У паспорті кожної системи електричного обігріву підлоги вказується її енергоспоживання з розрахунку на квадратний метр. Але скільки в реальності споживає тепла підлога кіловат протягом місяця? Витрата електроенергії у такої опалення у включеному стані високий. Однак воно працює далеко не цілу добу безперервно. А при правильному плануванні це споживання можна ще і істотно скоротити.

Зміст

 1. Витрата електрики
 2. Потужність
 3. Приклад розрахунку
 4. Як знизити споживання
 5. Висновок

Витрата електрики теплої підлоги

Якщо вирішено укладати тепла підлога у вигляді електричного кабелю або ІЧ-плівки, то перше питання у будь-якого покупця – фактична витрата електроенергії. Виробники і продавці заявляють для подібних систем ККД під 100% укупі з високою ефективністю. Але при вивченні технічної документації на ТП ситуація виглядає не настільки однозначно і привабливо, як у рекламі.

Споживання електрики теплої підлоги

Порівняння вартості

Електричний тепла підлога споживає близько 100-300 Вт/год на квадратний метр системи. При перерахунку на квадратуру будинку або квартири в 80-150 м2 виходить значна сума в кіловатах. Але є ряд нюансів.

Кабельний або плівковий підлогу електрообігрів:

 1. Працює не цілодобово, а циклами «нагрів-охолодження» зі споживанням електричної енергії тільки на фазах розігріву.
 2. Укладається посередині підлоги в наявних приміщеннях, а не по всій їх площі.
 3. В увімкнутому стані при нагріванні споживає на рівні 60-70% від заявленої в техпаспорті максимальної потужності.

В результаті витрата споживаної електроенергії виходить не настільки катастрофічним. Звичайно, насосна станція для приватного будинку, включається лише час від часу витрачає набагато менше. Але і у що працює від електрики теплої підлоги споживання виходить у підсумку цілком прийнятним. Треба лише розрахунок і монтаж такої підлогової системи робити правильно.

Споживання електрики теплої підлоги

Витрати електроенергії на теплий пол

Потужність

У електричного підлоги є дві потужності в кіловатах за годину в перерахунку на метр квадратний – перша «тепловіддачі» і друга «споживання». Але в силу близького до 100% ККД ці цифри практично ідентичні. Фактично всю електроенергію ТП перетворює в тепло або інфрачервоні промені, які потім нагрівають поверхні в кімнаті.

Потужність тепловіддачі теплої підлоги в приміщенні, залежить від:

 • товщини стяжки і підлогового фінішу;
 • крок укладання кабелю або конфігурації розкладки плівки (матів) на підлозі;
 • частки активної площі системи від всієї квадратури кімнати.

При використанні в якості основного джерела тепла електричні та інфрачервоні теплі підлоги зазвичай закривають близько 70% площі підлогового покриття. А якщо таку систему застосовують для локального обігріву, то цей відсоток виявляється і того менше. Все це доведеться уважно враховувати при розрахунку фактичної витрати електрики.

Споживання електрики теплої підлоги

Витрати на теплу підлогу в залежності від площі

Підсумкова споживана потужність електричного підлоги залежить від:

 • якості утеплення приміщення, а також наявності в ньому вікон і дверей;
 • погодних умов за вікном;
 • налаштування терморегулятора;
 • кількості знаходяться в будинку людей.

Якщо рівень тепловтрат в кімнати мінімальний, то теплової енергії для підтримки в ній комфорту потрібно менше. Нехтувати тут регулюванням пластикових вікон на режим «літо/зима» і сезонної перенастроюванням вентиляції не варто.

Споживання електрики теплої підлоги

Порівняння витрат електроенергії для різних типів підлог

Приклад розрахунку

Щоб розрахувати, скільки споживає тепла підлога, треба:

 1. Визначити активну площу підлогової опалювальної системи.
 2. Помножити її на потужність за квадратний метр, зазначену в паспорті.

У підсумку вийде максимально можливий витрата електроенергії. Однак стільки кВт/год підлога буде споживати тільки у разі включення його на повну і без регулювання термостатом. Але в реальності система електричного ТП працює за 5-20 хвилин протягом години. І фактичне споживання буде в рази менше.

Споживання електрики теплої підлоги

Графік споживання електрики

Складного в даних розрахунках нічого немає. Розібратися, чому згасає газовий котел або як виконати підключення бойлера, часто і то важче. З нагрівальним підлогою все простіше.

При площі обігріву 12 м2 і потужності ТП до 150 Вт/м2 отримуємо номінальний витрата для приміщення – 1,8 кВт/год. Але за фактом такої нагрівальний підлога буде витрачати близько 0,3 кВт за кожну годину використання. Протягом 10 хвилин він буде гріти, а потім 50 хвилин остигати. Однак багато що тут залежить від температури за вікном і налаштувань термостата.

Споживання електрики теплої підлоги

Порівняння різних систем обігріву

Як знизити споживання електроенергії?

Щоб додатково знизити витрату кіловат, слід краще утеплити своє житло і встановити програмований терморегулятор. Якщо електричні теплі підлоги включати не відразу у всьому будинку, а окремо і послідовно в кожній кімнаті, то споживана потужність у конкретний момент буде виходити низькою. Треба лише грамотно налаштувати програматор термостата. І тоді електрика він буде споживати в цілком розумних і прийнятних значеннях.

Споживання електрики теплої підлоги

Найбільш економні варіанти теплої підлоги

Висновок

Перш ніж купувати теплий пол, слід точно і правильно розрахувати, скільки він буде витрачати електроенергії на максимумі в зимові місяці. Якщо виділена на котедж або квартиру потужність виявиться менше споживаної за розрахунком, то від підлогового обігріву доведеться відмовитися. Підключати занадто потужні електроприлади в не розраховану на це мережа не можна. При цьому при грамотному плануванні і проведенні ряду заходів, дане споживання електрики можна істотно знизити.

Дивіться також відео про споживання теплої підлоги:

Споживання електрики теплої підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code