На сьогоднішній день найбільш привабливий вид підлогового покриття є ламінат. І ціна цього матеріалу доступна, і привабливий зовнішній вигляд, і укладати його можна самостійно. Та й експлуатаційні характеристики в багатьох відношеннях не поступаються натуральним матеріалам.

Для того щоб монтаж не обернувся розчаруванням, слід уважно ознайомитися з особливостями технології. У даній статті ми дамо покрокову інструкцію з укладання ламінату.

Підготовка поверхні

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияВирівнювання підлоги

Перший крок в роботі з ламінатом – це перевірка поверхні на наявність перепадів. У разі перепадів підлоги більш, ніж 2 мм на м2, поверхню потрібно додатково вирівняти. Це можна зробити за допомогою фінішних самовирівнюються сумішей. З ними легко працювати, вони висихають за добу, однак цей спосіб годиться лише при перепадах, незначно перевищують норму. Якщо ж мають місце великі ухили і перепади висот, то не обійтися без стяжки.

Ще одним варіантом основи під ламінат, може бути фанерний підлогу. Фанеру можна пустити як по стяжці, так і по лагах.

Необхідні інструменти

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияІнструмент

Після вирівнювання поверхні підлоги в однаковий по висоті рівень, можна приступати безпосередньо до роботи.

Укладання проводиться наступними інструментами:

  • електролобзик або торцювальна пила;
  • будівельний рівень не менше 2 м;
  • рулетка 5 м;
  • молоток;
  • олівець;
  • будівельний ніж;
  • сталевий кутник;
  • укладальний набір (в нього входять клини і подбивочный блок).

Можна трохи заощадити і використовувати замість підбивочного набору, обрізки від ламінату, які будуть залишатися в процесі монтажу.

Витратні матеріали – це звичайна поліетиленова плівка, яка служить для гідроізоляції стяжки, підроблений матеріал, скотч і водостійка замазка або герметик.

Оскільки після монтажу не обійтися без установки плінтусів, то додатково будуть потрібні перфоратор або дриль, а для вирізки кутом в 45 градусів знадобиться стусло.

З чого почати?

Спочатку потрібно розрахувати кількість ламінату. Здавалося б, вже можна приступати до монтажу. Але спочатку треба переконатися в тому, що стяжка висохла. Для цього є перевірений дідівський спосіб: на підлога настилається шматок плівки, який приклеюється по периметру скотчем до стяжки. Якщо на ранок виступить конденсат, значить, стяжка ще не висохла. Крім того, необхідно перевірити стяжку на наявність тріщин – основа з дерева не повинна скрипіти або бути рухливою.

Ламінат треба просушити і дати йому відлежатися. Для цього, його поміщають на кілька днів в кімнату з температурою не менше 18 ГРАДУСІВ і вологістю не більше 75%.

Укладання підкладки

Коли все висохло, можна застелити підлогу гідроізоляційної плівкою, а поверх неї настелити підроблений матеріал. Листи підкладки укладаються встик один до одного, після чого стики заклеюються малярським скотчем. Проклейка скотчем полегшує подальшу роботу, оскільки перешкоджає зсуву листів під час укладання.

Перший ряд

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияУкладання першого ряду

Зазвичай, ламінат починають укладати з далекого лівого кута кімнати, при цьому монтаж здійснюється вздовж напрямку сонячного світла або вздовж найбільш довгій стороні кімнати. Для забезпечення максимальної точності паралельно стіні закріплюється шнур і, орієнтуючись на нього, проводиться вирівнювання. У разі кривизни стіни перший ряд випилюється по контуру вигину.

Планки розміщують гребенем до стіни, стикуючи дошки торцями. Тут необхідно згадати, що існує дві системи укладання ламінату: на клей і в замок. Перевагою замкової системи є те, що покриття можна покласти на теплу підлогу (тільки з водяним підігрівом), вона дещо дешевше і простіше. Зате клейова система продовжує життя підлозі як мінімум на кілька років за рахунок більшої герметичності покриття.

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияЗамкова система

У будь-якому випадку, підганяючи планки, треба пам’ятати, що бити молотком безпосередньо з ним не можна. Вся підгонка повинна здійснюватися через колодку або просто дерев’яний брусок. Дійшовши до останньої планки, потрібно провести завмер, не забувши про технологічний зазор, після чого відрізати планку необхідної довжини.

Укладання другого і наступних рядів ламінату

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияУкладання третього ряду

Найбільш ефектно підлога з ламінату виглядає, коли панелі зібрані у розбіг. Та й торцеві шви при такому способі складання стають менш помітними.

Найбільш економічний спосіб домогтися такого ефекту – використання в якості першої дошки другого ряду, залишився обрізок з першого. При цьому слід врахувати: якщо довжина обрізка склала менше 20 см, то його застосування дасть швидше негативний візуальний ефект.

Оптимальний вид підлога набуває при разбежке в третина дошки. На жаль, якщо цілеспрямовано відрізати третю частину панелі для закладання нового ряду, то неминуче суттєве збільшення витрат матеріалу.

Другий і наступні ряди ламінату укладаються так: під кутом 20-30 гребінь панелі вставляється в паз вже покладеної, після чого повільно вирівнюється по підкладці.

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияПластикові монтажні клини

Після укладання другого ряду встановлюється технологічний зазор. Він розташовується між стіною і покладеним покриттям, а його ширина повинна бути не менше 8 мм Дане відстань забезпечується установкою заздалегідь підготовлених дерев’яних клинів, а основне його призначення — дати можливість ламінату «дихати». З цією ж метою в кімнатах великої площі слід робити технологічний шов шириною 20 мм посередині приміщення. Згодом він прикривається декоративною планкою.

Важливим моментом є те, що укладання відбувається «плаваючим» способом. Тобто панелі ні в якому разі не повинні бути прибиті або приклеєні до основи. Плінтуси крепяться до стін, але не до підлоги.

Останній ряд

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияУстановка останнього ряду

Найбільш складною може виявитися укладання останнього ряду. Однак це відбудеться лише в тому випадку, якщо відстань між передостаннім рядом і стіною буде недостатня для того, щоб покласти ще один ряд панелей. Тоді доведеться пиляти дошки ламінату по довжині відповідно до контуром стіни і залишилася незакритою площі з урахуванням технологічного шва.

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияЛамінатна дошка

У разі замкової системи монтажу, підлога готова до експлуатації практично відразу ж. Необхідно лише підрізати зайву виступаючу плівку і підкладку, а також змонтувати плінтуси і декоративні планки. Якщо ж ламінат настилають на клей, то до того моменту, коли по покриттю можна ходити, повинно пройти не менше доби.

Укладання по діагоналі: важливі моменти

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияУкладання ламінату по діагоналі

Також можна настелити ламінат дещо незвичним чином – по діагоналі.

Витрата матеріалу збільшиться на 5-15%. Цей показник не є постійною величиною, так як в різних приміщеннях доводиться підганяти ламелі, і, від того, який шматок доведеться відрізати, залежить отримується кількість відходів.

Оптимальний кут настилу вважається 45º, так як залишиться мінімальна кількість відходів і досягається найкращий візуальний ефект. Якщо ж вам потрібно зробити якось інакше, то допускається відхилення при укладанні не більше 30º. Алгоритм підгонки ламелей при цьому практично не відрізняється.

Етапи робіт

Укладка ламината своими руками: пошаговая инструкцияУкладання від кута

Про підготовку статі вже написано і відмінностей тут немає, тому відразу перейдемо до вибору кута, від якого почнеться монтаж. Якщо напрямок швів для вас не принципово, а підбирати колір чи малюнок не потрібно, то краще всього почати з кута, біля якого проходять труби опалення або інші комунікації – так ви позбавите себе від стомлюючої підгонки ламелей на завершальному етапі укладання покриття.

Для того щоб правильно відрізати ламель, знадобиться куточок або лекало із заздалегідь вибраним кутом різання.

Частою причиною перевитрати матеріалу є помилка розмітки планок і відрізання їх не в тому напрямку.

Цілком зрозуміло, що кожний новий ряд доведеться підганяти, підрізаючи за розміром. Робота копітка, вимагає граничної уважності і зосередженості. Якщо ви перший раз викладаєте ламінат по діагоналі, то краще ретельно переміряти і підганяти кожну панель. Також важливо знати, що більшу частину відрізків можна буде використовувати при монтажі покриття на другій половині кімнати, коли напрямок реза зміниться.

Відео: процес укладання ламінату

Укладання ламінату своїми руками: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code