Підлога – це важливий елемент будь-якого житла, що визначає естетично акуратний вигляд кімнат і рівень теплового комфорту в них. Щоб підлога у вашому домі був довговічним, рівним і красивим, просто придбати декоративне підлогове покриття буде недостатньо. На жаль, поверхня підлоги часто буває далека від ідеалу. Це неприємний момент, але виправити. Завжди можна спробувати виконати вирівнювання підлоги фанерою своїми руками – це найдоступніший і простий спосіб, скориставшись яким ви зможете підготувати основу підлоги для настилання вподобаного вам покриття. Якщо ж в силу зайнятості у вас зовсім немає часу на ремонт, то зверніться в одну з будівельних фірм з перевіреною репутацією, і фахівці допоможуть усунути вади поверхні вашого статі.

Рекомендації

Выравнивание пола фанерой своими рукамиЛисти фанери

 1. Для вирівнювання підлоги скористайтесь березової фанерою, яка на відміну від ДСП і ДВП є екологічно чистим, натуральним матеріалом, що сприятливо позначиться на здоров’ї мешканців.
 2. Оптимальна товщина листів, що використовуються для вирівнювання поверхні підлоги, 10-12мм. Тоді підлогу точно буде міцним і рівним.
 3. Для вирівнювання підлог зовсім необов’язково брати фанеру кращої якості, цілком підійдуть листи самого останнього класу.

Фанера обов’язково повинна бути вологостійкою.

Вирівнювання фанерою

Выравнивание пола фанерой своими рукамиТехнологія вирівнювання фанерою по лагам

 • Ще до установки фанерних листів обов’язково дослідіть чорнову підлогу на предмет наявності дефектів. Переконайтеся, що основу підлоги (бетонна стяжка) виконана якісно, з дотриманням усіх вимог технології. Якщо чорнова підлога дерев’яна, то слід перевірити наявність у ньому розхитаних дощок, які необхідно міцно зафіксувати шурупами. Рассохшиеся дошки слід замінити цілком, щоб надалі підлоги не скрипіли під ногами.
 • У разі бетонної стяжки не забудьте за допомогою целофану перевірити рівень вологості чорнової підлоги, який ви готуєте під настил фанери. Важливо, щоб підстава була сухим, інакше зайва вологість чорнової підлоги може призвести статеве покриття в непридатність.
 • На бетонну стяжку зверху слід укладати міцну гідроізоляційну підкладку.
 • Добре очистіть чорнове основу підлоги від бруду та пилу перед початком робіт.

Выравнивание пола фанерой своими рукамиСхема підлоги

 • Крім вирівнювання підлоги на бетонну стяжку, поширеним є спосіб вирівнювання підлоги фанерними листами по лагах. В даному випадку на бетонну основу підлоги встановлюється каркас, виготовлений з дерев’яних брусків за спеціальною технологією.
 • Выравнивание пола фанерой своими рукамиУтеплений фанерний підлога Коли ви впевнені, що бетонна основа добре просохло, а виготовлений вами дощана каркас міцно укріплений, можете приступати до процесу розкрою фанери. Фанера продається досить великими листами 1,5 х 1,5 м. Листи великих розмірів укладати на підлогу не завжди доцільно. Як правило, фанеру поділяють на невеликі квадрати, адже квадрат меншого розміру не так схильний до деформації, як великий квадрат. Зазвичай лист нарізається на чотири квадрати, які поетапно викладаються (без закріплення) на підготовлений підлогу для визначення кількісного витрати матеріалу.
 • Між листами слід обов’язково зберігати невеликі проміжки. Оптимальна ширина демпферных швів – від 8 до10мм. Не можна допускати, щоб фанерні листи прилягали впритул до стін приміщення. Відстань між стіною і крайніми квадратами має становити не менше півтора сантиметрів – тільки так, підлога зможе «дихати» і буде захищений від деформації перекриттів.

Выравнивание пола фанерой своими рукамиВикладаємо фанеру в шаховому порядку

 • Підігнані фанерні листи закріпіть в шаховому порядку (в стилі «цегляної кладки») і пронумеруйте, щоб потім не переплутати їх при вже остаточної укладанні. Не забудьте скласти схему розташування розкроєних частин (за номерами) і тільки після цього тимчасово зніміть розкроєну фанеру з підлоги.
 • Фахівці-паркетники радять попередньо покривати основу підлоги грунтовкою-праймером або спеціальною мастикою для забезпечення його більшої довговічності і міцності. Клеюча мастика наноситься будівельним зубчастим шпателем. Товщина шару праймера зазвичай становить близько двох міліметрів.
 • Після обробки розкроєних листів праймером, можете приступати до їх укладання: зміцніть кожен аркуш фанери на відведеному йому місці і пригвинтіть його по периметру саморізами. Намагайтеся зберігати між саморізами відстань у 15-20см, щоб надійно закріпити листи.
 • Выравнивание пола фанерой своими рукамиУкладання фанери за рівнем Візуально огляньте отриманий підлога і перевірте його рівність двометровою рейкою-правилом: рейку-правило прикладіть до поверхні фанери в різних місцях, по черзі орієнтуючи його за різними напрямками. Якщо все в порядку, готову поверхню відшліфуйте і очистіть від запилення.

Тепер ваш фанерний пол став ідеальним рівним підставою для подальшої укладання будь-якого обраного вами покриття: ламінату, паркету, килимового покриття або лінолеуму. Перед початком укладання ламінату розстеліть підкладку – теплозвукоізоляційний шар, який буде виконувати амортизуючі функції.

Як бачите, при наявності часу, невеликих навичок проведення ремонту та відповідного інструменту, виконати вирівнювання підлоги фанерою можна і своїми руками.

Відео

Подивившись дане відео, ви дізнаєтеся, як вирівнюють фанерою дерев’яні підлоги:

Фото

Выравнивание пола фанерой своими рукамиЗакріплення фанерних листів

Выравнивание пола фанерой своими рукамиВирівнювання підлоги фанерою з берези

Выравнивание пола фанерой своими рукамиВирівнювання дерев’яної підлоги

Выравнивание пола фанерой своими рукамиУкладання на старі лаги

Выравнивание пола фанерой своими рукамиШліфування підлоги фанерного

Выравнивание пола фанерой своими рукамиПідлога у ванній кімнаті

Выравнивание пола фанерой своими рукамиЧорновий фанерний підлога

Вирівнювання підлоги фанерою своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code