На це питання, яким напевно задаються багато власників квартир, відповімо відразу: так, варто. Ремонт — це необхідний етап підготовки житла до продажу або здачі в оренду, який, можливо, і не збільшить вартість квартири, зате допоможе швидше завершити процес пошуку клієнтів і підвищить конкурентоспроможність об’єкта нерухомості на ринку, сходяться на думці ріелтори і дизайнери.

– Вимоги до рівня обробки, матеріалів, брендів техніки і меблів повинні підвищуватися в залежності від класу житла, – переконана Юліана Матьяш, головний дизайнер дизайн-групи МАКО.

Економ-класу капітальний ремонт не обов’язковий

Власникам квартир економ-класу, при підготовці їх до продажу, достатньо зробити косметичний ремонт.

Експерти вважають, що продавцям звичайних квартир економ-класу немає сенсу вкладати в передпродажний ремонт багато коштів. Квартири з капітальним і косметичним ремонтом мають невелику різницю в ціні. А покупці житла економ-класу, як правило, не готові переплачувати за дорогу плитку або текстильні шпалери і воліють варіанти з простим ремонтом, але за більш низьку ціну.

Аналітична служба kn.kz підрахувала, як ремонт впливає на ціну житла в Астані. Згідно з наданими даними, квартири економ-класу із євроремонтом на 4,4% дорожче житла з косметичним ремонтом і на 22% дорожче житлоплощі в чорновій обробці. Ріелтори Астани також говорять про те, що квартири з ремонтом коштують дорожче.

— Гарний, якісний ремонт підвищує вартість квартири, але не більше ніж на 15-20%. Доречніше говорити про швидкості продажу — об’єкт з хорошою обробкою продасться швидше, ніж менш презентабельний. Однак власникам нерухомості необхідно пам’ятати, що витрати, вкладені в ремонт об’єкта, — це практично завжди неокупні витрати, — вважає ріелтор столичного агентства BEST Realty Мадіна Байболова.

Але бувають ситуації, коли у власників нерухомості немає коштів і на простий ремонт. Що робити в такому випадку? Нічого. Ріелтори відзначають, що є покупці, які шукають житло без ремонту, щоб можна було облаштувати його на свій смак. Тому можна націлитися на пошук саме таких покупців.

Косметичний ремонт для презентабельності

Отже, робимо висновок, що власникам квартир економ-класу, при підготовці їх до продажу, достатньо зробити косметичний ремонт. Які роботи він включає?

По-перше, довго живучи в квартирі, господарі перестають помічати дрібні потертості, тріщини, плями. Однак людям, що вперше входить в квартиру, вони відразу кидаються в очі. Тому, перед тим як показати об’єкт нерухомості клієнтам, варто змінити шпалери або перефарбувати заново стіни, замінити вимикачі та розетки. Квартира відразу придбає презентабельний вигляд, а витрати на такі роботи-невеликі.

По-друге, якщо в квартирі встановлена стара сантехніка, то її варто замінити. Хоча б крани та їх ручки на кухні та у ванній кімнаті.

По-третє, вікна та двері в квартирі повинні бути у хорошому стані. Їх варто якщо не замінити, то хоча б заново пофарбувати.

Якщо перед продажем замінити труби, радіатори і проводку — це теж буде виглядати значним плюсом в очах покупців.

— При цьому не варто думати, що чим більше власник вклав у квартиру, тим краще. Рівень житла та його якісні характеристики повинні бути сумірні, і двокімнатна квартира в панельному будинку, скажімо, на околиці міста, навіть з євроремонтом та італійськими меблями, ніколи не стане житлом високого класу, — попереджає Юліана Матяш.

При проведенні робіт варто віддавати собі звіт в тому, що всі оздоблювальні матеріали повинні відповідати рівня економ-класу.

— Робити в простих квартирах дорогий ремонт буде економічно нерентабельно. Ніхто не буде платити за житло на околиці в старому будинку стільки ж, скільки за квартиру в центрі міста тільки тому, що там зроблено розкішний ремонт. Не можна перестрибнути з сегменту «економ» сегменти «бізнес» і «еліт», навіть якщо обробити квартиру золотом, — підтверджує ріелтор Мадіна Байболова.

Бізнес-класу – бізнес-ремонт

Що стосується квартир і будинків бізнес-класу, то тут дещо інша ситуація. Люди, які можуть дозволити собі купити житло такого рівня, частіше обирають варіанти «під ключ». При цьому аналітики kn.kz знову говорять про подорожчання ціни за квадратний метр при наявності ремонту і в цьому сегменті. Приміром, в Астані квартири бізнес-класу із євроремонтом на 7,7% дорожче житлоплощі з косметичним ремонтом і на 31% дорожче житла в чорновій обробці.

І тут діє правило: чим дорожче квартира, тим дорожче повинен бути в ній ремонт. Якщо квартира дорога, то дешевий ремонт буде справляти негативне враження на потенційних покупців, конкурентоспроможність такого житла помітно знизиться. Тому, говорячи про передпродажного ремонту житла бізнес-класу, доречним буде нагадати про дизайнерському ремонті.

Дизайнерський ремонт: акцент на оригінальний інтер’єр

Зробити інтер’єр житла бізнес-класу гармонійним, красивим і повністю відповідає статусу житла можна, звернувшись до професіоналів.

— Під час ремонту в квартирах бізнес-класу також потрібно пам’ятати про те, що ви робите ремонт не для себе. Немає універсальних рішень концепції дизайну. Як мовиться, на смак і колір… Але можна стверджувати, що сучасний ремонт, безумовно, буде користуватися більшим попитом, ніж важка і пошарпана дорога класика, — говорить головний дизайнер дизайн-групи МАКО Юліана Матяш. — Хоча деякі наші співвітчизники страждають надмірністю. Люблять малахітові унітази, рожевий мармур, золочені і червоні елементи і заламують за це ціну, а продати квартиру не можуть. Тому не зациклюйтеся на глобальних переробок, а приділіть увагу предметів інтер’єру. Найбільше враження дають охайні стіни і добре підібрані штори. Також змінити відчуття простору в кімнаті і додати інтер’єру настрій допоможуть дрібні контрастні деталі.

Ріелтори впевнені, що ексклюзивний, оригінальний ремонт у квартирі бізнес-класу швидше за все стане власникам погану службу. Не факт, що інші люди погодяться з вашими смаковими уподобаннями, а шукати «однодумців» — процес довгий і виснажливий. Однак це все теорія. На практиці в Казахстані до послуг дизайнерів звертаються в основному, власники магазинів, кафе, офісів, а також власники просторих квартир в новобудовах і приватних будинків з претензією на елітність.

Лідерами серед міст Казахстану як за кількістю професіоналів в області дизайну інтер’єру, так і за кількістю замовників є Алмати і Астана. Але і в цих містах люди, як правило, роблять дизайнерський ремонт для себе, а не для майбутніх покупців або орендарів.

— З нашої практики, відсоток людей, що роблять дизайнерський ремонт виключно для підготовки до продажу, невеликий, в основному люди вкладають кошти в ексклюзивну обробку квартири, якщо розраховують жити там самі, — відзначає ріелтор агентства BEST Realty Мадіна Байболова.

Продавці нерухомості бізнес-класу для передпродажної підготовки не роблять грандіозних ремонтів і перепланувань, так як квартири цього рівня і так перебувають у відмінному стані. Але не можна упускати той факт, що після закінчення часу зовнішній вигляд квартири, незважаючи на капітальну основу, може зноситися. Тому багато перед продажем просто освіжають зовнішній вигляд і інтер’єр квартири.

Ремонт перед орендою – необхідний

Якщо розраховувати на покупців, яких влаштує відсутність ремонту, ще можна, то знайти орендарів на такі умови майже неможливо. Це і зрозуміло — адже підшукуючи знімну квартиру, люди віддають перевагу повністю укомплектованому житла, так як не мають ні бажання, ні можливості часто робити там ремонт або привозити багато меблів. Тому ремонт у квартирах, призначених для здачі в оренду, повинен бути обов’язково.

— Квартира навіть в новому будинку та гарному районі, але в поганому стані, буде довго шукати свого мешканця. Якщо у власника немає коштів на те, щоб гідно її обладнати, можна порадити зробити косметичний ремонт в західному стилі мінімалізму: хоча б пофарбувати в білий колір стіни і покласти ламінат, — радить Юліана Матяш.

Перепланування для більшої вигоди

Ремонт в знімному житлі навіть економ-класу повинен бути виконаний в такому обсязі, щоб у ньому можна було жити без додаткових робіт. Ліквідність квартири підвищує наявність найнеобхідніших меблів і побутової техніки. Додаткову вигоду при здачі квартири в оренду може принести перепланування. Наприклад, в трикімнатній квартирі з вітальнею і двома спальнями кухню можна перенести у вітальню, а на її місці зробити ще одну спальню. Збільшення кількості індивідуальних спальних місць дозволить значно підвищити орендну ставку.

Неодмінним компонентом орендної квартири економ-класу повинна бути укомплектованість кухні найнеобхіднішим — холодильник, плита, чайник.

Таким чином, ремонт квартир економ-класу, призначених для здачі в оренду, повинен бути більш масштабним, ніж ремонт аналогічного житла для продажу. При цьому потрібно враховувати, що сильно завищувати ціну в надії швидко відшкодувати свої витрати, як стверджують ріелтори, не найкраща ідея.

«Креативщине» при ремонті житла бізнес-класу – НЕМАЄ!

Для клієнтів елітного сегмента хороший ремонт є обов’язковою вимогою.

Що стосується здачі в оренду об’єктів бізнес-класу, то тут, як і у випадку з продажем, ремонт має бути проведений по вищому розряду.

— В сегменті елітної нерухомості орендар завжди дивиться на рівень обробки, цілісність стилю в інтер’єрі, якість меблів і предметів інтер’єру. Для клієнтів елітного сегмента хороший ремонт є обов’язковою вимогою. Орендарі не розуміють, як можна просити за оренду 23 тисячі доларів, коли в квартирі ремонт п’ятирічної давності від забудовника і різношерста меблі, свезенная з дач і від родичів. Вони часто готові заплатити трохи більше, але отримати той рівень комфорту, до якого вони звикли і який вважають природнім для себе, — пояснює ріелтор агентства BEST Realty.

Природно, що орендна квартира бізнес-класу має бути повністю обставлена якісними меблями та обладнана всім необхідним для комфортного життя, без зайвих «замысловатостей» і «креативщины». Виходячи з усього вищесказаного, можна зрозуміти, що дизайнерський ремонт квартири може окупити себе в разі здачі в оренду елітного житла. А продавати нерухомість потрібно не за формулою «початкова ціна + ремонт + прибуток», а за ринковою ціною, яку готовий заплатити покупець.

Кілька універсальних порад для продавців та орендодавців:

  1. Рівень ремонту в квартирі перед продажем або здачею в оренду повинен відповідати статусу житла на ринку нерухомості.
  2. Перед продажем об’єкта нерухомості економ-класу капітальний ремонт проводити нерентабельно — краще зробити косметичний ремонт.
  3. Здаючи квартиру економ-класу в оренду, потрібно пам’ятати про те, що орендарі схильні віддавати перевагу варіантам зі всіма необхідними меблями і побутовою технікою.
  4. Для квартир бізнес-класу передпродажний ремонт і ремонт перед здачею в оренду повинні бути виконані по вищому розряду.

Інформаційна служба plot.kz

Варто робити ремонт перед продажем або орендою квартири?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code