З кожним роком все більшу популярність набирають натяжні стелі. Та й стелі з гіпсокартону від них не відстають. Однак не кожен може собі дозволити таке недешеве задоволення. Якщо ваша стеля не зовсім в жалюгідному стані, у багатьох випадках допоможе штукатурка стелі своїми руками. Давайте подумаємо, чи варто взагалі цим займатися, чи краще вибрати інший спосіб привести стеля в порядок.

Виявляється, вибираючи штукатурку, ви опиняєтеся у виграші. Судіть самі. Порівняємо, наприклад, наш спосіб з натяжними стелями. Почнемо з того, що натяжні стелі приховують кілька сантиметрів вертикального простору. У деяких випадках (при низькій висоті стель) це може бути неприйнятним. З іншого боку, підвісні стелі обходяться значно дорожче, ніж суміші для оштукатурювання. Будь-яка штукатурка – абсолютно екологічно чистий матеріал. Вона сприяє підтримці вологості приміщення, при високій – вбирає вологу, при низькій – віддає.

Що стосується стель з гіпсокартону, то цей спосіб вимагає не тільки вміння працювати з цим матеріалом, але також навички будівництва несучого каркаса. Все це ускладнюється тим, що весь монтаж буде проводитися на стелі. В цьому разі обов’язковий напарник, так як великі листи гіпсокартону кріпити саморізами одному дуже складно. Вартість стелі з гипсокартонаа теж влетить у копієчку. До того ж пристрій стелі з гіпсокартону не терпить помилок, часом неминучих при малому досвід такої роботи.

Ось і виходить, що такі методи не завжди кращі. Але може при шпаклівці стелі є негативні сторони? Звичайно, є. Зараз ми їх розглянемо:

 1. Для роботи з штукатуркою бажаний хоча б мінімальний досвід в цій області. Адже робота над великим простором вимагає майже ідеальної рівності. На стелі як ніде це буде особливо помітно. Особливо це важливо для стель, які згодом планується фарбувати. Якщо перепад рівня стелі між плитами більше 2-х сантиметрів, то виправити ваду оштукатурюванням дуже складно. У такому випадку потрібно вдаватися до альтернативних методів обробки.
 2. Штукатурити стелю краще все-таки своїми руками. Користування послугами найманих робітників у цьому випадку дуже дорого. Хоча не виключено, що у складі бригади, яку ви наймете, будуть професіонали, і робота буде виконана якісно.

Штукатурка потолка своими рукамиПравило трапеції

Отже, давайте вирішимо, чи потрібно штукатурити стелю, або вдатися до альтернативного методу.

Якщо перепади рівня стелі не перевищує кілька міліметрів, то кращим способом привести стеля в порядок, буде саме штукатурка. Для точного визначення рівня поверхні рекомендується користуватися правилом. З допомогою нього ви зможете побачити які перепади висот, і вирішити які дії зробити в подальшому.

Підготовка стелі

Штукатурка потолка своими руками

Якщо ви все-таки вирішили штукатурити стелю, перше що необхідно зробити, це ретельно оглянути фронт робіт. Оцініть перепад висот, наявність плісняви, грибка, тріщин і т. д. Якщо стеля знаходиться в поганому стані, старе покриття необхідно видалити. Як правильно це робити, ми зараз розповімо:

 • За допомогою пульверизатора потрібно змочити поверхню стелі по всій площі. Так як стара штукатурка дуже добре вбирає вологу, повторіть процедуру кілька разів. Таким чином, видалення старого покриття пройде з найменшими зусиллями. Так і пилу буде значно менше.
 • Спустять півгодини, коли волога гарненько просочить стелю, візьміть широкий, жорсткий шпатель і очистити стелю від старого покриття до бетонної основи.
 • Якщо в щілинах між плитами ви виявите штукатурку, яка явно погано тримається, її необхідно видалити за допомогою перфоратора. Для цього переведіть його в ударний режим без обертання і очистіть межплитное простір.
 • Після цього потрібно обробити очищену поверхню грунтовкою. Після вбирання розчину, повторіть дію. Застосування грунтовки збільшить зчеплення штукатурки з стелею і видалить шар пилу, що залишилися при первинній обробці. Якщо у вас на стелі був грибок або цвіль, необхідно обробляти поверхню стелю за допомогою спеціальної грунтовки з антибактеріальним складом. Це запобіжить поява такого неприємного явища в майбутньому.

Чим краще штукатурити стелю?

Штукатурка потолка своими рукамиВиди штукатурки

У магазинах продається кілька різновидів шпаклівки. Щоб не заплутатися, необхідно знати, що видів цих сумішей всього два:

 1. Вапняно-цементні суміші.
 2. Штукатурка на гіпсовій основі.

Гіпсова шпаклівка краще. Цей варіант може в деяких межах протистояти появі тріщин при усадках і перепадах вологості та температури. Крім того, ця шпаклівка володіє високою адгезією, тобто краще прилипає до поверхні. Користуватися нею набагато зручніше, ніж цементно-вапняної.

Як штукатурити стелю?

Штукатурка потолка своими рукамиШтукатурка по маяках

Отримати ідеально гладку поверхню «на око» не вийде, не сподівайтеся. Але це насправді не так складно, як здається. Для цього використовують маяки. Щоб їх встановити потрібно:

 • Визначити за допомогою рівня нижню точку вашого нового стелі.
 • Відступити вниз 5-10 мм ‒ це і буде новим рівнем стелі.
 • Натягніть між вкрученими саморізами горизонтальну нитку.
 • Нанести невеликий шар шпаклівки і втиснути туди кінці профілю. Його будемо використовувати як направляючі для нанесення шпаклівки. Профілі повинні розташовуватися впритул один за одним встик від однієї стіни до іншої. Відстань між ними обов’язково має бути менше, ніж довжина правила.
 • Нанести шар штукатурки таким чином, щоб він на кілька міліметрів був вище маяків і клином видалити надлишки.
 • Таким чином, нанести і розрівняти штукатурку по всій поверхні стелі.

Якщо штукатурка наноситься в кілька шарів, рекомендується використання спеціальної армуючої сітки. Вона втискається в первинний шар штукатурки. Після повного висихання, наноситься другий шар. Остаточне вирівнювання проводиться за допомогою фінішної шпаклівки.

Деякі люди запитують – як штукатурити стелю з гіпсокартону? Робити це ще простіше. Між листами гіпсокартону наноситься тонкий шар штукатурки, на який укладається і вдавлюється сітка-серпянка. Потім наноситься фінішний шар шпаклівки. Щоб краще уявити собі принцип роботи, можете подивитися відео.

Відео

У цьому відео показаний процес штукатурки стелі шпаклівкою:

Фото

Штукатурка потолка своими рукамиЗакладаємо русти на стелі

Штукатурка потолка своими рукамиУстановка маяків

Штукатурка потолка своими рукамиВирівнювання маяка за рівнем

Штукатурка потолка своими рукамиМеханізоване нанесення розчину

Штукатурка потолка своими рукамиОштукатурювання гіпсокартонної стелі

Штукатурка стелі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code