Будь-які підлоги несуть на собі високу навантаження, так як постійно піддаються механічним і ваговим впливів. Часті вологі прибирання, абразивний вплив ніг і важких предметів меблів, випадкові потрапляння хімічних речовин на поверхню підлоги – все це призводить до того, що бетонна основа поступово втрачає свою міцність і руйнується. Однак продовжити термін служби підлоги і істотно знизити витрати на їх ремонт можливо. Для цього потрібно грамотно підібрати фінішне покриття.

Сучасні технології відкривають перед споживачем абсолютно незвичайні можливості. Ще зовсім недавно нікому не могло прийти в голову, що підлоги можна не стелити, а «наливати». Але, тим не менш, таке покриття, яке ще називають «рідким лінолеумом», користується в сучасній будівельній сфері суттєвим попитом.

Наливні підлоги дорожче традиційної стяжки, але їх міцність і якість прослужать вам протягом кількох десятків років.

Для багатьох власників житлових і нежитлових приміщень наливні підлоги привабливі з-за своїх якісних характеристик:

 • довговічність;
 • високий коефіцієнт міцності – цим покриттям не страшні навіть гострі шпильки і важка меблі;
 • простота у догляді;
 • відсутність швів;
 • стійкість до займання;
 • неслизька поверхня;
 • стійкість до руйнівного впливу ультрафіолетових променів.

Якщо розглядати наливна підлога з хімічної точки зору – це міцний безшовний полімер. За типом використовуваного полімеру наливні підлоги поділяють на кілька видів:

 • Епоксидні. Підлоги на основі епоксидних смол використовують і в цивільному, і в житловому будівництві. Вони користуються найбільшою популярністю із-за різноманіття варіантів, високої міцності і простоти нанесення.
 • Поліуретанові. Покриття на основі поліуретану володіє всіма достоїнствами епоксидних підлог, але характеризується більш високою пластичністю.
 • Метилметакрилаті. Особливість цього виду полімерних підлог – швидкість затвердіння і можливість укладати їх при досить низьких температурах. Ця перевага досягається завдяки додаванню в полімер спеціальних компонентів.

Особливі види наливних підлог

Наливна підлога з 3D-ефектом

Особлива декоративність – відмітна риса сучасних наливних підлог. Більшою мірою це стосується покриттів з 3D-ефектом. У цьому разі спеціальні полімерні склади заливаються поверх зображення, завдяки чому створюється відчуття об’ємності. Зовні 3D підлога виглядає приголомшливо. У невеликих квартирах він допомагає візуально розширити простір, а в об’ємних приміщеннях стає красивою деталлю інтер’єру. До певних недоліків можна віднести лише високу вартість наливної 3D-покриття, яка сповна виправдовується оригінальним дизайнерським виконанням.

Наливні суміші для стяжки підлоги.

Наливні підлоги застосовують не тільки в якості декоративного підлогового покриття, але і як матеріал для вирівнювання бетонної основи. В сучасних висотних будинках з нерівними бетонними плитами якісно укласти підлогове покриття без попереднього вирівнювання практично неможливо. Спеціальні суміші, що самовирівнюються виступають ідеальною основою для подальшого укладання керамічної плитки, ковроліну, ламінату, паркету та інших підлогових покриттів. Основним матеріалом для цих сумішей служить гіпс або цемент. Примітно, що такі універсальні склади за рахунок своєї високої пластичності одночасно виконують функцію стяжки підлоги і виступають у ролі остаточного вирівнюючого шару. Товщина даного виду наливної підлоги може бути не більше 25 мм, а це істотний плюс для квартир з низькими стелями. Технологія нанесення наливної суміші для стяжки підлоги гранично проста – розведений у певній пропорції складу виливається на попередньо очищене бетонну основу, він сам розтікається по поверхні і злегка дорівнює м’яким шпателем з гуми.

Для того, щоб наливне підстава прослужила максимально довго, потрібно знати певні правила.

 • На наливну підлогу можна укладати практично будь-які покриття, що подовжують термін їх служби.
 • Поки нанесений матеріал не затвердів, у приміщенні потрібно виключити протяг і пряме попадання сонячних променів.
 • Щоб запобігти появі пухирців, ще не затверділу поверхню потрібно обробити голчастим валиком.
 • Виробник визначає період часу, який потрібно витримати до того, коли за затверділої поверхні можна починати ходити.
 • У квартирах для досягнення більшої міцності підлоги можна використовувати комбінований варіант: нижній шар – звичайна стяжка з бетону, а зверху самовирівнюється наливна підлога.
 • Шар пінополістерол між наливна основою і декоративним покриттям створить додатково ефект шумо – і теплоізоляції. Укладена зверху плівка з полімеру захистить підлогу від вологи.
 • Якщо ви вирішили укладати зверху паркет, між ним і наливним підлогою повинен бути тонкий шар фанери.
 • Після застигання самовирівнюється суміші всі стики необхідно ретельно обробити каучукової або бітумною мастикою.

Природно, що наливні підлоги обійдуться дорожче традиційної стяжки. Але, на противагу їй, міцність і якість наливного покриття буде бездоганним протягом декількох десятків років.

Інформаційна служба plot.kz

Технологія наливних підлог

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code