Починаючи ремонт в будинку або квартирі, багато стикаються з простим, на перший погляд, питанням: як правильно клеїти шпалери?

До наклейки шпалер слід приступати після того, як стіни вирівняні, а стелю і стельові плінтуси пофарбовані. Щоб уникнути помилок і не зіпсувати дорогі шпалери, потрібно знати деякі нюанси цього процесу. Адже буде дуже неприємно, якщо по завершенні ремонту ви виявите, що шпалери розійшлися і почали відклеюватися. Тому розглянемо технологію наклейки шпалер докладно.

Вибір шпалерного клею

По-перше, необхідно використовувати спеціальний клей. Він повинен бути вологостійким, запобігати появу і розмноження плісняви та грибків. Якісний шпалерний клей повинен легко розчинятися у воді, не утворюючи грудочок і не залишаючи плям. Вибір шпалерних клеїв сьогодні досить широкий. Однак далеко не всі з них відповідають вимогам, зазначеним вище. Властивості шпалерних клеїв можуть відрізнятися один від одного залежно від того, для якого типу шпалер вони призначені.

По-друге, вибравши шпалерний клей, потрібно правильно його приготувати. Проблем з цим виникнути не повинно, так як на кожнім упакуванні є інструкція з зазначенням необхідної концентрації. У ємність наливається тепла вода і поступово, при безперервному помішуванні, щоб уникнути утворення грудок, засипається клей. Після того як клей ретельно розмішаний, йому потрібно дати відстоятися до повного розчинення.

Нанесення клею

Перед тим як приступити до наклейки, для кращого зчеплення потрібно загрунтувати стіни готовим шпалерним клеєм, змішаним з 20-30% води. Після цього клей наноситься на заздалегідь відведені і розрізані полотна шпалер з зворотного боку. Робити це можна звичайної малярської пензлем великої ширини або валиком. Розстеляємо на підлозі захисну плівку, укладаємо смуги і на всю довжину полотнища із зворотного боку наносимо клей.

Деякі види шпалер потрібно залишити в такому вигляді на нетривалий час. Час зазвичай вказується в інструкції і розрізняється залежно від типу шпалер. Важливо не перетримати полотна, так як вони можуть розмокнути і клеїти їх стане неможливо. Інші види шпалер можна наносити на стіну відразу ж після нанесення. Флізелінові шпалери наносять сухими безпосередньо на загрунтовану клеєм стіну, в іншому випадку такі шпалери можуть розтягнутися і розкиснути, а після висихання стиснутися і утворити щілини на стиках. Купуючи шпалери, уважно читайте інструкції, в яких можуть міститися деякі застереження.

Наклеювання шпалер на стіну

Перед тим як нанести на стіну перше полотно шпалер, потрібно «відбити вертикаль». Для цього підійде будівельний висок. Його потрібно прикласти до стіни і провести лінію, паралельно якій і буде наклеєно перше полотно. Шпалери зазвичай клеять встик. Якщо ви придбали шпалери з малюнком, потрібно стежити за тим, щоб частини візерунка збігалися від полотна до полотна. Щоб це було легше зробити, заміряйте висоту стіни і відрізати полотно з запасом 5-7 сантиметрів. По довжині першого полотна відміряють і інші. Витрата шпалер у такій ситуації дещо збільшується, і це потрібно враховувати. Якщо ж шпалери однотонні і малюнок підбирати не треба, то можна відрізати полотна, довжина яких збігається з висотою стіни.

Після всіх приготувань настає найважливіший момент — нанесення полотна на стіну. Прикладаємо шпалери до стіни і ретельно розгладжуємо руками або чистою ганчіркою всі зморшки і міхури у напрямку зверху вниз і від середини до країв. Надлишки клею, які можуть виділитися з стиків, потрібно акуратно видалити губкою або ганчіркою. Якщо шпалери покриті фарбою, яка розтікається від вологи, то краще розгладжувати їх з допомогою щітки.

Якщо полотнища були відрізані з запасом, після наклеювання утворюється надлишок матеріалу біля плінтуса або під стелею. Позбутися від нього зовсім нескладно: достатньо відзначити олівцем потрібну довжину, яка перекриває край плінтуса на 5-6 мм, відрізати зайве під лінійку і приклеїти край назад.

Зараз дуже популярні вінілові шпалери. При їх використанні можуть виникнути деякі проблеми. Наприклад, якщо поверх них наклеїти бордюр, то він може через деякий час відвалитися. Щоб уникнути таких ситуацій бордюри краще наклеювати безпосередньо на стіну, а клеїти шпалери встик з ними. Для цього варто зробити відмітку на потрібній висоті, прокреслити по периметру рівну лінію і наклеїти верхню частину шпалер. Після цього встик клеїться бордюр, а потім наносимо залишилася довжину шпалер. Звичайно, процес досить копіткий, зате результат порадує вас!

Розетки і вимикачі

Ще одна проблема підстерігає при зіткненні з розетками та вимикачами. Кращий варіант — це завести шпалери під кришку вимикача або розетки, але для цього необхідно знеструмити квартиру. Буде краще, якщо компетентна людина викрутить пробки або відключить автомат, а потім перевірить відсутність напруги спеціальним приладом. Після цього можна зняти кришки і наклеїти шпалери без них. Технологія дуже проста: на місці вимикача або розетки вирізаємо дірку хрест-навхрест і заправляємо або обрізаємо кінці. Пам’ятайте про те, що ставити на місце кришки вимикачів і розеток можна тільки після того, як шпалери повністю висохнуть.

Якщо відключити електрику нікому, деякі сміливці відкручують кришки розеток і вимикачів і обережно заклеюють контакти ізолентою або щільним лейкопластиром, які потім, після висихання шпалер, видаляються. Однак, щоб не ризикувати, при неможливості знеструмити квартиру радимо клеїти шпалери навколо контуру кришок розеток і вимикачів, так само вирізавши дірку хрест-навхрест, а потім акуратно підрізаючи краю по контуру кришки.

Висушування шпалер

Залишилося прояснити останній момент — як правильно висушити свеженаклееные шпалери? Якщо підійти до завершального етапу недбало, можна занапастити всю попередню роботу. Пам’ятайте: протягом усього часу наклеювання шпалер і їх висихання не можна допускати протягів. Під їх впливом шпалери можуть пожолобитися, розповзтися або навіть відшаруватися від стін. Тому тримайте вікна, двері та кватирки закритими до тих пір, поки не будете впевнені в тому, що шпалери висохли до кінця.

Дотримуючись правил, наведених вище, ви цілком зможете впоратися з наклейкою шпалер самостійно. Технологія, як можна помітити, досить проста, і освоїти її нескладно. Поради, наведені в статті, допоможуть вам у цьому.

Як поклеїти шпалери

Як поклеїти шпалери: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code