Насичений ритм сучасного життя часто не дає нам можливості забути про роботу навіть у затишних стінах власного будинку. А значить доводиться замислюватися про те, як створити робочу зону, в якій справи будуть вирішуватися легко і швидко. Звичайно, не завжди є можливість виділити під ці цілі багато місця. Однак засмучуватися рано, адже відповідну ідею можна знайти для будь-якої квартири і кімнати.

У робочій зоні нічого не повинно відволікати від трудового процесу, там не повинно бути нічого зайвого, всі необхідні речі повинні бути впорядковані і завжди знаходитися під рукою. Досягти цієї мети можна, максимально функціонально використовуючи предмети меблів і інтер’єру.

Де розмістити робочий куточок

Якщо в квартирі немає місця для окремого кабінету, його можна влаштувати в утепленому балконі. Правда, його облаштування пов’язане з чималими фінансовими витратами, так як утеплюючі матеріали та будівельно-монтажні роботи коштують досить дорого.

Деякі люди влаштовують міні-кабінети в коморах або нішах, якщо такі є в квартирі. Особливо зручний такий варіант для членів великої родини: в ніші або коморі можна використовувати звукоізоляційні матеріали. І тоді працювати вам не завадять ні телевізор, ні гучні ігри дітей.

Однак робочу зону можна організувати і в будь житловій кімнаті, спальні або вітальні.

Спальня в стилі хай-тек: сучасно і зручно >>>

Робочий стіл

Стіл — мабуть, найважливіша частина робочої зони. Його зручне розташування в кімнаті залежить від декількох факторів. З одного боку, письмовий стіл слід розташовувати біля джерела світла — вікна, щоб процес читання або, приміром, перегляду паперів, не псував вам зір. З іншого боку монітори ще одного необхідного атрибуту робочої зони — комп’ютера або ноутбука — не «люблять» прямих сонячних променів. Враховуючи це, робочий стіл краще розмістити збоку від вікна, що дозволить з одного боку отримувати достатню кількість світла, а з іншого — вбереже світлочутливу техніку.

Економимо простір

Обладнуючи робочу зону в спальні або вітальні, віддайте перевагу компактним столиків з висувною полицею для клавіатури та комп’ютерної миші. Вони зручні ще й тим, що не доведеться постійно міняти місцями клавіатуру і паперу, чергуючи етапи роботи.

Якщо вам місця зовсім мало, то на допомогу прийдуть відкидні і розкладні столи, благо зараз на ринку немає недоліку і в таких моделях. Також можна використовувати шафи з дверцятами, що відкриваються паралельно підлозі, які можна використовувати в якості робочого столу.

Бюро та секретери

Якщо вам не потрібно багато місця для зберігання папок, паперів та іншого, то ідеальним варіантом стануть елегантні бюро або, по-іншому, секретери. При необхідності домашній офіс можна буде приховати від очей гостей, просто закривши дверцята бюро. У наших умовах ці предмети меблів не отримали широкого розповсюдження, однак знайти їх все ж таки можна.

Полиці, стелажі і шафи

Неможливо уявити собі робоче місце без полиць для зберігання необхідних речей. Тут є де розвернутися вашої фантазії, адже варіантів — безліч.

Відкриті полиці і стелажі

На одній зі стін кімнати можна розмістити цілу систему відкритих полиць: вони можуть бути різних форм і розмірів, вибрані з готових варіантів або зроблені на замовлення. Крім функціональної складової такі полки виконують і декоративну функцію: на них можна поставити фотографії в рамках, вази, сувеніри та інші декоративні деталі інтер’єру. Там знайдеться місце і для книг. А якщо не хочете, щоб вміст частини полиць було на увазі, можна заховати його в декоративні коробки, ящики і лотки для паперів, підходящі за стилем до полиць. В кутку кімнати також можна поставити стійку з полицями.

Нестандартні форми

Коли робоча зона розміщується у вітальні, її треба влаштовувати так, щоб стіл і полиці гармоніювали з інтер’єром. І якщо вам не потрібно багато місця для зберігання, то зверніть увагу на креативні відкриті полиці незвичайних форм. Це можуть бути окремі прямокутники, круглі полки, полки у формі слів і т. д. Найчастіше їх використовують для зберігання книг, однак і невеликі папки для паперів цілком можуть знайти на них місце для себе.

Комоди і шафи

Комоди з безліччю невеликих висувних шухлядок і вертикальних відсіків — хороший варіант для тих, хто не любить, коли все на виду. Дрібні відсіки підійдуть для зберігання канцелярського приладдя, а у великих полицях помістяться стоси документів.

До речі, якщо вам доводиться зберігати безліч різних паперів, варто замислитися над створенням домашнього архіву. Тут на допомогу вам прийдуть красиві папки, бокси для паперів: розсортуйте всі за категоріями або дат, покладіть стильними ярликами і розставте їх у зручному для вас порядку.

Робоче місце в шафі

Ну а якщо у вас зовсім немає бажання відкривати робочу зону поглядам гостей, то її можна влаштувати прямо… в шафі! Він може бути розкладним — коли дві створки розсуваються під кутом подібно книзі. Або схожим на звичайний шафа або шафа-купе, або навіть вбудований шафа, в якому за дверима ховається все, що потрібно для роботи: велика полку, що виконує роль столу, і полки дрібніші — для зберігання паперів.

Стіна в робочій зоні

На стіні за робочим столом можна помістити дошку для нотаток, до якої ви будете прикріплювати записки, нотатки і т. д. Таку дошку можна виготовити самостійно або придбати в магазині.

Ручна робота

Простір для фантазії тут також не обмежений: можна використовувати раму від картини з натягнутим всередині матеріалом, можна вибрати декорований лист пробки, або навіть натягнути мотузки, на які всі предмети будуть кріпитися за допомогою декоративних прищіпок. Або у великій рамі натягнути тонкі стрічки відповідного кольору, утворивши сітку, осередки якої будуть вставлятися листівки, записки і фотографії.

До стіни можна прикріпити гачки, на які можна підвісити оформлені у відповідному стилі коробки або контейнери для канцелярського приладдя.

Ще на стіни можна повісити грифельну дошку, яка стане вічною записником і буде виглядати досить креативно.

Відмінним варіантом для малогабаритних квартир є вбудовані меблі. Вона дозволяє економити простір, так як стандартна меблі, не прилягаючи щільно до стін, «краде» зайві 10-15 сантиметрів.

Відокремлюємо робочу зону

Зонування простору важливо, коли кімната служить одночасно для різних цілей.

У досить великій кімнаті робочий куточок можна відгородити з допомогою книжкових полиць. Краще, якщо вони будуть діставати до стелі, створюючи ефект закритого простору.

Якщо такий варіант вам не підходить, подумайте над ідеєю відділення робочої зони драпіровками до підлоги, прикріпленими до стелі спеціальними каркасами або карнизами. Важкі щільні тканини до того ж створюють непоганий звукоізоляційний ефект. Полегшеною версією можуть стати легкі фіранки, які будуть лише створювати ілюзію ізольованості. Ще одним непоганим варіантом для зонування приміщення стануть розсувні ширми і всілякі складні перегородки.

Освітлення в робочій зоні

Робота за комп’ютером або ноутбуком, перегляд паперів та інша робота сильно позначається на зорі, тому висвітлення варто приділити особливу увагу. Навіть якщо в цілому в кімнаті, де знаходиться робочий стіл, освітлення достатньо яскраве, вам не обійтися без настільної лампи або бра, розташованого прямо над столом. При цьому світло повинне бути розсіяним, а потужність настільного світильника не повинна перевищувати 60 ват. Тому гарним варіантом будуть лампи з абажуром з щільної тканини або бра з матового скла.

Світло має падати так, щоб не створювати тінь. Тому для правшів лампа повинна знаходитися зліва, а для лівшів праворуч.

Зручне крісло

Створити комфортні умови роботи допоможе зручне комп’ютерне крісло. Проводячи багато часу сидячи, ви піддаєте свій хребет серйозної навантаженні, тому хапати перший-ліпший стілець не варто. Гарні комп’ютерні крісла стоять, звичайно, чимало, зате вони обладнані спеціальними механізмами, що дозволяють відрегулювати потрібні висоту стільця і нахил спинки. Вибираючи крісло, віддайте перевагу моделям із закругленими краями, невисокими підлокітниками і спинкою такої форми, щоб при зіткненні з нею, тиск поширювалося по спині рівномірно.

Для комп’ютерного крісла також має значення дизайн, однак жертвувати заради нього функціональними властивостями все ж не варто.

Інформаційна служба plot.kz

Як облаштувати робочу зону в квартирі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code