Невід’ємною частиною системи підлогового обігріву є терморегулятор для теплої підлоги, що дозволяє автоматично підтримувати кімнатну температуру в заданих параметрах. Він підключається до температурному датчику і без нього працювати не може. При цьому запропоновані в магазині регулюють термостати розрізняються особливостями установки і схемами підключення. Вибирати їх слід правильно.

Зміст

 1. Терморегулятори
 2. Види
  • Механічний
  • Електронний
  • Програмований
  • З дистанційним управлінням
 3. Як вибрати
 4. Монтаж
 5. Висновок

Терморегулятори для теплої підлоги

Без терморегулятора контролювати і постійно вмикати/вимикати тепла підлога доведеться власноруч господареві будинку. Розглянутий прилад є обов’язковим елементом підлогової опалювальної системи, без підключення якого експлуатувати ТП вкрай не рекомендується. Це допустимо, але небезпечно і неекономічно, а також ускладнює догляд за обігрівом.

Терморегулятори для теплої підлоги

Терморегулятор дозволяє контролювати роботу теплої підлоги

Установка термостата передбачена в схемі управління як водяної теплої підлоги, так і електричного. У першому випадку він за допомогою сервомеханизмов контролює клапана на колекторі, а в другому живлення від електромережі. В результаті цього зменшується або збільшується подача води (електроенергії) обігрівача під ногами і віддача тепла вже від нього кімнаті.

Також у завдання терморегулятора входить захист підлогового покриття від перегріву. При правильному налаштуванні він не допустить дуже сильний нагрів і псування фінішу на підлозі. Наприклад, ламінат і паркет нагрівати швидко і до високих температур не можна. Без автоматичного регулятора з температурним сенсором проконтролювати цей момент вручну складно.

Терморегулятори для теплої підлоги

Особливості терморегуляторів

Види

Терморегулятори теплої підлоги розрізняються на:

 • механічні;
 • електронні;
 • програмовані.

Плюс є моделі з дистанційним управлінням по Wi-fi зі смартфона. В цьому відношенні дані прилади сильно схожі на термостат для газового котла, який у відповідному виконанні також можна контролювати через інтернет.

Терморегулятори для теплої підлоги

Види терморегуляторів

Механічний

Головні достоїнства механічного регулятора – дешевизна, простота конструкції і надійність. У ньому відсутня будь-яка електроніка. На його корпусі є тільки вимикач «ВКЛ/ВИКЛ» і поворотне колесо для установки бажаної температури.

Зазвичай такий термостат розрахований на одну зону управління. Для більшості ситуацій його цілком достатньо. Але нерідко «теплі підлоги» розбивають на кілька зон з різним нагріванням (наприклад, одна біля ліжка або дивана, а друга це інша кімната). Тоді подібного терморегулятора краще віддати перевагу його більш просунутий електронний аналог з розширеним функціоналом.

Терморегулятори для теплої підлоги

Механічні

Найчастіше механічний термостат встановлюють з електричними теплими підлогами. Він дозволяє підключити систему нагрівальних матів до мережі 220 В через себе. При досягненні заданих параметрів такий прилад відключає електроживлення, а при охолодженні приміщення потім знову з’єднує ланцюг для подачі напруги.

Електронний

Електронний терморегулятор теплої підлоги за функціями і схему роботи практично повністю повторює перший варіант механічний. Тільки він зібраний вже на основі контролюючої мікросхеми і має дисплей. Моделі цього виду можуть бути розраховані на одну або декілька зон управління. Якщо кімната простора і система обігріву займає велику площу, то вибирати для підключення до живлення і регулювання ТП варто саме їх.

Терморегулятори для теплої підлоги

Електронний

Різниця в ціні між електронним і механічним термостатом для одного і того ж нагрівається підлоги досягає 15-30%. Немає електроніки, прилад коштує дешевше. А якщо є мікросхеми всередині, то він виходить дорожче. При цьому особливих відмінностей в плані використання між ними немає.

Єдиний серйозний мінус електронного пристрою – скидання налаштувань при відключенні електричного струму. Якщо «механіка» після появи в мережі напруги знову почне працювати з виставленими спочатку параметрами, то терморегулятор на мікросхемі доведеться включати вручну. При цьому між збоєм і приходом господарів додому може пройти значний час, протягом якого підлогу грітися не буде.

Програмований

Якщо хочеться максимально заощадити на експлуатації ТП, то підключати тепла підлога слід через температурний регулятор програмованого типу. Це пристрій працює також на мікросхемі. Однак кількість режимів роботи і налаштувань тут набагато більше, ніж в звичайному електронному приладі.

За розширений функціонал доводиться платити дорожче. І чим більше може такий термостат, тим вище його вартість. Проте всі витрати на нього швидко окупаються за рахунок економії електроенергії чи іншого енергоносія, що використовується для нагріву підлоги.

Терморегулятори для теплої підлоги

Програмований терморегулятор

Подібні девайси дають повний контроль над підлоговим опаленням. Якщо потрібно підвищити надійність роботи котла на газі, то ставиться джерело безперебійного живлення для газового котла. А якщо є бажання добитися максимальної економії при роботі ТП, то треба приєднувати до нього програмований терморегулятор.

За допомогою різних програм можна для кожного часу доби задати свій робочий режим. Адже коли в будинку нікого немає, тепла підлога можна ненадовго вимкнути або перевести на підтримку більш низьких температур.

З дистанційним управлінням

Частина і програмованих електронних терморегуляторів припускає можливість управління ними дистанційно. Такі пристрої використовуються в системах типу «розумний будинок». Це найбільш просунуті, функціональні і дорогі прилади контролю водяного або електричного теплого статі.

Терморегулятори для теплої підлоги

Дистанційний контроль спрощує управління

В якості зовнішнього елемента управління застосовуються:

 • пульти ДУ;
 • смартфони;
 • комп’ютери.

В іншому це звичайні програмовані прилади.

Правила вибору та рекомендації

Підбираючи терморегулятор для керування електричними підлоговими плівками або матами, необхідно особливу увагу приділити потужності даного приладу в техпаспорті. Вона має на 10-20% бути вище споживаної потужності на максимумі теплою підлогою. В іншому випадку система обігріву буде працювати некоректно або термостат просто перегорить.

Встановлюється терморегулирующее пристрій на стіні неподалік від розетки, до якої планується підключити теплий пол, що працює від електрики. Чим менше вийде довжина проводів, тим краще. Якщо ТП водяний, то можна вибрати будь-яке місце.

Терморегулятори для теплої підлоги

Схема підключення теплої підлоги

Підключення та монтаж підлоги

Для підключення будь-якої з вищеописаних терморегуляторів необхідно:

 1. Підібрати місце для установки керуючого пристрою.
 2. До цієї точки підвести проводку від розетки.
 3. Встановити на підлозі датчик температури з прокладкою від нього кабелю до термостата.
 4. Під’єднати всі електропроводи у відповідності зі схемою підключення з інструкції системи підлогового опалення.
 5. Перевірити працездатність ТП і закрити його стяжкою або фінішем.

Прокладка проводів проводиться з використанням гофрованих трубок. Температурний сенсор повинен розташовуватися між нагрівальних елементів і на відстані від стіни мінімум 0,5 метра. А сам регулятор слід розміщувати подалі від вікон і таї, де він не буде закритий стулкою міжкімнатних дверей.

Терморегулятори для теплої підлоги

Підключення терморегулятора

Висновок

Для самостійного підключення терморегулятора особливими навичками володіти не потрібно. Монтаж свердловини з насосом або системи вентиляції примусового типу виконати набагато складніше. На корпусі термостата є клеми, біля яких зазначено які проводу слід туди приєднувати. Треба лише дотримуватися цих вказівок. В іншому розглянуте пристрій є звичайним електроприладом, що встановлюються відповідно до вимог ПУЕ.

Дивіться також відео, як вибрати терморегулятор для теплої підлоги

Терморегулятори для теплої підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code