Упорядкована мансарда в усі часи вважалася затишним і романтичним місцем, адже звідси можна відкрито дивитися на світ, насолоджуючись сонячним світлом і достатком свіжого повітря.

Упорядкована мансарда в усі часи вважалася затишним і романтичним місцем, адже звідси можна відкрито дивитися на світ, насолоджуючись сонячним світлом і достатком свіжого повітря. Вже давно для більш сучасного облаштування на зміну малюсіньким горищним віконець прийшли великі, міцні і надійні мансардні вікна. Саме вони наповнюють це нестандартне приміщення світлом, добре розсіюють його, забезпечують якісну вентиляцію і служать елементом тепло – і звукоізоляції.

Вікна для мансард істотно відрізняються від звичайних вікон. Для їх виробництва застосовують надміцні скла, які, по суті, несуть на собі таку ж навантаження, як і дах. Щоб не перевантажувати петлі, найчастіше використовують однокамерні склопакети, а раму і коробку захищають спеціальними накладками з металу. При установці мансардних вікон не обійтися і без спеціальної фурнітури.

Для того щоб природне освітлення було якісним, площа вікна має становити не менше 10 % від площі всієї мансарди.

Основні правила вибору мансардних вікон

 • Для того щоб природне освітлення було якісним, площа вікна має становити не менше 10 % від площі всієї мансарди.
 • Висота вікна безпосередньо залежить від ухилу даху: чим більш пологий кут нахилу, тим вищим буде ваш вікно.
 • При вже готової покрівлі ширина вікон повинна бути трохи вужче, ніж ширина між кроквами.
 • Фахівці рекомендують монтувати горищні вікна на відстані не менше 1 метра від підлоги.

Види мансардних вікон

Сьогодні виробники пропонують безліч сучасних віконних систем для мансардних поверхів. Для того щоб не розгубитися при купівлі і зробити вірний вибір, необхідно знати технічні характеристики кожного виду таких вікон. Найчастіше при виробництві таких вікон використовують дерево або пластик.

 • Віконні рами з дерева обробляються спеціальними антисептиками, а після покриваються декількома шарами захисного лаку. Для першокласного зовнішнього вигляду дерев’яні вікна тонують білим поліуретановим покриттям. Це дозволяє без обмежень використовувати їх у дизайні для створення світлих інтер’єрів. Покриття з поліуретану і служить надійною додатковим захистом від вологи. Інші відтінки покриття так само зустрічаються і використовуються, але набагато рідше.
 • Величезною популярністю користуються і мансардні вікна із пластику: вони не деформуються і не змінюють свій колір впродовж всього терміну експлуатації. Багато виробники постачають такі вікна вбудованої всередину системою вентилювання, яка дозволяє за будь-яких погодних умовах провітрювати приміщення, не відкриваючи стулки вікна. Крім того, мансардні вікна з ПВХ можуть бути з трьох – або четырехкамерными профілями, що дуже актуально в умовах суворої зими.

Існують і алюмінієві рами для мансардних вікон, але їх використовують рідко.

Важливе значення має і спосіб установки вікна. Вертикальна конструкція нічим не відрізняється від звичайних квартирних вікон. Вертикальні вікна монтуються в спеціальних отворах, а для захисту від негоди їх доповнюють власної мініатюрної дахом. Основний мінус конструкції — невелика кількість світла, яке вікно пропускає в приміщення мансарди, й нерівномірний його розподіл. Похилі вікна користується набагато більшою популярністю. Такі вікна відмінно пропускають сонячне світло, візуально розширюють простір і немов наповнюють горищне приміщення легкістю.

Типи мансардних вікон в залежності від призначення

 • Вікна для установки в групах. Являють собою комбінацію з 2-х або декількох вікон, встановлених на одному схилі покрівлі. Таке поєднання дозволяє максимально збільшити доступ світла всередину мансарди.
 • Двостулкові вікна — це єдина конструкція, де в одній рамі присутні дві віконні стулки з горизонтальною лінією поділу. При цьому верхня стулка мобільна і відкривається відносно центральної поворотної осі, а нижня залишається глухою.
 • Вікно-балкон. Являє собою складну двостулкову конструкцію, в якій верхня стулка піднімається і відкривається, а нижня висувається вперед і перетворюється в невеликий акуратний балкон. Вікно-балкон може бути встановлено в різних комбінаціях, що дозволяє домогтися приголомшливих візуальних ефектів в інтер’єрі та екстер’єрі будинку.
 • Вікна з комбінованою системою відкривання. Це унікальна конструкція, що поєднує в собі складну систему комбінованого відкриття скляній стулки. Відкриття може здійснюватися як з верхньої, так і з своєї центральної осі стулки. Високоякісна фурнітура гарантує надійну фіксацію віконної стулки при будь-яких способах відкриття. Зміна режимів відкривання здійснюється за допомогою однієї ручки, що знаходиться в нижній частині рами.
 • Сервісні мансардні вікна встановлюють для допоміжного виходу на дах. Вони незамінні в якості аварійного виходу, зручні для проведення ремонтних робіт або прибирання покрівлі. Можуть бути встановлені як в утеплених мансардах, так і на неопалюваних горищах.
 • Середньоповоротні мансардні вікна найбільш часто використовуються в побуті і вважаються найбільш затребуваною конструкцією. Завдяки особливим, розташованим в центральній частині рами петлям, скляна стулка може повертатися на 180 градусів навколо своєї осі, а так само залишатися в позиції нахилу. Середньоповоротні вікна можуть бути доповнені низкою функціональних пристосувань і аксесуарів.

  Інформаційна служба plot.kz

Вибираємо мансардні вікна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code