У даній статті ми розповімо як зробити умивальник для дачі своїми руками, розглянемо різні варіанти, а також покажемо фото і відео інструкції по створенню вуличного умивальника.

Умивальник повинен бути:

 • простим;
 • багатофункціональним (щоб можна було не тільки руки помити);
 • зручним.

Якщо на вашій дачі ще немає умивальника тоді, будь ласка, уважно прочитайте цю статтю. Насправді способів виготовлення саморобного рукомийника більш ніж достатньо.

З пластикової пляшки

Умывальник для дачи своими рукамиУмивальник з пластикової пляшки

Найпростіший, бюджетний варіант. Це може бути 1,5-літрова пляшка або 5-літрова баклажка. Для початку потрібно зрізати дно. Потім, за допомогою хомута або алюмінієвого дроту закріпити на який-небудь вертикальній площині. Роль дозатора в даному випадку буде грати сама кришка. Набираємо воду в ємність, і вона тонкою цівкою потече тоді, коли ми злегка піднімемо кришечку. Вийшов найпростіший – а простіше нікуди – навісний умивальник. Ось і всі премудрості цього умивальника.

З краником

Умывальник для дачи своими рукамиУмивальник з краником

Ця стаціонарна конструкція більш складна, тому для її виготовлення потрібно мати хоча б базові знання в сантехніці. Буде добре, якщо у вашому домашньому господарстві випадково виявиться невеликий 6-літровий пластиковий (з м’якої пластмаси) бідон з широким горлом або будь-яка інша відповідна ємність. Доведеться на цей раз витратитися на придбання приладдя для майбутнього умивальника. Будуть потрібні:

 • зганяння;
 • кран для подачі води;
 • дві гумові прокладки;
 • дві гайки;
 • дві шайби.

Виконання робіт не потребує професійних навичок. Все просто: свердлиться отвір в нижній частині бідони під діаметр згону (чим нижче, тим краще). Вставляємо сам згін в отвір тією стороною, де різьби більше, насаджуємо з двох сторін шайби, а потім прокладки і затискаємо гайками теж з двох сторін. Після цього накручуємо кран, попередньо намотавши на згін за годинниковою стрілкою лляну підмотку, промазану спеціальним просоченням і все, умивальник готовий.

Залишиться тільки підібрати для нього відповідну тумбу або заздалегідь скріплену з чотирьох дерев’яних брусків стійку. Закріпивши бідон на таку конструкцію, заливаємо воду. І тепер у вас є більш цивілізований варіант для більшого об’єму рідини в дачному умивальнику і притому з краником для подачі води.

Умывальник для дачи своими рукамиМеталева ємність для умивальника

У цьому простому варіанті умивальника можна обійтися і без згону. Наприклад, беремо 10-літрове оцинковане відро. Нам потрібні:

 • дві гумові прокладки;
 • гайка;
 • водорозбірні кран латунний цапковый;
 • насадка на дриль.

Умывальник для дачи своими рукамиКран цапковый

Робота нескладна: в нижній частині відра з допомогою насадки просвердлюємо діаметр під латунний кран. Нанизуємо на нього прокладку і вставляємо в готовий отвір. З іншого боку також вставляємо прокладку і затискаємо гайкою. Верхня частина умивальника готова.

Незайвим буде сказати, що вуличний умивальник повинен бути обладнаний зливом. Це може бути звичайна ємність, де збирається використовувана вода чи готова раковина, зі вставленою в злив гофрованою трубкою (від трьох метрів). За допомогою такої трубки вода може відводитися просто в город і вбиратися в землю. Деякі люди злив не обладнають взагалі, і вода тече прямо на землю. А щоб під ногами не утворювалася брудна рідина, (достатньо двох відер). Як кажуть, дешево і сердито.

Для приміщення

Умывальник для дачи своими рукамиУмивальники для приміщення

Якщо ми говоримо про саморобних рукомойниках на вулиці, то обов’язково варто згадати і про умивальниках в приміщенні. Внутрішній рукомийник куди більш складний за конструкцією, ніж його вуличні побратими. Зрозуміло, що тут потрібно подбати не тільки про його функціональності, але і про красу. Іншими словами, він повинен гармонійно вписуватися в загальний антураж дачного нехитрого побуту. Швидше за все, це буде найпоширеніший тип внутрішніх умивальників – «мойдодир». Як зробити цей рукомийник з дерева? Нам будуть потрібні дошки 25×150 мм.

У вертикальних заготовках необхідно заздалегідь вирізати заглиблення (глибина 20 мм, ширина 8 мм). Це можна зробити за допомогою ручного фрезера. У горизонтальних заготовках за допомогою звичайної ножівки по дереву відповідно вирізаються шипи.

Ножівка повинна бути досить гострою і з дрібними зубами. Довжина полотну: 25 -30 см.

Розмір майбутнього умивальника багато в чому визначають габарити місткості для води, яку ми плануємо для нього використовувати. Також нам важливо знати напевно і розміри раковини, яку будемо кріпити на тумбу. Після того як всі вирізаний за розміром і прорізані технологічні поглиблення разом з шипами, умивальник збирається, немов конструктор. Проте місця з’єднання краще буде закріпити саморізами по дереву.

Верхня (або бічна) частину конструкції має нішу, куди нам і слід вставити готову ємність для води.

Для такого умивальника краще підійде 20-літровий бак оцинкований (ширина: 490 мм, висота: 360 мм, товщина: 140 мм)

Умывальник для дачи своими рукамиЗбірка мойдодира

Дно тумби рукомийника зміцнюємо рейками (20×45 мм) на однаковій відстані один від одного. Задню стінку верхній частині «мойдодира» закриваємо фанерою – від 3 мм і закріплюємо саморізами. Звичайно, краще для цього використовувати вологостійку фанеру на той випадок, якщо ємність для води дасть текти, але, якщо такої немає – не страшно.

Що ж стосується дверки тумби, то тут все просто: до рамки з чотирьох з’єднаних між собою невеликих дерев’яних планок з задньої її боку приклеюємо з допомогою клею ПВА квадратик 3-міліметрової фанери. Залишилося врізати замок з фігурною ручкою. Все, дерев’яний каркас «мойдодира» зібраний. Тепер останній штрих – це шліфування, фарбування виробу, а потім установка раковини. Вийде дуже навіть симпатично.

Умывальник для дачи своими рукамиСаморобний рукомийник в будиночку

Варіантів умивальників досить багато і всі вони гарні самі по собі. Питання в тому, який саме конструкції ви віддасте перевагу. Багато чого, звичайно, залежить від функцій, які ви на нього покладаєте. Так чи інакше, рукомийник/умивальник – це зручно в усіх відношеннях. А якщо це на дачі, так тим більше. Тому сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною.

Відео

Це відео про створення ексклюзивного умивальника для дачі:

Подивіться, як можна зробити саморобний рукомийник з пластикової п’ятилітрової пляшки:

Фото

Умывальник для дачи своими рукамиДекоративне пристрій

Умывальник для дачи своими рукамиПластиковий умивальник

Умывальник для дачи своими рукамиРукомийник з пластику

Умывальник для дачи своими рукамиВуличний умивальник

Умывальник для дачи своими рукамиУмивальник зі старої швейної машинки

Умывальник для дачи своими рукамиНайпростіше пристрій

Умывальник для дачи своими рукамиРукомийник з підігрівом

Умывальник для дачи своими рукамиПроста переносна конструкція

Умывальник для дачи своими рукамиУ бак вставлений кран

Умывальник для дачи своими рукамиТак можна зробити отвір без коронки

Умывальник для дачи своими рукамиЗаводський рукомийник можна закріпити в будь-якому місці

Умивальник для дачі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code