Як правило, купуючи двері, ви купуєте її готовою вже з навішеними петлями. Але якщо ви придбали конструкцію у розборі, то вам доведеться самостійно їх врізати. Якщо врізати петлі неправильно і допустити хоча б невеликий перекіс, то це призведе до непотрібних наслідків в експлуатації: двері нещільно буде закриватися або собачка замку не буде доходити до свого місця.

Щоб провести роботи по заміні правильно, вам потрібно знати в якій послідовності має відбуватися установка дверних петель своїми руками, в подальшому це допоможе вам уникнути проблем в експлуатації.

Вибір петель

Установка дверных петель своими рукамиЛатунні петлі

Перед покупкою петель потрібно визначитися з тим, які з них підійдуть саме до вашої двері, вони умовно поділяються на три види.

 1. Латунні. Такі петлі широко застосовуються, тому що латунь, завдяки своїй пластичності, легко обробляється: покривається хромом або полірується.
 2. Латунированные. Як правило, такі петлі виготовляють з різних сплавів, і покриваються латунним напиленням, а також іншими складами, що імітують за подібністю: хром, бронзу або золото.
 3. Сталеві. Це найбільш надійні та якісні петлі, тому що на відміну від латуні, петлі з якої згодом сточуються, сталеві не схильні до такого процесу, і тому їх можна вважати вічними.

Установка дверных петель своими рукамиСталеві дверні петлі

При виборі петель потрібно враховувати деякі фактори, від яких залежить тривалість їх роботи.

По-перше, вага двері. Зазвичай для однієї двері досить двох петель, але якщо двері з цілісного масиву дерева, то відповідно вона важче, а значить і петель краще врізати три.

По-друге, підшипники в петлях. Така конструкція петель, не буде скрипіти після тривалої експлуатації.

По-друге, в залежності від сторони відкриття дверей, петлі можуть бути з лівим відкриванням і навпаки.

Що потрібно для самостійної установки

Установка дверных петель своими рукамиРозмічаємо двері під петлі

 1. Петлі.
 2. Стамеска і молоток.
 3. Шурупи і шуруповерт.
 4. Олівець для розмітки.
 5. Дерев’яні клини.
 6. Рівень.

Робимо розмітку і вирізаємо посадочні місця

Установка дверных петель своими рукамиМісце установки петель

Правильно встановлювати петлі потрібно з відступом 20 або 25 см від низу і верху дверей. Але при цьому уважно огляньте поверхню, щоб у місцях передбачуваної установки не було сучків або сколів. Якщо вворачивать шуруп в таке місце, він може розколоти коробку або піти наперекос, що не дозволить якісно закріпити петлю. Якщо такі місця є, то кріплення потрібно зрушити на кілька сантиметром вгору або вниз.

Установка дверных петель своими рукамиПоглиблення під петлі

Спочатку робимо розмітку олівцем на двері. Прикладаємо петлі до місця передбачуваного кріплення і обводимо їх. Потім прикладаємо стамеску до розмітки і обережно молотком простукиваем по всій розмітці, щоб вирізати контур петлі. Після цього вам потрібно зробити кілька надрізів по довжині і підбиваючи стамескою з бічної сторони зробити поглиблення.

Якщо зробити поглиблення більше товщини петлі, то при закритті двері буде впиратися другою половиною в коробку, що згодом призведе до деформації і обиванию двері.

Установка дверных петель своими рукамиПрикручуємо саморізами

Таку ж процедуру слід виконати і з другим посадочним місцем. Потім, прикладаємо петлю і саморізами закріплюємо її. Все, двері готова, тепер потрібно врізати петлі в коробку.

Як зробити розмітку на коробці

Установка дверных петель своими рукамиПоглиблення під петлі на коробці

Тут вам буде трохи важче намітити місце. Для цього встановлюємо двері в коробку і за допомогою клинів фіксуємо її в передбачуваному місці закриття. Якщо на двері врізаний замок, то він суттєво полегшить роботу, його можна закрити і відрегулювати двері. Підставляємо клини під низ і за допомогою рівня виводимо її на лінію.

Регулювати двері в коробці необхідно як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Якщо неправильно виставити по горизонталі двері встановитися наперекос і буде погано закриватися. А неправильно встановлена двері по вертикалі буде самостійно відкриватися.

Вирівнявши всі кути, олівцем робимо нотатки в місцях, де петлі стикаються з коробкою. Тут не вийде повністю розмітити і тому краще знову викрутити петлі з дверей, змалювати їх контур на коробці і прикрутити на місце.

Після цього потрібно вирізати заглиблення для них таким же чином, як ви робили це на двері. Правила такі ж – головне, не переборщити з глибиною. Коли у вас буде все готово, знову підставляємо клини під низ, підводимо двері до коробки і саморізами закріплюємо на місці. Все готово перевіряємо її на якість відкривання і радіємо результату.

Щоб під час кріплення шурупами полотно дверей не тріснуло, потрібно зробити в місцях вворачивания отвори тонким свердлом.

Петлі-метелики

Установка дверных петель своими руками

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні необхідним інструментом або у вас немає навичок таких робіт, то можна придбати петлі-метелики. Вони відносяться до класу «безврезных» і встановити їх зможе будь-хто. Принцип роботи полягає у тому, що в закритому стані карти (боку петель) входять одна в іншу. Завдяки цьому такі петлі не вимагаю врізки, а зазор в закритому положенні виходить невеликий.

Рекомендуємо прочитати:

 • установка коробки міжкімнатних дверей своїми руками;
 • вирівнювання стін по маяках своїми руками.

Відео

Рекомендації по врізки петель в міжкімнатні двері. Кілька хитрих рад:

Установка дверних петель своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code