При ремонті квартири або офісу, всі основні роботи найчастіше виконують після обробки стелі. Головне завдання цього процесу – вирівняти поверхню. Це одночасно і найскладніша частина робіт. Вирівнювання необхідно в будь-якому випадку, незалежно від способу покриття стелі, будь то шпалери, фарба або гіпсокартон (в цьому випадку потрібно обробити шви).

Інструменти

Выравнивание потолка своими рукамиІнструмент

Щоб підготовча робота пройшла якісно і успішно, важливо підібрати весь необхідний інструмент і дотримати послідовність з інструкціями, наданими досвідченими професіоналами. Для цього потрібні:

 • металеві шпателі, бажано декількох видів та розмірів;
 • ємність для замішування розчину з високими прямими бортами;
 • кисть і валик для нанесення ґрунтувальної суміші;
 • шкурки для остаточної шліфовки поверхні стелі.

Підготовка

Выравнивание потолка своими рукамиЗнімаємо старі шпалери

Підготовчі роботи починаються з того, що стеля повністю очищається від колишніх шарів обробки, від старої фарби або штукатурки. Ця робота повинна бути виконана з максимальною ретельністю, так як від цього повністю залежить довговічність всіх пророблених надалі процесів вирівнювання і покриття стелі. Старі шари зазвичай зчищають спеціальними шпателями або шкребками. Іноді можна прибирати і з сухій поверхні, якщо старе покриття добре відходить. Але професіонали радять попередньо добре намочити очищувану поверхню водою і ретельно провітрити приміщення. Це буде сприяти кращому відділенню старого покриття, так як під ним з’являться бульбашки повітря. Після того як поверхня повністю очищена, її слід ретельно вимити.

Наступним етапом буде нанесення грунтовки. Але перед цим важливо визначити, яким чином буде відбуватися вирівнювання стелі своїми руками, так як від цього залежить вибір ґрунтувальної суміші. Існує декілька її видів:

 • для водоемульсійною фарби,
 • для штукатурки і шпаклівки,
 • універсальна грунтовка.

Обштукатурювання стелі

Выравнивание потолка своими рукамиПотиньковані стеля

Даний метод обробки застосовується для вирівнювання стелі при дуже сильних викривленнях поверхні. Таким способом можна вирівняти як бетонні і металеві, так і дерев’яні стелі. Саме завдяки своїй функціональності цей прийом найпопулярніший. Шар штукатурки не повинен перевищувати 5 см, тому встановлені спеціальні маяки, відповідно, можуть бути не більше допустимого розміру. Після проведення вирівнювальних робіт штукатуркою, нерівності або бризки після повного висихання можна зрізати або зашкурити спеціальної будівельної теркою. Потім наноситься фінішний покривний шар, який ретельно вирівнюється.

Выравнивание потолка своими рукамиРобимо ідеально гладку поверхню

Якщо нерівності не перевищують 5 см, тоді можна використовувати сухі штукатурні суміші. Їх краще всього використовувати на невеликих ділянках для виконання локальних робіт, наприклад, забивання тріщин і вм’ятин, так як цей матеріал досить дорогий.

Шпаклівка стелі

Выравнивание потолка своими рукамиОбробка швів гіпсокартону серпянкой

Ідеально рівну поверхню можна створити за допомогою шпаклівки. Такий ефект досягається завдяки тому, що вона наноситься тонким шаром, і її структура дрібніше, ніж у штукатурки. Перед нанесенням шпаклівки поверхню ретельно очищається і шліфується. Після цього на клей прикріпляється спеціальна малярна сітка. На сьогоднішній день існує багато видів таких сіток, в тому числі є можливість придбання самоклеючого матеріалу.

Після того, як поверхні повністю готові до нанесення шпаклівки, можна змішувати розчин. Для цього його розводять водою і ретельно перемішують за допомогою будівельного міксера або дриля зі спеціальною насадкою.

В результаті суміш повинна вийти схожої по консистенції з густою сметаною.

Коли розчин готовий, слід швидко, але акуратно, наносити його на підготовлену поверхню стелі, так як він досить скоро починає загусати. Для цього використовують широкий шпатель, на який за допомогою маленького набирається порція суміші. Щільно притиснувши великий шпатель до стелі, наносите шар шпаклівки. Якщо на площині при цьому залишаються розводи, не варто турбуватися і витрачати час на їх вирівнювання, так як після повного висихання стелю шліфується шкіркою, і всі дрібні нерівності повністю усуваються. Якщо весь використовуваний будівельний матеріал буде від одного виробника, значно покращаться як технічні, так і естетичні показники проведеної роботи.

Ось так наносять фінішну шпаклівку:

Етапи виконання

Выравнивание потолка своими рукамиШпаклівка гіпсокартону

Так як нанесення шпаклівки є основним завершальним етапом вирівнювання стелі, важливо слідувати всім інструкціям виробників і фахівців. Підсумуємо, робота поділяється на декілька етапів:

 • підготовка – очищення стелі,
 • покриття грунтувальною глибоко проникаючою сумішшю для кращого зчеплення матеріалів,
 • кріплення малярної сітки,
 • перший стартовий шар шпаклівки не товщі 1 см,
 • фінішний шар і шліфовка після висихання стелі.

Важливо пам’ятати, що перед подальшим пофарбуванням площини необхідно ще раз обробити готову поверхню грунтовкою.

Фото

Выравнивание потолка своими рукамиЗашпакльовані шви гіпсокартонної стелі

Выравнивание потолка своими рукамиЗакладаємо тріщини штукатуркою

Выравнивание потолка своими рукамиУстановка маяків

Выравнивание потолка своими рукамиШтукатурка по маяках

Выравнивание потолка своими рукамиНакидання суміші

Выравнивание потолка своими рукамиФінішна шпаклівка

Вирівнювання стелі своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code