Поспостерігавши за професіоналами, можна подумати, що оштукатурити будь-яку стіну, в тому числі і бетонну можна легко і просто. Однак коли справа доходить до самостійних робіт, виявляється, що все набагато складніше, і на перший погляд з боку, здавалося б, елементарні роботи, можуть не утворюватись, або ж робитися з працею. Так, штукатурка бетонних стін своїми руками вимагає знань і підготовки!

Незалежно від того, наскільки рівна стіна, підготовка поверхні обов’язково потрібна – будуть клеїтися шпалери, а може, планується облицьовувати, або прикрашати її декоративною штукатуркою. Від того, наскільки правильно виконані підготовчі роботи, залежить довговічність завданих матеріалів. Але штукатурка служить не тільки для цих цілей – з її допомогою:

 • прикриваються шви бетонних блоків або слідів від опалубки.
 • зовсім небагато, але все ж покращується шумоізоляція.
 • запобігається проникнення вологи в стіну.

Підготовка поверхні

У першу чергу потрібно зрубати виступи стін і видалити бетонні патьоки і напливи. Потім необхідно очистити поверхню стін від пилу, жирових, або бітумних плям. Якщо стіна дуже нерівна, або є великі вибоїни, то на ній потрібно закріпити дюбелями металеву сітку «катанку».

Вона не повинна бовтатися, тому потрібно закріпити її з натягом і зв’язати дротом.

Діаметр катанки повинен бути 6 – 10 мм, а сітка потрібно з осередками не більше 10×10 мм.

Інструменти і матеріали

Штукатурка бетонных стен своими рукамиСокіл штукатурний

Для того щоб почати роботи, вам будуть потрібні:

 1. Штукатурка по бетону. Або цементно-вапняна, або полімерцементні пластифіковані суміші.
 2. Правило.
 3. Рівень.
 4. Дерев’яні рейки.
 5. Шурупи.
 6. Сокіл штукатурний.
 7. Кельма.
 8. Півтораметровий клин.

Приступаємо до роботи

Як вже згадувалося, склад розчину буває різним. В його основі може бути суха суміш, або синтетичні складові. Також у такі суміші додаються пластифікатори, які залежно від призначення розчину можуть прискорювати або сповільнювати застигання, тому з цим питанням потрібно розібратися ще до придбання суміші, а готувати розчин необхідно за рецептом, надрукованому на упаковці.

Штукатурка бетонных стен своими рукамиСітка

 • Вам знадобляться дерев’яні рейки такої ж висоти, як і висота стіни, товщиною 10 мм З їх допомогою ви розділите стіни на секції не більше метра, що значно полегшить штукатурні роботи. Якщо готових рейок немає, то доведеться їх нарізати.
 • Намітивши місця, де будуть встановлені рейки, прикріпіть їх до стіни шурупами з каменю, перевіривши вертикальність їх положення рівнем. Таке кріплення необхідно тому, що рейки потрібно буде зняти.
 • Після цього змочіть стіну пульверизатором, інакше суха поверхня дуже швидко вбере в себе воду з розчину, не давши йому надійно прикріпитися до стіни.
 • Замісіть вибраний розчин і почніть штукатурити приміщення з кутів.
 • Наносячи штукатурку, намагайтеся розрівняти її з силою, але тільки в межах двох рейок, які можна використовувати як маяки, знімаючи надлишки розчину клином.
 • Після того, як вся площа буде обштукатурена, дайте шару затвердіти, і, викрутивши шурупи, акуратно зніміть всі рейки, вирівнявши розчином утворилися канавки.

Штукатурка бетонних стін справа копітка, особливо коли у нерівній стіни дуже гладка поверхня. В такому випадку необхідно робити зарубки, прочищая їх на глибину до двох сантиметрів. Якщо потрібно зробити стіни шорсткими, то можна скористатися піскоструминним апаратом, однак, таке обладнання є не в усіх.

Якщо доведеться наносити досить товстий шар штукатурки, то робити це потрібно в кілька прийомів, використовуючи металеву сітку.

Розчин краще всього наносити тонким шаром (близько 5 мм), ретельно втираючи його у всі шорсткості. Наступний шар штукатурки наносити тільки після повного висихання попереднього. В кінці стіна затирається і загладжується.

Штукатурка бетонных стен своими рукамиЦементно-вапняна штукатурка

Роблячи штукатурку бетонних стін своїми руками, важливо знати, що крім складів, призначених для цих цілей, існує «декоративна штукатурка під бетон», яка дуже відрізняється за характеристиками і призначена вона не для вирівнювання стін. З її допомогою створюється декоративна поверхня, що імітує бетон, і в неї зовсім інші властивості. Тому при покупці не переплутайте декоративну штукатурку з потрібною вам штукатурною сумішшю.

Слідкуйте за консистенцією розчину, і якщо не вгадали з водою, налив її занадто багато, то покладіть в нього цегла на кілька хвилин. Він чудово впорається з цим завданням, ввібравши в себе зайву вологу, зробивши розчин більш густим.

Ні в якому разі не слід намагатися прискорити процес висихання стін, просушуючи їх центральним опаленням або якими-небудь іншими обігрівачами, інакше штукатурка потріскається і відпаде. У літній період навіть не завадить додатковий змочування.

Відео

Подивіться, як виконується штукатурка бетонних стін:

Штукатурка бетонних стін своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code