Найкраще житло, в якому завжди затишно і тепло. Для того щоб підтримати в будинку комфортний для людини мікроклімат, і захистити житло від небажаного теплового обміну з навколишнім середовищем, потрібна теплоізоляція.

При правильно проведеної теплоізоляції у вашій квартирі ніколи не заведеться цвіль, яка згубно впливає на здоров’я людини. Ізольовані зовнішні стіни взимку запобігають від утворення конденсату на внутрішніх стінах, а влітку – від надмірного висихання внутрішніх приміщень, що необхідно для нормального функціонування охолоджуючих електроприладів. Розібратися в тому, які матеріали потрібні для теплоізоляції, нам допоміг директор фірми «Юкас-МК» Олександр Мануилов.

При використанні безпечних теплоізоляційних матеріалів можна досягти економії енергії до 45%

Взимку тепло, а влітку – прохолодно

З якісними теплоізолюючими матеріалами взимку в будинку буде тепліше, а влітку прохолодніше. Теплоізоляція будинку економить витрати на опалення, а також значно скорочує енергетичні втрати. Доведено, що втрата тепла у звичайній багатоповерхівці може досягати 40%, а енерговтрати фасадів старих будівель і зовсім можуть складати до 75%. Це пов’язано з тим, що традиційно використовуються для будівництва матеріали не здатні зберігати тепло.

Стіни з зовнішньою теплоізоляцією забезпечують рівномірний розподіл тепла всередині по всьому приміщенню будинку без перепадів температури, при цьому система опалення не працює на межі своїх можливостей. Крім того, теплоізоляція береже природу: якщо будинок споживає менше енергії, то в навколишнє середовище виділяється менше шкідливих речовин. Крім іншого, ізоляція підвищує вартість нерухомості, адже вдома, не вимагають великих витрат, простіше продати і здати.

Зовні і зсередини

Теплоізоляція може бути внутрішньою і зовнішньою. Внутрішня використовується, наприклад, для додаткової ізоляції підвальних або малоотапливаемых приміщень.

Зовнішня теплоізоляція скорочує «вихід» тепла назовні вона залишається всередині кімнати. Після того, як система опалення в приміщенні вимикається, спрацьовує «ефект голландської печі»: стіни віддають тепло назад у будинок. Влітку ж теплоізоляція захищає житло від спеки. Крім цього, при зовнішньої ізоляції не втрачається внутрішній житловий простір.

Примітно, що сучасні матеріали можуть бути використані одночасно для тепло – і звукоізоляції. Вони можуть застосовуватися для покрівлі, стін, підлоги або мати вузькоспеціалізоване призначення. Але для досягнення максимального ефекту потрібно знати деякі особливості різних сфер застосування теплоізоляції.

Стіни

У вже побудованих будинках часто застосовують внутрішнє утеплення, хоча у цьому випадку, крім зменшення корисної площі, волога, неминуче утворюється в житловому приміщенні, починає конденсуватися на холодній частині стіни (під теплоізоляцією). У результаті стіни відволожуються, що негативно позначається на внутрішній обробці приміщень і на здоров’я мешканців. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати пароізоляцію.

Найбільш оптимальним, на думку фахівців, є фасадне утеплення. Якщо утеплення проводиться зовні, проблема конденсації вирішується шляхом використання сучасних паропроникливий утеплювачів.

Покрівля

Через дах іде до 20% тепла. Ізоляція скатних дахів ускладнена тим, що для них найчастіше використовуються горючі або не вогнестійкі матеріали (такі як дерево, сталь або алюміній). Тому, щоб мінімізувати наслідки пожежі, треба застосовувати негорючу теплоізоляцію. Також важливо, щоб утеплювач вільно пропускав водяні пари, але не набирав вологу з атмосфери, так як при збільшенні вологості матеріалу (навіть на 5%) його теплоізоляційна здатність зменшується майже в два рази.

Переважаючі в містах і входять у моду в індивідуальному будівництві плоскі покрівлі неможливо створити без використання теплоізоляції.

Підлога і стеля

Підлоги доцільно утеплювати по ще одній важливій причині – шар теплоізоляції служить хорошим звукопоглотітелем. Підлога і стеля у більшості будинків пов’язані воєдино, і стеля теж може бути утеплений. Крім заощадження тепла в даному випадку теплоізоляція виконує ще і роль відмінного звукоізолятора.

Пристрій ефективної теплозахисту дозволяє заощаджувати до 50% енергії, що витрачається на опалення. Щоб цього домогтися, необхідно підібрати найоптимальніший спосіб теплоізоляції.

– Правильно зроблена теплоізоляція товщиною всього в 5 см може володіти такими ж теплозахисними властивостями, як 17 см дерев’яного бруса, 85 см цегляної кладки і 210 см бетону, що позбавить від необхідності будувати товсті стіни з цегли та дерева, – каже директор фірми «Юкас-МК» Олександр Мануилов. – Ми радимо застосовувати комплексний підхід до теплоізоляції, тобто, закривати теплоізоляційний матеріал яким-небудь облицювальним матеріалом. Наприклад, гіпсокартонними перегородками.

Вибираємо матеріали

Теплоізоляційні матеріали характеризуються пористим будовою, малою щільністю і низькою теплопровідністю. Окрім низької теплопровідності і довговічності будь теплоізоляція повинна задовольняти таким вимогам, як відповідність нормам пожежної безпеки, безпека для здоров’я і відсутність токсичності при горінні.

– Говорити однозначно про те, який матеріал підходить для утеплення кімнат, складно. Ви можете проживати в квартирі в середині будівлі, в кутовій квартирі або в особняку, мати різний температурний режим, так само як і звуковий: довколишні залізничні колії, автомагістраль або дитячий майданчик. Ці показники дуже індивідуальні, – зазначає Олександр Мануилов. – Щоб утеплити і звукоізольованому свій дім з усіма своїми побажаннями звернутися до професійним будівельникам. Якщо такої можливості немає, то слід проконсультуватися з продавцем із підтверджують його слова сертифікатами якості. Також вичерпна інформація демонструється на сайтах виробника.

Існує кілька основних видів теплоізоляційних матеріалів:

Пінополіуретан – різновид пінопласту. Він являє собою осередки, наповнені повітрям. При нанесенні на поверхню цей матеріал спінюється і утворює безшовний шар теплоізолюючого покриття. Пінополіуретан може бути открытоячеистым і закрытоячеистым. Перший вид рекомендується застосовувати при шумоізоляції міжкімнатних стін, так як його структура дуже добре глушить звукові хвилі. Але такий матеріал треба захищати зовні гідроізоляційної паропропускаемой мембраною, а зсередини пароізоляцією без щілин і дірок, щоб повітря, насичене парою, зміг проникнути в утеплювач. Його доведеться прокладати в три рази товще, ніж утеплювач з закритої структурою.

Поліуретан – високоякісний штучний матеріал. Його іноді називають жорстким пінопластом. Він особливо хороший для ізоляції будівель. Завдяки своїй низькій теплопровідності він більш ефективний, ніж інші ізоляційні матеріали. Навіть при невеликій товщині поліуретану його ізоляційні якості не погіршуються.

В залежності від товщини і поверхневого шару ізоляційні плити з поліуретану діляться на три рівні за ступенем теплопровідності: WLS 024, 028 і 030. Ізоляційні матеріали з поліуретану стійкі до перепаду температур, до води і до дії хімічних речовин, вони не розкладаються. Ізоляція будівлі поліуретаном може прослужити більше 50 років.

Все тепло – і звукоизоляцинные матеріали, запропоновані казахстанському споживачеві, проходять жорсткий контроль якості і є негорючими.

Мінеральна вата – економічний, щільний і простий в роботі матеріал. Вату можна застосовувати в будь-яких умовах: і у новобудовах, і у старих будівлях. Вихідними матеріалами для неї є базальт або діабаз. Мінеральні волокна можна купити на ринку у вигляді полотен, листів або набивного матеріалу.

Основна перевага мінвати перед іншими ізоляційними матеріалами – вона не горить, не виділяє в атмосферу шкідливі димові гази і не створює живильне середовище для утворення цвілі. З мінеральною ватою можна працювати самостійно. Але потрібно пам’ятати, що від неї відокремлюються волокна, які можуть потрапити на шкіру, в очі та дихальні шляхи. Тому необхідно одягати захисний одяг і добре провітрювати приміщення.

– Використовуючи інноваційні технології, що зараз на ринку можна знайти безпечні і натуральні будівельні матеріали компанії KNAUF. Щодо мінеральної вати – це технологія ECOSE, утеплювач, який не містить фенолформальдегідних і акрилових смол. Це можна перевірити відразу при покупці: відщипнути невеликий шматочок мінвати і підпалити його: утеплювач почне подплавляться, але не горіти і при цьому не мати запаху. Відомо, що всі тепло – і звукоизоляцинные матеріали, запропоновані казахстанському споживачеві, проходять жорсткий контроль якості і є негорючими. Але деякі з них при температурі 380 градусів все-таки плавляться і виділяють їдкий, отруйний запах, згубний для людини. Запропонований вище маленький досвід допоможе покупцеві вибрати оптимально безпечний варіант, – радить директор фірми «Юкас-МК».

«Шуба» для будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code