Як відомо з історії, початок XX століття стало часом прогресивних революційних змін у науці і техніці, так і в політиці, економіці, свідомості окремих людей і суспільства в цілому. Не дивно, що в таку тривожну епоху прогресивних змін виник новий авангардний стиль життя, який зумів досить точно відобразити протестні настрої того часу.

Слово «Авангард» складається з двох частин. У перекладі з французької воно дослівно означає: «avant» – «попереду», «gard» – «невеликий загін, що висувається вперед з метою огородження основного війська від небажаної атаки противника». Підводячи підсумок, можна сказати, що рух авангардизму у світовій культурі, мистецтві і архітектурі виникло внаслідок бажання товариства здійснити переоцінку застарілих цінностей, щоб усунути втому від усього порядком набридлого. Так, в інтер’єрах будинків на зміну вишуканою і дорогою класики прийшов яскравий і сміливий стиль, званий авангард.

Характерні риси стилю

Стиль авангард в интерьереДизайнерський стілець в стилі авангард

При всьому своєму бунтарстві, спробі витіснити класику стиль авангард в інтер’єрі не передбачає надмірного захоплення химерними, незвичайними деталями з фантастичного майбутнього. Даного дизайнерського напряму властиво:

 • застосування будь-яких сучасних будівельних матеріалів (декоративної штукатурки, склошпалер, металізованих шпалер, останніх колекцій лакофарбових матеріалів, ламінованої дошки) при оформленні інтер’єру;
 • допустимі також будь-які експерименти з формами та кольором, засновані на контрастах – вітається вміння поєднувати непоєднуване;
 • присутність в інтер’єрі підвісної стелі;
 • використання тільки сучасного текстилю;
 • наявність кімнатних меблів будь-яких форм: від прямокутної з чіткими контурами до округлої або довільної;
 • поєднання кількох кольорів в одній кімнаті;
 • здійснення вибору забарвлення штор і м’яких меблів з урахуванням колірних контрастів стелі і стін, яким раніше було віддано перевагу.

Стиль авангард в интерьереПередпокій в авангардному стилі

Тільки у разі вдалого поєднання насичених контрастних кольорів інтер’єр кімнати набуває бажану експресію і динаміку. Для авангардного напрямку переважними є кольори:

 • чистий білий;
 • яскравий червоний;
 • вугільно-чорний;
 • мимозно-жовтий;
 • темно-зелений.

В авангардному дизайні найголовніше – це контрасти! Але тут важливо не переборщити, адже при всій своїй незвичності і яскравості створюваний інтер’єр повинен стати для власників житла затишним і достатньо комфортним.

Оформлення кімнати

Стиль авангард в интерьереДитяча в стилі авангард

Чудово, якщо дизайн інтер’єру буде спроектований з урахуванням захоплень і характеру людини, що проживає в даній кімнаті.

В авангардний стиль добре вписуються подіуми, сходи та інші незвичайні конструкції. У центрі кімнати бажано розташувати який-небудь особливий предмет, який буде тематично задавати тон всьому неординарного інтер’єру.

Класичний стіна у вигляді звичної стінки в сукупності з диваном і двома кріслами в даному випадку повинен бути повністю виключений, проте, як говорилося вище, авангардна меблі може бути будь-яких геометричних форм: експериментального виду, індивідуально виготовлені за ескізами, або ультрамодна, придбана в магазині.

Важливо, щоб меблі була сучасною, стильною і добре вписувалася в загальну концепцію дизайну. Для авангардного інтер’єру, безсумнівно, підходять сучасні дзеркальні шафи-купе, ЖК або плазмові телевізори, комп’ютери і якісна строгих форм меблі, виготовлені з скла і металу з високою функціональністю.

Вибираючи портьєрні тканини, перевагу слід віддавати оригінальної яскравою забарвленням, яка зуміє добре контрастувати на фоні кольору стін. Штори не повинні бути звичним, звичайним оформленням вікон, що спостерігається практично в кожному будинку. Бажано надати фіранкам якісь незвичайні форми, скроив їх особливим оригінальним способом.

Для освітлення кімнати крім природного чудово підходять невеликі лампочки, вбудовані в ніші підвісної стелі. Також в кімнаті можна розмістити кілька додаткових світильників у вигляді бра, торшерів або переносних настільних ламп. Штучне світло не повинен бути яскравим, що б’є по очах.

Стиль авангард в интерьереАвангардні диванчики

При стилізації кімнати обов’язковим є дотримання правила колірного контрасту.

Важливо, щоб меблі, наприклад, червоного кольору ні в якому разі не була встановлена на тлі червоної стіни. Буде набагато цікавіше виглядати червоний стілець на фоні, наприклад, синьої стіни, а стілець синього кольору – на тлі стіни червоного забарвлення.

Крім правила контрасту є ще одне важливе правило – це характерна для стилю авангард «порожнеча».

У приміщенні повинно бути мало меблів і предметів, а повітря і світла, навпаки, багато.

Стиль авангард в интерьереРоль кольору

В якості декору для авангардного інтер’єру підійдуть скляні вази геометричних форм, яскрава посуд, картини в стилі “кубізм”, різні оригінальні дизайнерські скляно-металеві композиції.

Якщо ви людина креативна і сміливий, пробуйте свої сили, експериментуйте, створюйте свій неповторний інтер’єр! Але якщо ви усвідомлюєте, що самостійно впоратися з оформленням кімнати в авангардному стилі для вас буде важко, то краще зверніться за допомогою до професійних дизайнерів, які з радістю допоможуть розробити інтер’єр з урахуванням вашого смаку і побажань.

Фото

Стиль авангард в интерьереПоєднання авангарду і класики

Стиль авангард в интерьереКухня в стилі авангард

Стиль авангард в интерьереЕлементи авангарду в інтер’єрі

Стиль авангард в интерьереЕкстравагантний авангардний диван

Стиль авангард в интерьереРиси авангардного стилю

Стиль авангард в інтер’єрі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code