Здобув широку популярність на початку XIX століття, інтер’єр ампір являє собою парадне військово-тріумфальний торжество імперського стилю у всій його пишності. Батьківщиною цього вишуканого стилю є Франція, яка і понині вважається законодавицею світової моди. Оскільки це був золотий час правління Наполеона, помпезний стиль ампір в інтер’єрі часто називають наполеонівським класицизмом. Йому притаманні різні елементи військової геральдики, лаврові вінки переможця і стіни, прикрашені схрещеними списами або мечами. В імператорському будинку інтер’єр повинен бути гідним королівських осіб. Розкіш і пафос, слава і військова міць, зверхність і демонстрація величі – це те, що відрізняє стиль ампір від інших.

Характерні риси

Стиль ампир в интерьереЗагальний характер стилю

У свій час на стиль ампір сильний вплив зробили військові походи французів по Африці і Європі, тому в ньому безтурботно сусідять архітектурні особливості і декоративні елементи культури різних країн. В основі цього стилю лежить неокласицизм, то є масивність і монументальність. Крім цього, інтер’єр прикрашають колонами, сфінксами, орнаментами і рельєфами. Неодмінно, в будинку повинні бути просторі кімнати, високі вікна і стелі.

Основними рисами стилю ампір є:

 1. Суворе поєднання всіх елементів дизайну з монументальністю імперської величі.
 2. У багатому вишуканому інтер’єрі повинна бути урочиста парадність (з обов’язковим дотриманням правил рівноваги і симетрії).
 3. Достаток давньоримських, давньогрецьких і єгипетських елементів декору.
 4. Наявність гербової і військової символіки.
 5. Використання насиченою колірної палітри при обробці стін, стелі і підлоги приміщення.
 6. Наявність масивних меблів з вишуканим декором, виготовленої з цінних порід дерева.

Особливості стилю

Стіни

Класикою декорування стін вважається використання дорогих тканин (шовку або парчі), але можна обклеїти стіни і фактурними шпалерами, що імітують шовкову тканину, з зображенням військової символіки, африканських лісів або з суворим орнаментом. Прикрашати стіни прийнято художніми фресками, медальйонами, барельєфами, карнизами, арками, пілястрами і колонами.

Стеля

Стиль ампир в интерьереАкцент на висвітленні

У центрі стелі повинна розташовуватися розкішна кришталева люстра, навколо якої стелю декорується вітіюватого художньою ліпниною або красивим гіпсовим орнаментом з позолотою. Стеля звичайно фарбують в колір слонової кістки або ж класичний білий колір.

Підлога

Особливу вишуканість інтер’єру додасть паркет з цінних деревних порід зі складним малюнком. Крім цього підлогу можна прикрасити мармуровою мозаїкою з греко-римськими мотивами у візерунках і художніх зображеннях.

Вікна

Стиль ампир в интерьереГардини в стилі ампір

Вікна оформляються як гардинами з легких шовкових тканин, так і облямованими бахромою та китицями багатошаровими оксамитовими шторами з драпіруванням. Колір портьєр повинен відповідати імператорським відтінкам, таким, як пурпурний і золотий. На тканини допускається наявність військової символіки і золочених малюнків.

Колористичне рішення

Приміщення в стилі ампір оформляються в червоних, синіх, блакитних і білих кольорах. В якості колірних акцентів, як правило, використовують золотий.

Матеріали

Інтер’єр ампір передбачає використання дорогих натуральних матеріалів. До їх числа відносяться дерево, мармур, кришталь, золото, срібло, бронза.

Меблі

Стиль ампир в интерьереОсобливості меблів

Будь-які меблі в стилі ампір покликана підкреслювати грандіозну пишність інтер’єру. Як правило, це важка меблі масивних лапідарних форм з червоного дерева з гладкими полірованими дерев’яними поверхнями, позолотою та інкрустована художньою різьбою. Меблеві ніжки можуть бути виконані в різних стилях: у вигляді лебедів, сфінксів, лап лева, а також у вигляді римських колон, пілястр і симетричного візерунка. Найкращим чином до такого дорогого інтер’єру підійде антикварні меблі.

Прикрасою будь-якої кімнати у стилі ампір, безсумнівно, стануть старовинний комод, вузький сервант або вітрина, сервірувальний стіл круглої форми і, звичайно, елегантна кушетка «рекамье» з витонченою вигнутою спинкою.

Елементи декору

Стиль ампир в интерьере

Закінченість інтер’єру завжди надають невеликі вишукані дрібниці:

 • різні бронзові або металеві предмети військової тематики: мечі, щити, списи, шоломи, факели;
 • східні настінні килими ручної роботи;
 • художні картини в дорогих позолочених рамах;
 • єгипетські орнаменти, зображення фараонів, сфінксів і пірамід;
 • шкури тварин;
 • дзеркало над ліжком, каміном, між вікнами або на стулках дверей;

Стиль ампир в интерьереГодинник часів Наполеона

 • бронзові годинники;
 • кришталеві люстри, безліч світильників зі скляними підвісками, бронзові канделябри;

Стиль ампир в интерьереВази з розписом

 • будь античні статуетки і вази з малюнками;
 • мармурові скрині, невеликі скриньки;
 • срібні кошики для фруктів і конфетница;

Стиль ампир в интерьереЦукерниця

 • порцелянові набори посуду.

Якщо ретельно продумати всі нюанси і деталі, то дорогою і респектабельний стиль ампір чудово впишеться в квартиру сучасного планування.

Відео

Детальніше про особливості ампіру розказано в наступному відеоролику:

Фото

Стиль ампир в интерьереВанна

Стиль ампир в интерьереСиметричність стилю

Стиль ампир в интерьереРосійський ампір

Стиль ампир в интерьереПідсвічники

Стиль ампир в интерьереМеблі для вітальні

Стиль ампир в интерьереГостинний гарнітур

Стиль ампир в интерьереАмпір в спальні

Стиль ампир в интерьереАмпір з темними акцентами

Стиль ампір в інтер’єрі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code