Водопровід для приватного будинку є самою необхідною комунікацією. Це твердження може оскаржити лише той, хто не тягав повні відра з колонки або найближчого колодязя. Набагато простіше тим, хто має відмінну можливість підключитися до централізованої системи. Але, а тим, кому ця перспектива не світить, слід подумати, як організувати водопостачання приватного будинку. Саме про це ви зможете прочитати далі.

Види систем водопостачання. З чого почати?

Водоснабжение частного дома своими рукамиВиди водопостачання

Незалежно від виду обраного водопостачання насамперед необхідно скласти проект майбутньої системи. Це важливо, так як завдяки проекту ви зможете врахувати всілякі деталі і навіть самі дрібниці, які згодом будуть безпосередньо впливати на її ефективне функціонування. Наприклад, у проекті зазначається конкретне місце для підведення, розраховується необхідний напір. Безумовно, на ці чинники буде впливати кількість води, яка планує витрачати ваша сім’я. Більш того, обов’язково прорахуйте всі витрати, скільки вам потрібно коштів для придбання труб, кранів і багатьох інших будівельних матеріалів. Все це ви зможете відобразити у проекті.

Складання проекту системи багато в чому буде залежати від обраного виду водопостачання:

 1. Колодязь.
 2. Свердловина «на пісок».
 3. Артезіанська свердловина.

Тепер про кожну з них детальніше.

Колодязі

Водоснабжение частного дома своими рукамиКолодязь

Облаштовувати колодязь є сенс тільки в тому випадку, якщо придатна в їжу вода є на глибині від 5 до 15 метрів. Згідно зі статистикою середній запас для чотирьох чоловік в сім’ї повинен становити до 200 літрів. Якщо дане джерело повністю вам підходить, можна приступати до роботи.

Першим ділом вам необхідно встановити насос, який буде викачувати воду з колодязя. Насос можна встановити в двох варіантах. Наприклад, обладнати його біля криниці або в підвалі будинку. Незалежно від розташування насоса, необхідно прокопати траншею завглибшки 0,5-0,7 метрів. Для захисту від промерзання дно траншеї можна засипати піском. Найчастіше рекомендується використовувати труби 32Ø. Але цей показник може коливатися в залежності від відстані до колодязя. Чим далі, тим більше діаметр необхідний для використання. Водопровід найкраще прокладати під нахилом. Чому? Так можна запобігти застою води в трубопровідній системі. В будинок труба заводиться через фундамент, у якому попередньо робиться наскрізний отвір.

Після прокладки в обов’язковому порядку це місце необхідно утеплити, щоб уникнути промерзання водопроводу в сильні морози.

Після вводу в будинок, вам залишається виконати розводку води по точкам.

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема водозабору з колодязя

Але перед тим як ви зважитеся саме на таку систему водопостачання зважте всі за і проти. Дуже часто в колодязь можуть проникати грунтові води, якість яких залишає бажати кращого. Більш того, якщо вам належить його тільки копати, то поспілкуйтеся з сусідами. Можна взяти пробу на аналіз. У той же час колодязь має великі переваги, наприклад, перед свердловиною. Його благоустрій обійдеться набагато дешевше. Шахту колодязя можна викопати самостійно і заплатити тільки за бетонні кільця та за їх установку. Тривалість експлуатації може скласти до 50 років. А в разі відключення електроенергії, воду можна доставляти відром на мотузці.

Свердловина «на пісок»

Водоснабжение частного дома своими рукамиСвердловина на пісок з насосом

Свердловину можна по праву назвати найкращим джерелом води для заміського будинку. Однак, навіть ті, хто має централізовану систему, все ж бажають мати свій власний джерело. Адже така вода відрізняється високою якістю.

Тепер поговоримо про свердловини «на пісок».

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема свердловини на пісок

Ця назва пов’язана з тим, що вона зачіпає верхній шар піщаного горизонту. Після нього йде товстий шар суглинку, який фільтрує грунтові води. Його глибина може досягати максимуму в 50 метрів. Залежно від регіону, де ви проживаєте, цей водоносний шар може залягати на різній глибині. Єдиним недоліком такої системи є нетривалий термін експлуатації, максимум до 8 років. Маючи невеликі навички, пробурити її можна без допомоги фахівців. Буріння машиною буде набагато дорожче, більше того, відсоток попадання на хорошу воду знижується. Очевидно, буріння свердловини вручну дешевше. Після встановлюється глибинний насос і додаткове обладнання, про цьому етапі роботи можна прочитати нижче.

Артезіанська свердловина

Водоснабжение частного дома своими руками

Ця свердловина знаходиться у вапнякових породах. Глибина її може досягати 135 метрів. Без сумнівів якість такої води буде мати найвищу оцінку. Її запаси практично не обмежені.

Використовувати додаткове обладнання для викачування не треба. Причина в тому, що вода у даній свердловині знаходиться під тиском, так що самостійно вистрілює вгору.

Одне з достоїнств тривалість експлуатації – 50 років. Зробити її самостійно неможливо, тому доведеться звертатися за допомогою до висококваліфікованим фахівцям. Для її експлуатації існує одна важлива вимога – реєстрація. Так як вапняковий водоносний шар є стратегічним запасом держави. Після за допомогою насосної станції або глибинного насоса організовується подача води безпосередньо в будинок.

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема артезіанської свердловини

Обладнання та етапи виконання робіт свердловини «на пісок» і артезіанської:

 1. Водопостачання приватного будинку за допомогою тієї або іншої свердловини передбачає наявність глибинного насоса. Він занурюється безпосередньо в трубу подачі води. Прикріпити його можна сталевим тросом, а також обладнати водостійким електрокабелем.
 2. Після встановлюється блок автоматики, який дозволяє керувати роботою насоса. Більше того, він буде захищати дорогий агрегат від різких перепадів напруги і перегріву двигуна.
 3. Для таких систем рекомендується встановити гидпропневмобак. Він буде запобігати гідроудари, надавати постійний і стабільний тиск і знизить до мінімуму число включень і, відповідно, вимкнення насоса. Для заміського будинку досить буде об’єму бака на 100 літрів.
 4. Ще одне важливе будова – це кесон. Він необхідний для захисту дорогого обладнання від кліматичних, природних та інших явищ. Кесон слід встановлювати на глибину нижче звичайного промерзання землі. Вже безпосередньо від кесона здійснюється розводка труб по траншеї прямо в будинок. Для тривалої експлуатації цієї споруди можна утеплити пінопластом як стінки, так і кришку кесона.

Внутрішня система водопостачання приватного будинку

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема водопроводу приватного будинку

Що стосується розведення всередині будинку, то тут набагато простіше це зробити самостійно. Найчастіше використовуються діаметри 1/2Ø і 3/4Ø. При бажанні можна встановити колектор, який дозволить значно збільшити ККД водопровідної системи. Для виконання цієї роботи вам буде потрібно не так багато інструментів. Наприклад, якщо виберете поліпропіленові труби, то потрібен буде тільки паяльник і спеціальні ножиці. Для системи з металопластикових труб досить буде декількох гайкових ключів і тих же ножиць. Як говорилося на самому початку, краще всього зробити проект внутрішньої розводки. Так вам буде легше підрахувати, скільки і яких фітингів вам необхідно купити.

При цьому врахуйте, якщо у вас немає навичок або елементарно часу, краще довірити цю роботу фахівцям. Ну, а якщо ви вирішили випробувати своє вміння і зробити водопостачання приватного будинку, то уважно дотримуйтесь всіх рекомендацій і порад. А в тих випадках, коли сумніваєтеся, проконсультуйтеся у фахівця.

Це цікаво:

 • басейн на дачі з бетону;
 • буріння свердловин на воду;
 • абиссинский колодязь (технологія);
 • як зробити зимову теплицю.

Фото

Водоснабжение частного дома своими рукамиВибір підходящого насоса

Водоснабжение частного дома своими рукамиВодопостачання за допомогою насосної станції – схема

Водоснабжение частного дома своими рукамиВаріанти виконання свердловин

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема установки для очищення води зі свердловини

Водоснабжение частного дома своими рукамиСхема автономного водопостачання

Водопостачання приватного будинку своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code