Плач дітей, регулярні сварки сусідів з наступними примиреннями, нескінченний ремонт у сусідів двома поверхами вище і багато інші звуки – все це здатне вивести з рівноваги навіть самого спокійного людини. Справа в тому, що при в’їзді в нову квартиру ви випустили з уваги такий важливий момент, як звукоізоляція.

Шуми можуть бути різними

  • механічними (від кроків, меблів, що пересувалися, падіння предметів і т. д.);
  • викликані коливаннями повітря (гучна музика, гавкіт собак або крики).

Повністю звести всі шуми на «ні», звичайно ж, не вийде, але зробити шумовий дискомфорт мінімальним цілком можливо. Для цього знадобиться хороша звукоізоляція в квартирі.

Не менш важлива і грамотно зроблена теплоізоляція приміщення. Доведено, що втрата тепла в звичайному багатоповерховому будинку може досягати до 40%. Це пов’язано з тим, що традиційно використовуються для будівництва матеріали не здатні зберігати тепло. Теплоізоляція в будинку призначена для підтримки комфортного для людини мікроклімату. По-перше, вона зменшує втрати тепла зсередини, по-друге — обмежує надходження тепла влітку, що необхідно для нормального функціонування охолоджуючих електроприладів.

Примітно те, що для тепло — і звукоізоляції часто можуть бути використані одні й ті ж матеріали, які умовно поділяють на:

  • органічні;
  • неорганічні;
  • змішані.

Такі сучасні матеріали можуть бути застосовані для покрівлі, стін, підлоги або мати вузькоспеціалізоване призначення.

Найпоширеніші матеріали для тепло — і звукоізоляції

Спінений поліетилен

Один з найбільш сучасних, ефективних і недорогих матеріалів для теплоізоляції. Проводиться з поліетиленового з’єднання високої якості, але володіє однією особливістю — наявністю спеціальних, заповнених повітрям. Характеристики цього матеріалу дозволяють використовувати його в різних температурних діапазонах – від -40 до +90 градусів. Вологість повітря при цьому може бути максимальною.

Універсальність спіненого поліетилену дозволяє використовувати його для утеплення прорізів вікон, щілин між перекриттями стін, при установці дверей і т. д. Для зручності проведення будівельних робіт спінений поліетилен випускається у формі рулонів, у вигляді трубок і шнурів. Крім теплоізоляції він чудово справляється з завданням гідро — і шумоізоляції.

Основні характеристики поліетиленового матеріалу: екологічність, довговічність, універсальність, еластичність, пружність, стійкість до механічних і хімічних впливів, низька теплопровідність і морозостійкість.

Лавсановое покриття

Теплоізоляційний матеріал для системи «теплої підлоги», що дозволяє зменшити тепловтрати і знизити витрати на електроенергію. Виготовляється з поліпропілену, продублированного по всій довжині лавсановій металізованою плівкою. Лавсановое покриття і поліпропілен утворюють єдиний однорідний шар, не схильний до корозії і не проводить струм. Лавсанова підкладка виконує відразу кілька функцій: забезпечує теплоізоляцію, захищає від шуму, проникнення вологи і є відмінним пароизолятор. Покриття стійке до механічних пошкоджень, впливу кислот, лугів і органічних розчинників. Не вбирає вологу, а значить, не гниє і не виділяє в повітря шкідливих речовин. Чудово підходить в якості підкладки під ламінат і паркет. Також може бути використано в якості тепло-, шумо-, пароізоляції на покрівлі. Випускається в рулонах.

Мембрана

Головне завдання ізоляційних будівельних мембран — захист житла або нежитлового приміщення від вітру, вологи і конденсату. Вони являють собою особливу напівпроникну плівку, поділяються за технічними характеристиками та призначенням. Можуть мати багатошарову або одношарову структуру, бувають доповнені алюмінієвим покриттям або армуючої сіткою.

Тепла підлога. Системи антизледеніння. Види і призначення >>>

Сучасні мембрани екологічні, зроблені з високотехнологічних матеріалів, які не вступають у хімічні реакції з лугами і кислотами, не вражається грибками і цвіллю, не виділяють запаху. Володіючи мінімальною товщиною мембрани характеризуються досить високою міцністю і тривалим терміном експлуатації.

Мінеральна вата (мінвата)

Волокнистий, екологічно чистий матеріал, який використовується в будівництві для шумо — і теплоізоляції. Його отримують шляхом розплаву гірських базальтових порід і додавання різних сполучних і водовідштовхувальних речовин. Використовується для утеплення будинків та інших приміщень практично зі всіх сторін: зовні, зсередини, для утеплення лоджій, мансард, горищ. Застосовується і для шумоізоляції.

На будівельному ринку можна придбати безліч різних варіантів мінеральної вати – рулони, панелі, шнури та ін. Сучасна мінвата набагато зручніше в монтажі, більш зносостійка і володіє великим терміном експлуатації. Від інших утеплювачів її відрізняють стійкість до температурних перепадів, негорючість, висока звуко — і теплоізолювальна здатність, інертність до дії біологічних і хімічних речовин, низька, практично нульова гігроскопічність.

Пінопласт

Будівельний матеріал, який отримують шляхом спінювання спеціальної пластичної маси. До плюсів можна віднести простоту монтажу, можливість використання в різних кліматичних умовах, несхильність до дії грибків і мікроорганізмів. З допомогою пінопласту можна утеплювати підлоги, стіни зсередини, зовні і навіть помістити пінопласт в середині стін в момент їх зведення. Пінопласт добре зарекомендував себе і як звукоізоляційний матеріал.

Пінополістирол

Часто можна почути думку, що пінополістирол і пінопласт – один і той же матеріал. Безсумнівно, у них багато спільного, і обидва матеріали відмінно підходять для тепло — і звукоізоляції приміщень. Але існує і досить відчутна різниця.

По-перше, різні технології виробництва цих матеріалів: на відміну від пінопласту, пінополістерол отримують шляхом розплавлення і подальшого пресування гранул полістиролу. В пінопласті гранули зчеплені між собою, а пінополістирол являє собою єдину структуру. По-друге, відрізняються фізичні властивості цих матеріалів. Пінополістерол перевершує за характеристиками пінопласт. До його переваг можна віднести міцність, пластичність, екологічну чистоту, мінімальну волого — і звукопроникність, набагато більш високу, ніж у пінопласту щільність і при цьому мала вага.

Даний матеріал може прослужити в якості утеплювача до 50 років, зберігаючи свої фізичні властивості після багаторазових температурних перепадів. Якщо правильно підібрати пінополістирол, можна на довгі роки забути про проблеми з тепло — і звукоізоляцією, а також значно скоротити витрати на опалення.

Екструдований пінополістирол

Інноваційний теплоізоляційний матеріал, одна з різновидів пінополістиролу. Володіє унікальними технічними характеристиками, має велику сферу застосування. Особливість матеріалу – це рівномірна, щільна структура, що складається з дрібних, повністю закритих осередків. Його можна використовувати для обробки і утеплення поверхонь, що зазнають великі навантаження при стиску.

Пінополіетилен

Використовується в якості підкладки під ламінат і паркетні дошки, їм утеплюють труби, виконують теплоізоляцію приміщень і т. д. Цей матеріал по праву вважають одним з найбільш універсальних, оскільки він з однаковою ефективністю справляється не тільки з завданнями утеплення, але і захищає будівлі від вологи, пари, вітру і сильного шуму.

Структура матеріалу являє собою пористу масу. Виробляється в рулонах, у вигляді порожнистих циліндричних оболонок для труб різного діаметру, у вигляді циліндричних джгутів.

До головних його характеристик можна віднести довговічність, гнучкість, стійкість до агресивних будівельних матеріалів (вапно, бетон, цемент та інші), легкість монтажу, вологостійкість і низький рівень теплопровідності. Відмінні якісні показники дозволяють використовувати пінополіетилен не тільки як утеплювач для стін, підлог і стель, але і як ізоляційний матеріал для трубопроводів і повітроводів, а також в якості теплоізоляції для холодильників.

Термін його експлуатації може становити до 25 років, а в деяких випадках і більше. Це абсолютно чистий в екологічному відношенні і нешкідливий для людини матеріал, який можна використовувати в будь-якому приміщенні без шкоди для здоров’я. До більш міцним і універсальним різновидів матеріалу можна віднести экскрузионный пінополіетилен.

Синтетичний каучук

Застосовується не тільки в будівництві, але і в багатьох інших областях. Це стало можливим завдяки появі штучного каучуку, адже натуральний матеріал коштує дорого. Синтетичні каучуки, з яких після спеціальної обробки одержують гуму, характеризуються еластичністю, міцністю, водонепроникністю і хорошими електроізоляційними властивостями. Їх часто використовують як відмінний теплоізоляційний матеріал, здатний зберігати свої властивості до 20-25 років.

Плюси каучуку: негорючість, екологічна чистота, невисока вартість, простота і доступність монтажу. Синтетичний каучук використовують для забезпечення герметичності різних систем, для запобігання появи конденсату, а також для створення шумоізоляції.

Ніздрюватий газобетон

Легкий, штучно створений матеріал, вдало поєднав в собі властивості каменю та дерева. Володіє хорошими тепло — і звукоізоляційними властивостями, що обумовлено дрібнопористою структурою матеріалу. Газобетонні блоки мають невелику вагу при оптимальних обсягах, володіють морозостійкістю і не схильні до горіння.

Тепло — і звукоізоляція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code