Хороша свердловина забезпечить водою дачну ділянку, але потрібно її правильне облаштування і утеплення. Актуальним це стає в тих районах, де комфорт повсякденного життя залежить від таких споруд.

Утеплення свердловини своїми руками простіше здійснювати на етапі, на якому прокладаються комунікації. Якщо утеплятися буде готове споруда, то доведеться його руйнувати, для чого буде потрібно багато сил. Правильно підібраний матеріал для утеплення впливає на якість виконуваних свердловиною функцій.

Природні матеріали

Утепление скважины своими рукамиВикористання природних матеріалів

Істотно заощадити допоможе використання підручних матеріалів, таких як листя, тирсу або солома. Утеплювати свердловину цими матеріалами рекомендується після підготовчих робіт. Не забувайте, що всі природні матеріали схильні до гниття, тому потребують захисту.

Гідроізоляційні матеріали

Утепление скважины своими рукамиСкловата

Для утеплення колодязів активно використовується скловата і полістирол. Не позбавлені популярності і базальтова вата з пензлем. Ці матеріали широко застосовуються в регіонах з холодними зимами.

Процес утеплення

Утепление скважины своими руками

Навколо нашої свердловини потрібно вирити досить глибоку траншею. Ширина такої ями повинна бути не менше 1.2–1.4 метра, при цьому глибина її близько 2 метрів і більше. Тепер необхідно зробити опалубок, який зовні нагадує дерев’яний короб. Всередину нього покласти утеплювач у вигляді листя або керамзиту. Саму ж опалубку рекомендується фарбувати якісною фарбою, що захистить дерево від вологи.

Для короби можна брати і оцинковане залізо, яким обмотують бетонні кільця. При такому способі утеплення потрібно стежити за надійністю закріплення матеріалу. Як і в попередньому варіанті, у порожнечі, що утворилися засипається вибраний утеплювач. Утеплення свердловини необхідно робити строго дотримуючись порад фахівців, інакше результат не виправдовує очікування:

  • Цілісність свердловини дозволить зберегти правильна товщина утеплювача, яка повинна бути не менше 40 см при будь-якому матеріалі.
  • Від обсадної труби до утеплювального шару повинен залишитися вентиляційний зазор, який буде виконувати роль термоса, підтримуючи температуру всередині нашої конструкції на певному рівні.
  • Утеплювальний шар повинен знаходитися на рівні промерзання грунту, але потрібно розумно опустити його нижче на кілька сантиметрів, щоб забезпечити певний запас.
  • Перед утепленням обсадних труб рекомендується попередньо їх зафіксувати.

Етапи

Утепление скважины своими рукамиКришка як утеплювач

Першою утеплюється обсадна труба, яка виходить з джерела. На думку фахівців, краще всього її спочатку обернути сіткою з пластику або металу, залишивши 5-6 см зазор. Це допоможе створити своєрідний кожух, який необхідно заповнити листям або тирсою. Тільки після цього можна обертати трубу гідроізоляційним матеріалом.

Навіть якісне утеплення не дозволить уникнути споруди кришки, яка захистить конструкцію від дощу і снігу. Її розмір повинен відповідати діаметру обсадної труби.

Обігрівач

Утепление скважины своими рукамиГріючий кабель

Цей спосіб дорожче, але і ефективність його вище. Такі обігрівачі монтуються біля свердловин або всередині них. Кабель із скловолоконного утеплювача щільно обмотується навколо обсадної труби. Всі складові цієї конструкції повинні бути ретельно ізольовані. Більш того, захист від опадів повинна бути високої якості.

При правильному укладанні кабелю обігрівач може бути встановлений і всередині свердловини. Обладнання повинно мати певну потужність. Для його самостійної установки знадобитися багато знань і досвіду, тому краще довіритися професіоналам.

Альтернатива

Утепление скважины своими рукамиАльтернатива конструкції — кесон

Альтернативним варіантом є монтаж кесонної конструкції. По суті, це труба, вставлена в землю, причому нижня частина знаходиться нижче рівня промерзання, а верхня – виступає на поверхню.

Стінки такої конструкції додатково утеплюються, а верхня частина закривається кришкою, яка запобігатиме потраплянню всередину гризунів та інших предметів. Головна перевага даного способу утеплення – надійна герметизація.

Монтаж кесонної конструкції необхідно проводити з дотриманням головної вимоги – всередині повинен вільно поміститися людина і виконувати, при цьому необхідні маніпуляції з усунення неполадок.

Утеплення труб

Утепление скважины своими рукамиТеплоізоляція труб

Спосіб утеплення труб залежить від їх укладання. Під землею ці вироби необхідно обмотувати мінеральною ватою і зверху руберойдом. Прокладені над грунтом труби утеплюють мінеральною ватою та будівельної фольгою. У регіонах із сильними морозами необхідно ховати трубні вироби в спеціальні короби, обмотуючи їх пінополістиролом.

Як бачите, утеплити свердловину нескладно і можна зробити це в поодинці. Навіть суворою зимою у вашому будинку буде вода, тоді як у сусідів не вийде її дістати з свердловини. Не забувайте про оболонці джерела, що створить додатковий рівень захисту і перегородить шлях сміття.

Як ви вирішили питання з утепленням питної свердловини і труб? Які матеріали були використані? Поділіться своїм досвідом з нашими читачами, залишаючи коментарі до статті.

Відео

Рекомендуємо подивитися відео про облаштування свердловини і проведення робіт по утепленню джерела води.

Утеплення свердловини своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code