Збираючись почати трудомісткий процес змін у своїй квартирі, власникам належить не тільки все продумати до дрібниць і здійснити закупівлю матеріалів. Є ще один важливий момент – в який час можна робити ремонт , щоб не заважати своїм сусідам? Адже вони будуть відчувати незручності від зайвого шуму, гуркоту і звуків постійно працюючого перфоратора. Важливо не порушити правові норми, щоб не мати проблем з правоохоронними органами та швидко виконати всі роботи.

Загальний порядок ремонту

В какое время можно делать ремонт в квартиреПорядок проведення

На території країни діє Закон «Про забезпечення тиші та спокою громадян», в якому чітко прописані всі тимчасові рамки щодо проведення ремонту. Розглянемо основні норми часу визначені цим законом:

 1. Проводити у вихідні та святкові заборонено з 10 вечора до 10 ранку.
 2. У будні початок не раніше 8 ранку і закінчення не пізніше 9 вечора.
 3. Не допускається проводити роботи з 13 до 15 годин щодня. Це стосується визначених законом об’єктів, в тому числі квартир у багатоквартирних будинках і приватних будинків, де проживають кілька сімей; прибудинкові території, а також приміщення, де надаються послуги, що включають тимчасове розміщення громадян.
 4. Загальна тривалість в добу повинна становити не більше 6 годин. Тут же є виняток: випадки, де потрібна велика тривалість, але з умовою включення перерви.
 5. Загальний час ремонту в кожному багатоквартирному житловому будинку має обмежуватися 3 місяцями. Якщо потрібен більший період, то слід отримати офіційну угоду сусідів, щоб надалі уникнути неприємностей.
 6. При проведенні робіт з легковоспламеняемыми та горючими матеріалами законодавець обмежує час до 4 годин вечора.

Крім того, всі інструменти та обладнання з порогом шуму перевищує загальнодоступні норми (до 40 дБ), також не рекомендується часто використовувати. Якщо всі матеріали будуть перевозитися за допомогою пасажирського ліфта, то на них обов’язково повинна бути спеціальна упаковка.

В какое время можно делать ремонт в квартиреВраховуйте рівень створюваного шуму

Важливо зауважити, що закон РФ визначає норми проведення робіт суто на регіональному рівні. Таким чином, вивчіть всі акти, що регулюють час, дні проведення, а також максимальний рівень шуму саме у вашому регіоні.

Заборонено проводити будь-які види робіт, які можуть завдати шкоди сусіднім квартирам або ж забруднити громадську зону, наприклад, сходову клітку.

Деякі особливості

В какое время можно делать ремонт в квартиреВикористовуйте безпечні інструменти та обладнання

Проводячи роботи з ремонту, використовують спеціальне обладнання, прилади та інструменти, до яких повинні пред’являтися такі вимоги:

 • безпека;
 • ефективність;
 • економія трудових витрат;
 • портативність;
 • мала вага.

Заборонено використовувати громадську територію без згоди сусідів, а також заграждать проходи, сходи і постійно користуватися ліфтом. Особливу увагу варто звернути на шляху евакуації — вони повинні бути завжди вільними. Всі будівельні відходи та сміття повинен бути герметично упаковані в сміттєві мішки, щоб навіть пил не розносився по під’їзду.

Якщо ж ваш сусід проводить галасливі ремонт в недозволений час, можна звернутися зі скаргою до дільничного. При встановленні порушення норм закону передбачено адміністративне стягнення у формі штрафу або усного попередження.

За дотриманням законності у цій сфері стежать санепідемстанція і росспоживнагляд.

В какое время можно делать ремонт в квартиреКонфліктів з сусідами можна уникнути

Щоб не допустити конфліктів і сварок з боку сусідів під час проведення ремонтних робіт, слід поставити себе на місце сусідів. Всі хочуть будинку насолоджуватися тишею і затишком, за стінкою може спати маленька дитина або ж проживати люди похилого віку, слід поважати їх. Дозволені часові рамки дозволять виконати будь-який, навіть капітальний ремонт в строк. Фахівці рекомендують робити все послідовно, це дозволить уникнути зайвого шуму.

В який час можна робити ремонт в квартирі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code