Система опалення в приватному будинку грає важливу роль, так як в такому будинку можна жити цілий рік. Для виконання таких робіт необхідно виконати проект, на який в подальшому можна орієнтуватися при виконанні робіт.

Принцип роботи

За своїм принципом функціонування опалювальні системи поділяються на примусові і природні. При звичайній подачі теплоносія процес здійснюється за законами фізики, в іншому випадку, в ланцюзі конструкції передбачається насос.

Природний рух теплоносія відбувається за принципом – тепла вода після котла піднімається вгору, охолоджена – опускається в низ системи. За фактом циркуляція відбувається за простими законами: нагріта вода після котла рухається по трубах опалення, батареї досягає, через їх поверхня віддає тепло в приміщення і в охолодженому вигляді повертається в котел для повторення циклу. Якщо ж запланований обігрів із застосуванням насоса, який буде виконувати примусову циркуляцію, то його потрібно встановлювати в точці повернення холодної води в котел опалення.

Водяное отопление в частном загородном домеТочка установки розширювального бака при природній циркуляції

Щоб забезпечити роботу системи з природною циркуляцією потрібно дотримуватися певних правил:

  • точка установки розширювального бака знаходиться над радіаторами;
  • трубопровід обратки у своїй нижній точці розташований під приладами опалення;
  • необхідний перепад між верхніми і нижніми трубопроводами;
  • при монтажі труби подачі і обратки мають різний діаметр. Подаючий трубопровід повинен бути великого перерізу.
  • ттрубопровод укладена під ухилом. Завдяки цьому вода рухається самопливом від розширювального бака до радіаторів і далі до котла.

Серед переваг природної циркуляції можна виділити незалежність від зовнішніх факторів. Крім того, відпаде потреба у придбанні недешевого насосного обладнання, робота якого викликає підвищений тиск, з-за чого потрібно буде встановлювати запобіжні клапани.

Водяное отопление в частном загородном домеРозширювальний бак відкритої системи

Потрібно підкреслити, що влаштоване опалення може бути як відкритим, так і закритим. У першому випадку повітря має можливість стикатися з опалювальної середовищем. При закритій системі це виключено. Завдяки цьому кисень не потрапляє в теплоносій, що сприяє збільшенню довговічності металевих елементів.

Водяное отопление в частном загородном домеМембранний бак для закритої системи

У відкритому варіанті повітря присутня в розширювальному баку, тому тиск в системі дорівнює атмосферному.

Треба зазначити, що відкрита мережа з природним принципом циркуляції води відрізняється безпекою і простотою. І для пристрою замкнутого циклу опалення заміських будинків ця схема може цілком задовольняти господарів. Тим більше, з часом її нескладно переробити в примусову, якщо в цьому буде потреба.

Водяное отопление в частном загородном домеШтучна циркуляція теплоносія

Для цього необхідно буде встановити насос для циркуляції і при необхідності замінити розширювальний бак.

Застосування схеми і котла опалення

При монтажі системи опалення обов’язково виникне питання, яку вибрати схему– однотрубну або двотрубну. Перший варіант передбачає послідовне підключення радіаторів, при якому вода по ходу свого проходження через трубопровід поступово віддає тепло через батареї і охолоджується. У другому варіанті опалювальні прилади незалежні один від одного, тому ступінь їх нагрівання приблизно однакова.

Водяное отопление в частном загородном домеОднотрубна горизонтальна

Однотрубна система значно простіше і дешевше, ніж альтернативна. Це стосується застосовуваних матеріалів, витрат і установки.

Водяное отопление в частном загородном домеДвотрубна з нижнім розведенням

Двотрубна система відрізняється іншими перевагами. Вона придатна для різних умов, тому більш універсальна порівняно з попередньою. Крім того, обігрів відбувається більш ефективно.

Водяное отопление в частном загородном домеДвотрубна з верхньою розводкою

Одним з визначальних моментів у монтажі опалювальної системи є вибір та встановлення котла опалення. В ньому повинно застосовуватися паливо, яке найбільш підходить за певними оцінками для конкретного регіону. Це може бути газ, тверде паливо, електрику. Ціна на ці ресурси в різних регіонах різна. Крім того, до уваги потрібно брати габарити кімнат, матеріал споруди житла, кліматичну і географічну смугу.

Найбільш затребуване водяне опалення, так як воно підходить для обігріву різних будівель з різноманітних матеріалів. Важливо лише правильно розрахувати систему під певні умови, тоді змонтована мережа буде віддавати тепло в максимальній кількості.

Проведення монтажу

Перед монтажем необхідно зробити проект у вигляді аксонометричної схеми, на яку повинні бути нанесені розведення і вказані всі конструктивні елементи.

Водяное отопление в частном загородном домеПриклад аксонометричної схеми

При розрахунку 3 м2 площі має припадати одна секція радіатора. У мережі можуть бути непередбачені проблеми, тому до розрахованим показником потрібно додати 20%. Система при цьому буде працювати більш надійно.

Водяное отопление в частном загородном домеКолектор для опалення

  • Монтаж починається з підготовчих робіт. До них можна зарахувати витівку отворів під труби в перегородках і обробку ніш, в яких будуть встановлені батареї. Потім простягаються подаючі і зворотні магістральні лінії, встановлюються передбачені проектом деталі і вузли. Якщо задумано опалення мансарди, то повинні бути змонтовані колекторні розподільники.
  • Наступний крок – це кріплення радіаторів. Для більш ефективної їх роботи за батареями на стінці фіксується матеріал з фольги для спрямування частини потоку тепла в приміщення. До батарей приєднуються крани, відводи і сполучні частини. Підготовлені труби з’єднуються сгонами і фітингами. Магістральні трубопроводи з’єднуються з радіаторами, опалювальним котлом, іншими елементами мережі і, якщо потрібно, з насосом.
  • Якщо природна циркуляція, то всі крани відкриваються і мережа заповнюється водою, при цьому з розширювального бака витісняється повітря. Після того як система заповниться водою, остання заллє бак до певної позначки.

Водяное отопление в частном загородном домеДіагональне підключення радіаторів

Вода в системі заповненої повинна вистоятися близько півгодини. Якщо з’явилися течі, то їх потрібно усунути.

В кінці вмикається котел, вода нагрівається до 70 º C і повторно перевіряється працездатність мережі. Якщо відсутні протікання і система функціонує так, як належить, можна вважати, що робота закінчена.

Рекомендуємо статтю до прочитання:

Як зробити водяний тепла підлога.

Відео

А це вже змонтована система опалення, зібрана за схемою, яку ви можете побачити в попередньому відеоролику:

Водяне опалення в приватному заміському будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code