідувати інструкціям, то шпаклівка стелі – цілком здійсненне справу. Як це зробити, розглянемо у статті.

Запасаємося матеріалами та інструментами

Шпаклевка потолка своими рукамиІнструмент для шпаклювання стелі

Перед початком робіт підготуйте все необхідне, щоб процес не переривався. Вам знадобляться:

  • різні шпателі;
  • спеціальний валик для ґрунтовки;
  • полутер металевий;
  • ємність для змішування розчину;
  • дриль з насадкою або будівельний міксер.

Саму шпаклівку треба вибирати залежно від нерівностей на стелі. Як правило, звичайна суміш призначена для згладжування перепадів до 5 див. Якщо нерівності більше, слід застосовувати інші технології (штукатурка або вирівнювання за допомогою навісних конструкцій).

Роблячи вибір шпаклівки, зверніть увагу на деякі параметри. В першу чергу – це час, протягом якого готовий розчин буде придатний до використання. Це особливо важливо, якщо такі роботи робляться вперше. Також поцікавтеся, за який час шар повністю висохне. Справа в тому, що верств напевно буде кілька. А кожен наступний наноситься після висихання попереднього. Тому від цього показника залежить тривалість всього ремонту.

Також при виборі матеріалу зверніть увагу на рекомендовані параметри навколишнього середовища при роботі. Якщо ви будете шпаклювати в хаті, в сухому і теплому приміщенні, то такі показники не настільки важливі. Переважну частину шпаклівок і рекомендують використовувати саме при таких умовах. Інша справа, якщо ви будете працювати у вологих і прохолодних приміщеннях. Тут необхідно вибрати підходящий матеріал.

Підготовка підстави

Шпаклевка потолка своими рукамиГрунтовка стелі

Для початку стелю потрібно підготувати. Якщо на ньому немає великих дефектів (з перепадами більше 5 см), то сам процес не забере у вас багато зусиль.

Першим ділом потрібно прибрати стару обробку. Для цього побілка та шпалери змочуються водою. Це робиться за допомогою губки і на невеликих площах. Якщо змочити відразу весь стелю, то він висохне, поки ви чистите одну ділянку. Змочивши невелику площу, зачекайте поки побілка або шпалери напитаются. Потім їх легко стерти або видалити за допомогою шпателя.

Якщо на поверхню нанесена стара шпаклівка, то її не обов’язково зчісувати. Простукаєте всю поверхню рукояткою шпателя. Якщо почуєте глухий звук, то цю ділянку потрібно очистити від шпаклівки. Дзвінкий звук буде означати, що шар тримається міцно, значить, і чіпати його немає сенсу.

Якщо є великі перепади, від них слід позбутися. Це можна зробити за допомогою штукатурки.

Другим етапом буде грунтовка поверхні. Наноситься два шари, при цьому другий потрібно укладати після висихання попереднього. Перший шар краще наносити поперек кімнати, другий уздовж. Намагайтеся, щоб на поверхні не залишались патьоки і сліди від валика.

Нанесення шпаклівки

Шпаклевка потолка своими рукамиШпаклювання бетонного стелі

Після підготовки підстави приступаємо до основних робіт. Насамперед необхідно підготувати саму суміш. Це зручно робити за допомогою міксера. В результаті у вас повинен вийти розчин з консистенцією сметани. Потроху підсипати шпаклівку при постійному помішуванні.

Фахівці не рекомендують відразу готувати великий об’єм розчину, особливо якщо ви новачок. Краще зробити невелику кількість. Шпаклівка досить швидко твердне. Якщо її багато, то вийде перевитрата матеріалу.

Після підготовки розчину, за допомогою малого шпателя набирається потрібна кількість. Розчин розподіляється по великому шпателю і з його допомогою наноситься на стелю. Залишки знову скидаються в ємність. Так потрібно виконати зі всією поверхнею.

Не намагайтеся відразу закрити всі нерівності. Одним шаром навряд чи обійдетеся, так як і вирівняти буде важко, та й шпаклівка може потріскатися. Тому пройшовшись по всій поверхні перший раз, дайте їй висохнути. Потім приступайте до нанесення другого шару. І так до тих пір, поки не досягнете потрібної рівності поверхні стелі.

Останній шар називається фінішним. Він робиться великим шпателем швидко і в один рух. Маленьким шпателем знімають надлишки, для цього його потрібно щільно притиснути до поверхні майже під прямим кутом. Якщо фінішний шар зроблений правильно, то необхідність у ошкуривании відпаде.

Шпаклюємо гіпсокартон

Шпаклевка потолка своими рукамиШпаклівка гіпсокартонної стелі

Стеля з гіпсокартону шпаклюється трохи по-іншому. Сама поверхня вже рівна, тому потрібно нанести фінішний шар. Але до цього потрібно виконати підготовчу роботу.

Насамперед необхідно закласти шви. Як правило, листи гіпсокартону по краях робляться тонше. Якщо такої виїмки немає, то її потрібно зробити самостійно. Для цього використовують гострий ніж.

На стики наклеюється армуюча сітка. Вона виконана зі скловолокна і має клеючий шар, тому проблем з її обклеюванням не виникне. Головне, не забудьте заґрунтувати шви. Після нанесення сітки місця стиків шпаклюються вузьким шпателем. Також потрібно вчинити з капелюшками саморізів (вони повинні бути втоплені в лист гіпсокартону).

Дайте шпаклівці висохнути і затріть всю поверхню. Після цього гіпсокартон грунтується і покривається фінішним шаром.

Нюанси шпаклівки поверхні під фарбування

Шпаклевка потолка своими рукамиЗаміс розчину з водовідштовхувальним грунтовкою

При нанесенні фарби шар може кришитися. Щоб цього не сталося, під фарбування можна використовувати водостійку суміш для фінішного шару.

Але можна обійтися і звичайною фінішною шпаклівкою. Для цього вже готовий розчин додайте водовідштовхувальну грунтовку. Додавайте її не під час приготування суміші, а вже в готовий розчин. Покривши стелю таким шаром, ви досягнете потрібного результату.

Можна поступити простіше. Достатньо купити водостійку грунтовку. Цим матеріалом і покривається фінішний шар.

Відео

Шпаклівка стелі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code