На відміну від кондиціонерів випарного типу спліт-системи кондиціонування більш дешеві і менш галасливі. Ці двоблокові установки є прекрасним вибором для тих, хто шукає техніку охолодження кімнатного повітря. Їх можна встановлювати в квартирах і будинках. Треба лише грамотно підібрати потрібну потужність і додатковий функціонал, щоб конкретна модель цієї системи задовольняла всіх потреб домочадців.

Зміст

 1. Пристрій
 2. Відміну від кондиціонера
 3. Різновиди систем
 4. Основні функції
 5. Як вибрати

Пристрій спліт систем

Головна функціональна особливість спліт-системи – можливість не тільки охолодження, але і підігріву повітря в кімнаті будинку. У різних моделей є свої обмеження по вуличній температурі, при якій вони можуть працювати в такому режимі, але все ж таки це можливо. Звичайний підлоговий кондиціонер з водяним випарником подібне робити не може.

Принцип роботи спліт-системи

Побутова спліт-система зазвичай складається з декількох блоків:

 1. Зовнішній (вентилятор, компресор і теплообмінник-конденсатор).
 2. Внутрішній (теплообмінник-випарник, повітряні фільтри і вентилятор).

У ряді випадків внутрішніх блоків може бути в спліт-системи, по одному на кожне приміщення. Між собою кімнатна і вулична частині розглянутого кондиціонера з’єднуються мідними трубками, по яких циркулює холодоагент (фреон). Повітрообміну між цими блоками не відбувається.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Циркуляція повітря в побутовий спліт системи

Звичайна спліт-система це не припливно-витяжна вентиляція. Вона не подає у приміщення з кондиціонером повітря, а тільки охолоджує той, що вже знаходиться всередині. Однак крім побутових установок є також канальні моделі, монтовані в повітроводи вентиляційної системи. Ось ці кондиціонери остуджують або злегка підігрівають втягується з вулиці повітря. Але в побуті подібна техніка з-за дорожнечі практично не застосовується.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Конструкція канальні спліт-системи

Охолодження повітряних мас у двохблочний системі кондиціонування відбувається за рахунок безперервного переходу холодоагенту з стану газу в рідину і назад. При цьому процесі відбувається забір/виділення тепла на теплообмінниках внутрішнього і зовнішнього блоків. У приміщенні випарник теплову енергію забирає, а на вулиці конденсатор віддає її в атмосферу.

Відміну від кондиціонера

Від всіх інших варіантів кондиціонерів спліт-система відрізняється поділом установки на два блоки і відсутністю повітрообміну між ними. Плюс вона має можливість функціонувати в режимі і на «ОХОЛОДЖЕННЯ», і на «НАГРІВ». Найближчий його конкурент «охолоджувач-випарник» здатний кімнатне повітря тільки охолоджувати.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Конструктивні особливості спліт-системи для будинку

Різновиди систем

Весь модельний ряд спліт-систем ділиться на три групи:

 1. Настінна техніка.
 2. Підлогові, колонні прилади.
 3. Стельове канальне обладнання.

Для будинків і квартир зазвичай вибирають недорогі і прості в обслуговуванні моделі з першої групи. Але якщо приміщення велике за кубатурою, то для кондиціонування повітря в ньому краще підібрати стельовий варіант з більшою продуктивністю. Підлоговий аналог у вигляді колони також відрізняється високою потужністю, проте займає багато місця. При цьому якщо підвісної стелі у великому приміщенні немає, то доведеться брати саме таку модель.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Види спліт-систем для побутового використання

Настінний кондиціонер направляє потік повітря на стіну навпроти, а стельовий – у різні боки вздовж стелі і зверху вниз. З колоною техніки він виходить з направленням на стелю і звідти вже розходиться по всій кімнаті.

На відміну від настінних спліт-систем кондиціонери двоблокові стельові канального типу забезпечують постійний приплив у приміщення свіжого повітря. Оснащена ними вентиляція в приватному будинку або офісі передбачає безперервний повітрообмін і одночасно нагрівання/охолодження повітряного потоку.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Варіанти розміщення спліт-систем в різних інтер’єрах

Також існують мульти-варіанти з одним блоком зовні і кількома всередині. У них вулична частина більш потужна і розрахована на роботу відразу всіх внутрішніх модулів. Ці спліт-системи встановлюються у великих виробничих приміщеннях, магазинах і в багатоповерхових офісних будинках або котеджах з кількома кондиционируемыми кімнатами.

Основні функції спліт системи

Багатофункціональна спліт-система (навіть побутового рівня) здатна не тільки охолоджувати, але також нагрівати і очищати повітря. У магазинах подібної техніки є моделі з різними додатковими функціями і режимами роботи. Вони можуть бути доповнені іонізаторами, вугільними фільтрами і різноманітною електронікою.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Основні функції сучасних спліт-систем

Кондиціонер з двох блоків може мати наступний набір функцій:

 • охолодження, осушення і нагрівання повітря;
 • турбо-режим з підвищеною продуктивністю;
 • таймер з можливістю задати час включення/виключення;
 • підсистему самоочищення, самодіагностики, AutoRestart і запуску при низькій напрузі в мережі;
 • рухомі жалюзі для спрямування потоку у потрібному напрямку;
 • пульт дистанційного управління і дисплей;
 • інфрачервоний сенсор руху (якщо в кімнаті нікого немає, то техніка буде відключена);
 • модуль для управління з GSM-зв’язку та через інтернет.

Також обладнання для кондиціонування останнім часом стали доповнювати інверторами. Даний модуль забезпечує плавність роботи компресора при подачі і відключенні живлення. Це підвищує термін служби електродвигуна, зменшує пускові струми в мережі і знижує споживання електроенергії (до 30-40%).

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Температурні коливання різних типів спліт-систем

Для можливості працювати при низьких температурах за вікном зовнішній блок також оснащується підігрівом. У мороз масло в компресорі і вода в зливі конденсатора можуть замерзнути. Щоб цього не допустити вулична частина і доповнюється обігрівачем.

Як зробити кращий вибір

Монтаж сучасної спліт-системи досить складний і вимагає професійних навичок. Трубки з міді повинні бути ретельно пропаяні, інакше фреон витече і створить проблеми. Це не природна вентиляція у ванній і туалеті з парою отворів-віддушин і повітроводів. Тут все трохи складніше.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Як розрахувати потужність спліт-системи для квартири або будинку

Плюс зовнішній блок треба буде ще якось закріпити на фасаді, для чого нерідко доводиться залучати промислових альпіністів.

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Особливості монтажу підлогового спліт-системи

Вибір подібної техніки величезний.

У продажу є як недорогі моделі за 12 000-15 000 рублів з базовим набором функцій, так і потужне обладнання за сотні тисяч з розширеним функціоналом. Вибрати найкращу для конкретної ситуації техніку не складе праці.

Дивіться також відео як правильно вибрати спліт-систему:

Спліт система кондиціонування для квартири і будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code