Всі фахівці, що займаються будівництвом (буквально від муляра і до електрика), часто використовують у своїй роботі водяний рівень, ватерпас). Зовсім не обов’язково вирушати за його придбанням у магазин, настільки необхідний інструмент можна виготовити самостійно, головне – потрібно розуміти принцип його дії. В основі виготовлення водяного рівня лежить добре відомий нам ще зі школи закон сполучених посудин, який рекомендується використовувати під час проведення будівельних робіт. В іншому випадку ви просто не зможете правильно виконати вимірювання.

Пропонуємо вам спробувати зробити водяний рівень своїми руками, але перш ніж приступити до його виготовлення, вам доведеться трохи ознайомитися з теорією.

Процес виготовлення

Головною деталлю водяного рівня є шланг. При цьому зовсім не обов’язково додатково використовувати прозорі колби, які ви бачили не раз вже готових моделях рівнів, що продаються в магазинах будматеріалів, оскільки при низькій температурі шланг з цих колб, як правило, злітає, так і воду набирати в колби досить незручно (з’являються зайві бульбашки).

Вибираємо діаметр шланга

Водяной уровень своими рукамиПрозорий поліетиленовий шланг

Отже, що все-таки необхідно для виготовлення водяного рівня? Вам потрібно лише звичайна водопровідна вода і прозорий, товстостінний поліетиленовий шланг, який не буде ламатися при вигині. Саме в такому шлангу, вода переміщається вільно і швидко по всій довжині, а у шлангу невеликого діаметра вода тече повільно, і доводиться досить довго чекати моменту, коли встановиться рівень, і можна буде ставити мітку (до того ж рівень води в такій трубці погано видно). Найголовнішою проблемою тонкого шланга є найдрібніші бульбашки повітря, які утворюються під час наповнення його водою.

Краще всього використовувати для виготовлення гідрорівня шланг діаметром від 1,2 до 1,5 див.

З часом шланг починає мутніти, і, як наслідок, погіршиться видимість рівня води, що знаходиться всередині. Ультрафіолет для поліетилену згубний.

Визначаємося з довжиною шланга

Водяной уровень своими рукамиВибираємо довжину шланга

Довжину шланга потрібно вибирати, виходячи з розмірів приміщення. Зазвичай довжина кімнат дорівнює довжині плит перекриття, тобто становить приблизно шість метрів. Тому максимальна довжина шланга, використовуваного для виготовлення водяного рівня, може бути не більше десяти метрів. Якщо шланг буде коротким, то вам доведеться робити переходи, а це сприяє зростанню ймовірності появи помилок.

Одержаний саморобний рівень не поспішаючи наповніть водопровідною водою. Уважно слідкуйте, щоб при цьому не утворювалися бульбашки повітря. Якщо ж ви помітили їх поява, то почекайте деякий час, поки не вийде повітря. Це правило необхідно дотримувати, щоб результати вимірювань водяного рівня, виготовленого вашими руками, були точними.

Застосування на практиці

Водяной уровень своими рукамиЗастосування водяного рівня

Одному працювати з гидроуровнем складно, заміри будівельникам краще виконувати вдвох. Технологія приблизно така. До заздалегідь нанесеною початкової позначки (припустимо, на відстані від підлоги – один метр), перший робочий прикладає кінець рівня, а в цей же час другої поєднує протилежний кінець трубки з новим місцем позначки.

Водяной уровень своими рукамиЗастосування рівня на прикладі стяжки підлоги

Вода на другому кінці слухавки і повинна показати точний рівень, який необхідно буде відзначити олівцем. Такі відмітки наносяться в кожному з кутів кімнати. Потім, за допомогою рулетки, можна уточнити отримані вимірювання і провести подальші розрахунки.

Водяной уровень своими рукамиЯк використовувати водяний рівень

Як бачите, виготовити водяний рівень самому нескладно, навіть цікаво, плюс до всього ви ще зменшити грошові витрати на придбання необхідного інструменту.

Відео

В наступному відеоматеріалі показаний приклад використання саморобного водяного рівня без колб:

Водяний рівень своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code