Постачання заміських господарств поливальної і питною водою традиційно вважається однією з найважливіших завдань щодо створення на них повноцінної системи життєзабезпечення. При підготовці системи водопостачання будинку повинна враховуватися не тільки середньодобова потреба вашого господарства у воді, але також і максимально розвивається тиск. При низькому тиску води в системі водопостачання виникає необхідність у використанні спеціального насосного обладнання, що дозволяє підняти тиск до необхідного рівня.

Ось чому установка насосної станції своїми руками представляється дуже важливим завданням, успішне вирішення якої дозволить вам налагодити безперебійне водопостачання у своєму господарстві.

Установка насосной станции своими рукамиПринцип підключення

У перелік завдань, які вдається вирішити за допомогою побутових насосних станцій, що входять, як правило, наступні позиції:

 • постачання чистою питною водою;
 • забезпечення поливальних операцій;
 • гаряче водопостачання та опалення;
 • задоволення суто побутових потреб.

Ось чому ще на етапі проектування водопостачальної системи слід визначитися з тим, для яких цілей буде використовуватися насосна станція і, виходячи з цього, розраховувати її проектну потужність.

Фактори, що впливають на вибір станції

Установка насосной станции своими рукамиСистема водопостачання з насосом

Вибір того або іншого типу обладнання залежить у більшості випадків від таких факторів:

 • вид джерела водопостачання;
 • режими роботи насосного обладнання;
 • місце розміщення станції;
 • обсяги споживання.

Насамперед, робочі параметри будь-насосної станції залежать від використовуваного джерела води. При цьому вибір варіантів не так вже великий (колодязь, свердловина або централізований водопровід). Що стосується режиму її функціонування, то тут можливі два варіанти: ручне або автоматичне керування роботою обладнання.

Крім того, при замовленні тієї чи іншої моделі станції слід виходити з необхідної продуктивності агрегату, що забезпечує перекачування заданого об’єму води за певний проміжок часу. (Встановлено, що середньодобовий показник споживання води, яка витрачається у власному заміському будинку, становить десь 200 — 250 літрів на годину).

Установка насосной станции своими рукамиМісце розміщення насосної станції

Ваше обладнання може бути розміщено в окремому кесоні, або в спеціальному приміщенні (опалювальному підвалі). Другий з цих варіантів виглядає кращим, але при його використанні повинна бути передбачена надійна захист обладнання від аварійного підйому ґрунтових вод. Для виконання цієї умови цілком достатньо розташувати насосну станцію на певному видаленні від підлоги (на спеціальній підставці, наприклад).

Перед врізкою насосної станції в діючий трубопровід слід підготувати монтажну схему устаткування, що підключається, на якій повинні бути зазначені місця розміщення основних вузлів системи (накопичувальної ємності, насоса, фільтра і т. д.).

Порядок монтажу і підключення

Установка насосной станции своими рукамиСхема підключення станції

Порядок робіт з підключення насосної станції до живильної системи заміського господарства буде розглянуто на прикладі централізованого водопостачання. При цьому передбачається, що станція, розрахована на споживання близько 200 літрів у годину, буде монтуватися в підвальному приміщенні. Послідовність здійснюваних при цьому операцій виглядає таким чином:

 • Установка насосной станции своими рукамиНасосна станція в системі перш за все, проводиться демонтаж частини водопроводу у місці передбачуваної врізки насосної станції;
 • після цього підводить труба приєднується до фланця накопичувальної ємності;
 • до виходу накопичувача пристыковывается фільтр тонкого очищення води;
 • і, нарешті, до очистительному фільтру підключається сам насос, вихід якого навантажується на трубопровід, що веде безпосередньо до споживачів.

Включення в ланцюжок водопостачання спеціального фільтруючого елемента викликано необхідністю захисту робочого механізму насоса від зважених у воді домішок, які можуть помітно скоротити терміни експлуатації обладнання. У найпростіших схемних рішеннях такий фільтр встановлюється на всмоктувальному патрубку насосної станції.

З іншого боку, не можна не враховувати і тієї обставини, що установка фільтра може призвести до певних негативних наслідків. Справа в тому, що при встановленні такого елемента трубопровідної ланцюжку з’являється ланка, що створює певний опір току води, що призводить до зниження її тиску в системі і, як наслідок – до зменшення напору. Єдиним виходом з такого становища є періодична очищення фільтруючого елемента від бруду.

На закінчення відзначимо, що в разі прийняття рішення про встановлення насосної станції своїми руками вам вдасться заощадити частину коштів, що спрямовуються на монтаж перекачивающего обладнання.

Відео

Подивитися інструкцію по збірці і установці насосної станції ви можете тут:

Установка насосної станції своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code