Вибір ванни — непросте завдання, адже важливо врахувати безліч нюансів і вимог, а також особливостей, якими володіють ті чи інші модифікації ванн. Зазвичай вибір ванни визначається трьома основними факторами: вимогами до функціональності, матеріалу, а також формі. Розглянемо їх все докладніше.

Види ванн з точки зору функціональності

Здавалося б, ванна — це звичайна ємність для води, яка не має особливої функціональності, однак на ділі це не зовсім так, адже сьогодні виробники пропонують різні види ванн. У їх числі наступні.

Стандартні ванни

Це — ємності, обладнані зливними отворами. Додатково вони можуть мати установчі кріплення, бортики і поріжки, виїмки для гігієнічних засобів і приладдя. Стандартний розмір у них відрізняється в залежності від матеріалу виготовлення.

Ванна з душовою кабіною

Такі моделі є більш складними і дорогими. Фактично, вони являють собою душові кабіни достатньо великої площі. Бортики цих кабін підняті на досить велику висоту так, щоб сформувати ємність для води.

У числі достоїнств таких ванн — не тільки збільшена функціональність (їх можна використовувати і як душові кабінки, і як традиційні ванни). Крім того, вони вважаються більш безпечними, а також можуть забезпечити захист приміщення ванної кімнати від надмірної вологості. Справа в тому, що ванна з душовою кабіною зазвичай закривається так, що велика частина пара залишається усередині конструкції. Завдяки цьому вода остигає повільніше, а в приміщенні, де встановлена ванна, вологість не підвищується так різко, як при використанні звичайних ємностей. Для ванної кімнати це дуже добре.

Гідромасажна ванна

За формою і конструкції така ванна схожа на стандартну, однак вона має цілий ряд додаткових функцій. В її корпус монтуються спеціальні сопла, здатні забезпечувати циркуляцію води під тиском в певних режимах. Гідромасажні ванни забезпечують відмінну релаксацію, їх використання дуже корисно як для стану шкіри, так і в цілому для самопочуття. Саме тому багато роблять вибір на користь моделей саме цієї групи. Також існують чавунні ванни з гідромасажем. До речі, термін «джакузі», яким часто називають гідромасажні ванни, — це просто відомий бренд, який став ім’ям прозивним.

Мінібасейном

Що таке спа? Це — ванна збільшеного розміру, у якій, відповідно, більше місткість (літраж). Сама конструкція володіє підвищеною міцністю, її інсталяція виконується з дотриманням низки вимог. Звичайно, повноцінно поплавати в такому басейні навряд чи вдасться, але в будь-якому випадку збільшений обсяг простору зробить водні процедури більш приємними і зручними.

Вибір ванни з точки зору матеріалу

Сьогодні виробники використовують декілька основних матеріалів для ванн, і всі вони мають певні переваги і недоліки.

Акрилові ванни

В останні роки акрилова ванна — дуже популярний товар, і це не дивно — такі ванни порівняно доступні, вони мають невелику вагу, можуть бути практично будь-якої форми.

Вибираючи акрилову ванну, варто враховувати, що такий матеріал легко сколюється, він не дуже стійкий до подряпин. Крім того, акрилові ванни не варто вибирати тим, хто любить лежати у воді погарячіше. Акрил витримує температуру до 80-ти градусів, після чого починає деформуватися. Тому, використовуючи таку ванну, важливо ретельно стежити за тим, наскільки гарячу воду ви пускаєте — струмінь окропу з крана може завдати непоправної шкоди корпусу ванни.

Достоїнством акрилових ванн є те, що вода в них остигає дуже повільно. Крім того, на акрилових ваннах не залишаються відкладення від надто жорсткої води. За ними легко доглядати, а в разі невеликих ушкоджень таку ванну можна відремонтувати.

Сталеві ванни

Сталеві ванни є найбільш доступними, а крім того, вони мають дуже невелику вагу. Перевагою сталевих ванн є дуже великий вибір форм і розмірів. Зокрема, саме з сталі найчастіше виготовлена маленька сидяча ванна.

Є у такого варіанту і свої недоліки. Ванна зможе прослужити всього близько 10-ти років. Крім того, вода в сталевих ваннах досить швидко остигає. З іншого боку, сталеві ванни не бояться корозії, механічних пошкоджень, окропу — в цілому це гідний економічний варіант.

Чавунні ванни

Вважається, що саме чавунні ванни є найміцнішими. Вони стійкі до корозії, відрізняються великою довговічністю. Такі ванни мають велику вагу, що стає додатковою перевагою — вона не буде «гуляти» під вашою вагою. Такі ванни досить довго прогріваються, але в той же час вони довго віддають тепло. Зазвичай чавунні ванни мають найпростішу форму, що пов’язано зі складністю обробки матеріалу. При всіх своїх достоїнствах чавунні ванни є цілком доступними: серед класичних моделей це — один з кращих варіантів.

Ванни з литого мармуру

Ванни з литого мармуру володіють цілим рядом важливих переваг, серед яких основним є дуже висока міцність. Литтєвий мармур являє собою кам’яну крихту, яка змішана з полімером і поліефірними смолами. Готовий матеріал зовні дуже схожий на натуральний камінь, завдяки чому виконані з нього ванни виглядають по-справжньому дорого.

Якість ванн з литого мармуру є дуже високим. Крім міцності вони володіють такими перевагами, як стійкість до зовнішніх впливів, естетичний зовнішній вигляд, їх форми і розміри різноманітні. Литтєвий мармур відмінно утримує тепло — вода в такій ванній буде повільно остигати. Нарешті, в разі появи відколів і подряпин такі ванни легко реставруються.

Вартість на ванни у Казахстані становить:

  • Ванни в Алмати.

Вибір ванни з точки зору форми і розміру

Саме від розмірів і форми ємності буде залежати організація простору у ванній кімнаті. До стандартних форм відносяться наступні:

  • класична прямокутна ванна — має рівні по довжині боку, може встановлюватися як в кутку, так і в стіни;
  • овальна форма — найпоширеніший тип ванн, зазвичай ставиться в ніші, у стіни, в кутку;
  • прямокутна ванна — також досить поширена, ємність має форму прямокутника і може встановлюватися в будь-якій частині ванни.

Також варто виділити наступні форми ванн:

  • кругла — зазвичай ставиться на деякій відстані від стін;
  • симетрична — може мати довільну форму, але при цьому її виконання буде підпорядковане симетрії — права і ліва половини ванни будуть однаковими;
  • кутова і кутова асиметрична ванни — призначені для установки в кутку. Зовнішній край може бути прямим, овальним, зігнутим.

Зрозуміло, цим різноманіття форм ванн не обмежується — сьогодні виробники пропонують чимало справді цікавих варіантів, за допомогою яких можна зробити вашу ванну кімнату не тільки зручною, але і по-справжньому незвичайним.

Інформаційна служба plot.kz

Ванни. Види ванн. Поради щодо вибору

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code