Так звані вальці, які використовуються для роботи з металевими заготовками, являють собою верстат особливого класу, за допомогою якого ви зможете отримувати гнуті профілі будь-якого ступеня складності.

Основним функціональним вузлом такого механізму є валки, виконані у вигляді обертових циліндрів, у проміжку між якими і здійснюється формування вихідної трубної заготовки. У різних моделей вальців число таких циліндрів може бути різним (зазвичай їх встановлюється від 3-х до 5-ти штук).

Види валкових механізмів

Вальцы для профильной трубы своими рукамиВальці ручні

Відомо кілька моделей механізмів цього класу, що розрізняються як по виду приводу, так і за своїм робочим характеристикам. Це наступні пристрої:

  • вальці ручного типу;
  • електричні вальці;
  • валкові механізми, оснащені гідравлічним приводом.

Вальцы для профильной трубы своими рукамиВальці з гідравлічним приводом

Вальці ручні для профільної труби своїми руками зручні, практичні в застосуванні і мають порівняно невеликі розміри. У доброго господаря, який вирішить придбати цей інструмент, швидше за все, не виникне проблем з його встановленням чи обслуговуванням. Вальці складаються зазвичай з наступних частин:

  1. Масивне підставу (станина).
  2. Подаючі і прийомні вальці, сполучені між собою за допомогою ланцюгової передачі.
  3. Комплект спеціальних струбцин.

Ручне пристосування обладнується спеціальною трубою, яка служить направляючої для згинальної заготовки. Людина, яка звертається з таким механізмом, повинен володіти «недюжей» фізичною силою. Ось чому подібні верстати найбільше підходять для роботи з невеликими трубними виробами, виробленими в мінімальних кількостях.

Вальцы для профильной трубы своими рукамиВальці електричні

Електричні аналоги мають помітно більшою продуктивністю, так як виконавчий механізм, який простягає трубу через вальці, приводиться в обертання за допомогою електричного мотора. Результативність автоматичної протяжки помітно підвищується, так що таке обладнання дуже часто використовується на виробництвах, орієнтованих на випуск великих кількостей виробів.

Що стосується механізмів з гідравлічним приводом, то вони відрізняються від всіх представлених вище пристосувань підвищеною потужністю і можуть бути віднесені до розряду капітального промислового обладнання.

Вальці домашньої збірки

Вальцы для профильной трубы своими рукамиВиготовлені самостійно

У тому випадку, якщо ви вирішили зайнятися самостійними ремонтними роботами – без так званого «трубогиба» вам навряд чи вдасться обійтися. Це твердження стосується, в основному, тим побутовим операціям, які безпосередньо пов’язані з використанням гнутих трубних профілів.

Самостійна збірка вальців в принципі можлива; причому головне тут – це дотримуватися певних інструкцій. Крім того, сама процедура монтажу механізмів вимагає від виконавця певних навичок у проведенні механічних робіт та не всім новачкам буде під силу.

Перед початком складальних процедур вам слід підготувати всі комплектуючі вироби, в якості яких допускається використовувати різні запчастини, завжди наявні в наявності майже у кожного турботливого господаря.

Порядок складання

Вальцы для профильной трубы своими рукамиВиготовлення вальців креслення

Порядок поетапної зборки цього побутового механізму виглядає приблизно наступним чином:

  1. У першу чергу збирається підстава (станина), для якої можна використовувати трубчастий каркас або швелер відповідного типорозміру.
  2. Вертикальна опора виготовляється з каркаса, має звичайний П-подібний профіль, у верхній відкритій частині якого встановлюється деформуючий елемент вальцьового механізму. Слід зазначити, що для її кріплення вам знадобиться спеціальна струбцина, оснащена відповідною різьбленням. При подібному способі монтажу вертикальної опори її нижня частина закріплюється безпосередньо під станиною; при цьому деформаційне зусилля виходить за рахунок направленого тиску на розташовані по краях вальці подачі.
  3. Для реалізації механізму подачі вальців для профільованих труб своїми руками вам знадобиться спеціальна передатна ланцюг (її роль може виконати стара ланцюг від велосипеда). При наявності останньої вам потрібно буде підібрати дві зірочки від старих велосипедів і закріпити їх на подаючому і веденому валах. Після установки ланцюга на зірочки слід належним чином натягнути її, а потім (після перевірки на легкість ходу) перейти до монтажу ручки подачі.
  4. В якості матеріалу для виготовлення самих вальців рекомендуємо вам скористатися звичайною загартованої сталлю.

Вальцы для профильной трубы своими рукамиКомплект деталей для вальців

У готовому валковому механізмі повинна бути передбачена так звана радіальна регулювання, за допомогою якої ви зможе змінювати величину зазору між робочими валками. Крім цього, непогано було передбачити і можливість здійснення кутовий (осьовий) регулювання.

Відео

Секрети роботи з використанням вальцьового механізму:

Вальці для профільної труби своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code