Ремонт – це завжди великі витрати. Якщо є можливість заощадити, всі намагаються її використовувати. Наприклад, при ремонті ванної можна подбати про реставрацію емалі замість покупки нового сантехнічного обладнання.

Способи відновлення

Нанести новий шар покриття на ванну можна кількома способами, з допомогою:

 • емалі, що випускається в банках,
 • емалі у вигляді аерозолю,
 • акрилового вкладиша.

Восстановление эмали ванныЗасоби для емалювання ванн

Кожен спосіб має свої плюси і мінуси. Вибираючи емаль в банках, можна отримати міцне нове покриття, однак і зусиль доведеться докласти значно більше, ніж при нанесенні аерозольного покриття. Установка акрилового вкладиша складна технологічно, зате результат перевершить всі очікування.

Підготовчий етап

Восстановление эмали ванныЗнімаємо старе покриття

Перед тим як відновити емаль, потрібно провести попередні заходи з очищення ванни від старого покриття. Для цього необхідно:

 1. Рясно посипати всю поверхню будь-яким абразивним миючим порошком.
 2. За допомогою наждачного паперу прямо по порошку ретельно очистити поверхню від старого покриття.
 3. Перевірити зроблену роботу і місця, де ще залишилося старе покриття, зачистити ще раз за допомогою порошку і наждачного паперу.
 4. Як тільки старий шар видалений, ванну потрібно максимально наповнити гарячою водою на 15-20 хвилин.
 5. Після закінчення призначеного часу необхідно спустити воду і ретельно просушити всю поверхню сантехнічного обладнання.

Підготовчий етап, а головне, якість виконання всіх його операцій, значно впливає на те, як ляже нова емаль на поверхню. Чим гірше проведено очищення, тим менше протримається нове покриття.

Восстановление эмали ванныЩавлева кислота

Бувають випадки, коли іржа настільки в’їдається в ванну, що відмити її за допомогою звичайних миючих засобів і наждачного паперу не виходить. Проблему допоможе усунути щавлева кислота. Препарат потрібно змішати з водою до стану рідкої кашки. З допомогою тканинної подушечки потрібно нанести отриману суміш на найбільш забруднені ділянки. Час дії щавлевої кислоти не повинна перевищувати 25-30 хвилин. Змити її необхідно гарячою водою.

Ґрунтовка ванни

Відновлення емалі потрібно почати з знежирення поверхні. Для цього можна використати звичайний ацетон або бензин. Засіб наноситься за допомогою звичайного ватного тампона. Процедуру знежирення можна вважати закінченою, коли повністю оброблену ванну наповнюють гарячою водою на 10 хвилин.

Восстановление эмали ванныУніверсальна акрилова грунтовка

Після обробки поверхні сантехнічного обладнання потрібно дати йому просохнути, після чого можна приступати безпосередньо до грунтовці.

Грунтовка наноситься пензлем або невеликим валиком тонким шаром.

Восстановление эмали ванныФарбування ванни — нанесення грунтовки

Після грунтовки ванна повинна добре просохнути. Потім її слід знову відшліфувати, очистити від пилу і висушити.

Використовувати грунтовку і покриття одного виробника і однієї серії, це дозволить отримати найкращий результат.

Відновлення емалі

Після ґрунтовки можна починати оновлення покриття. Якщо планується використовувати фарбу в банках, для цього знадобиться мохеровий валик середнього розміру. Емаль в балончику у вигляді аерозолів можна наносити без спеціальних інструментів.

Восстановление эмали ванныЕмаль для ванн

Нове покриття повинно бути нанесено в два шари. Якщо емаль придбана в банку, важливо звернути увагу на наявність потьоків і ретельно розрівняти нанесений шар. При використанні аерозолю таких проблем не виникає.

Однак у складі аерозольної фарби міститься досить велика кількість розчинника, що згубно позначається на терміні служби нового покриття. Якщо баночна емаль може протриматися 5 років, а при дбайливому відношенні і більше, то термін служби аерозольної фарби – не довше 3-4 років.

Перед тим як займатися відновленням ванни, потрібно пам’ятати про обмеження, які з’являються при користуванні оновленим сантехнічним обладнанням:

 • по-перше, не можна використовувати абразивні порошки для очищення;
 • по-друге, замочувати білизну категорично не можна – це значно підвищує ризик пошкодження покриття;
 • по-третє, починаючи ручне прання в різних ємностях – наприклад, в тазу – потрібно стежити за тим, щоб пральний порошок або відбілювач не потрапили на відреставровану поверхню.

Відео

Подивіться, як правильно реставрувати ванну рідким акрилом:

Відновлення емалі ванни

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code