Наживаючи майно, люди, звичайно, замислюються про те, як його зберегти. Проте варто пам’ятати, що з удосконаленням систем безпеки покращують свою майстерність і квартирні злодії. Досвідченого домушника сьогодні вже неможливо зупинити ні хитромудрим замком, ні гратами, ні металевої дверима. Тому власники квартир і приватних будинків все частіше звертаються за допомогою в охоронні фірми. Благо, вони представлені на ринку у величезній кількості. А головне — вартість їх послуг цілком доступна навіть для людей із середнім достатком.

Встановивши в квартирі або приватному будинку систему сигналізації, можна убезпечити себе від таких неприємних моментів, як небажані візити, крадіжки, розкрадання або розбійний напад у власній оселі, знищення майна та порушення роботи технічних засобів.

Якщо необхідність в охороні житла не викликає у вас сумніву, варто безпосередньо звернутися у фірму, яка надає послуги позавідомчої охорони. Спочатку в приміщенні потрібно встановити систему сигналізації. Яку саме — залежить від побажань, або, точніше, від переживань клієнта.

Пультова сигналізація

Якщо ви хочете убезпечити своє житло від проникнення, то найкращий варіант — охоронна сигналізація. Не зайвим буде встановити протипожежну систему. Це різні види сигналізації, але їх можна провести паралельно і звести на одну контрольну панель управління.

В Астані монтаж провідний пультової системи сигналізації обійдеться господареві двох-, трикімнатної квартири в 50-70 тисяч тенге. Приблизно стільки ж заплатить за цю послугу карагандинец: в шахтарській столиці діапазон цін варіюється в межах 40-70 тисяч тенге. Якщо мова йде про безпеку приватного будинку, а це, як правило, велика площа, багато вікон і вхідних дверей, то розмір оплати дещо зросте.

У суму входять монтажні роботи і вартість устаткування. Однак пультова сигналізація крім оплати устаткування і монтажних робіт передбачає абонентську, тобто щомісячну плату за охорону. У столиці вона варіюється в межах 10-15 тисяч тенге в місяць. У Караганді в два рази менше — від 5 до 7 тисяч тенге.

Тривожна кнопка

Ще один елемент охоронної системи, який став відомий населенню за фільмами про пограбування, — це так звана ” тривожна кнопка. Вона допомагає в тих випадках, коли зловмисники проникають в приміщення, не бентежачись присутністю в ньому господарів.

— Спосіб швидко і непомітно викликати охорону в офіс або квартиру вельми вигідний для клієнтів, — запевняє директор ТОВ «Охоронна фірма «Рубіж-НС» Галина Баталова. — У разі незаконного вторгнення в приватну власність або незаконних дій по відношенню до людини, у якого ця система встановлена, про цей факт будуть негайно сповіщені органи державної або позавідомчої охорони.

Також кнопка тривожної сигналізації є важливим елементом протиугінного комплексу автотранспортного засобу, так як далеко не всі ситуації, пов’язані зі спробою викрадення автомобіля, можуть бути безпечними для власника. В цьому випадку клієнту видають брелок з кнопкою, який зручно тримати при собі і яким у разі небезпеки легко скористатися.

— Трапляється, що об’єктом атаки зловмисників стає якраз водій, у якого можуть спробувати відібрати автомобіль, — пояснює Галина Баталова. — У таких ситуаціях тривожна кнопка стає практично єдиним способом протистояти нападу, оскільки опір злочинцям може викликати агресивну реакцію і спровокувати їх на більш небезпечні дії, що загрожують життю і здоров’ю господаря автомобіля. Водієві достатньо натиснути на кнопку непомітно для нападників, і сигнал надійде в диспетчерський центр.

Сигналізація з дозвоном

Це просто датчик з дозвоном без виведення на пульт. У разі злому господареві квартири на мобільний телефон прийде СМС-повідомлення з попередженням. Монтаж такої сигналізації обійдеться столичному клієнту в 35-40 тисяч тенге.

— Встановлення системи з дозвоном найчастіше у нас замовляють власники зброї, — каже Галина Баталова. — Міністерство внутрішніх справ Казахстану зобов’язало громадян, які мають зброю, до 1 жовтня поточного року обладнати сейфи, в яких зберігається спорядження, сигналізацією. І такий вид охоронної системи найбільш зручний у даній ситуації.

У Караганді охоронні фірми встановлюють сигналізацію з дозвоном разом з пультової сигналізацією і просто додають за цю послугу до абонентської плати 1 тисячу тенге.

Стаціонарна охорона

Існує і такий вид забезпечення безпеки, як стаціонарна охорона.

— Якщо вам потрібно забезпечити власну безпеку чи порядок в місці проведення масового заходу, то ви можете замовити стаціонарну охорону, — пропонує директор охоронної фірми «Рубіж-НС». — Також наші співробітники допоможуть зберегти майно, що перебуває у власності, користуванні, господарському віданні, у володінні, оперативному або довірчому управлінні, а також в повній цілості доставити вантажі і цінності в потрібне вам місце, здійснюючи супровід при перевезенні.

Вартість охоронних послуг одного стаціонарного поста в столичних фірмах становить приблизно 500 тенге в годину. У Караганді ціна за один посточас варіюється в межах 300-350 тенге. Охорона здійснюється цілодобово.

По сигналу

Як тільки сигнал про вторгнення або напад надходить на диспетчерський пульт охоронної організації, на місце відразу ж виїжджає оперативна група. В склад підрозділу, за словами представників фірм, що входять найбільш кваліфіковані співробітники, які мають досвід служби у спецпідрозділи силових структур. Протягом 5-10 хвилин оперативна група на сучасних патрульних автомобілях, оснащених інформаційними системами, прибуває на місце виклику. Охоронці мають повноваження блокувати об’єкт, що охороняється і затримати зловмисників. Для цього у них є все необхідне. Вони екіпіровані вогнепальною зброєю, спецзасобами, а також засобами надійного радіозв’язку.

Відшкодування шкоди

Що буде у разі, якщо клієнт все ж позбудеться майна в результаті нападу або проникнення? Відшкодовувати збитки охоронної організації належить у випадку несвоєчасного прибуття на місце групи швидкого реагування або згідно з іншими обставинами, прописаними в договорі.

— Якщо порушені договірні зобов’язання, ми відшкодовуємо збитки в розмірі реальної вартості, — пояснює Галина Баталова. — Перед тим як взяти об’єкт під охорону, складається повна опис всього майна, що знаходиться в приміщенні. Також вказується реальна вартість речей. Тому, якщо, наприклад, вкрали ноутбук, відшкодовуємо вартість ноутбука. При цьому розмір збитку повинен бути підтверджений документами замовника та розрахунком вартості викрадених, знищених або пошкоджених матеріальних цінностей, складеними за участю співробітників охорони. Вище суми оцінки майна, зазначеної в договорі, компенсації не виплачуються.

Перед тим як взяти об’єкт під охорону, фахівці фірми перевіряють за низкою критеріїв, наскільки він технічно захищений, в тому числі наявність грат, металевих дверей, огорож, на подолання яких злочинцеві знадобиться час.

Тільки якщо необхідні попередні умови дотримані, охоронна організація візьме об’єкт під свій захист. В іншому випадку клієнту може бути відмовлено в наданні послуг.

— Всі ці нюанси детально прописані в договорі, — говорить директор ТОВ «Охоронна фірма «Рубіж-НС» Галина Баталова. — Цінні речі ми рекомендуємо зберігати в банку або в сейфі, але сейф при цьому повинен бути укріплений, наприклад, приварений до підлоги. Якщо сейф не був укріплений, оперативна група, навіть якщо вчасно прибуде на місце, можливо, не зможе затримати зловмисників, так як незакріплений сейф легко викинути у вікно. Також злодії можуть безперешкодно винести прикраси, які ви, не замислюючись, залишили на туалетному столику. Ми несемо матеріальну відповідальність тільки при дотриманні всіх зобов’язань з боку клієнта. Тому і радимо власникам посилювати захист об’єкта, щоб зловмисникові на відкриття дверей або сейфа знадобився час.

Техобслуговування

Система сигналізації вимагає технічного обслуговування, воно здійснюється щомісяця, щокварталу або у міру потреби і оплачується клієнтом окремо.

Необхідно регулярно перевіряти роботу всіх датчиків, здійснювати їх очищення від пилу, також важливо перевіряти акумулятори, які вступають в роботу при відключенні електроенергії. В залежності від обсягу техобслуговування обладнання в столиці буде коштувати в середньому 8-10 тисяч тенге за виїзд фахівця.

Наприклад, охоронна фірма «Рубіж-НС» надає рік гарантії і безкоштовного технічного обслуговування. Після закінчення цього терміну клієнти можуть підписати договір на технічне обслуговування системи.

Співробітники карагандинских охоронних фірм вважають, що потреби в щомісячному обслуговування систем безпеки немає. Досить викликати майстра при поломці обладнання і заплатити за послугу від 1 до 3 тисяч тенге.

Поради:

  • Для квартир і приватних будинків фахівці радять встановити весь комплекс охоронних послуг: систему відеоспостереження, охоронно-пожежну сигналізацію, тривожну кнопку і виставлення стаціонарних постів в житлових комплексах.
  • При укладенні договору звертайте увагу на наявність у організації ліцензій на охоронну діяльність, монтаж та обслуговування систем охоронної та пожежної сигналізацій.
  • Щоб уникнути спірних ситуацій уважно читайте умови договору.

Інформаційна служба plot.kz

Територія: як захистити свій будинок і майно

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code