Плиткові підлоги з кераміки відрізняються простий у догляді і високою зносостійкістю. Однак якщо укладання плитки зробити своїми руками з помилками, то про її довговічності можна буде забути. Монтаж цього підлогового покриття слід здійснювати в суворій відповідності з будівельними нормами та інструкціями виробників. Тільки на перший погляд кахель не становить праці покласти правильно. Насправді в даній роботі є маса нюансів.

Зміст

 1. Інструменти
 2. Підготовка підстави
 3. Види
  • Пряма
  • По діагоналі
  • Ялинка
  • У розбіг
  • Модульна
  • Комбінована
 4. Процес
 5. Укладання інших рядів
 6. Затирка швів
 7. Рекомендації та поради
 8. Висновок

Інструменти

Перш ніж почати укладати плитку, необхідно визначитися з варіантом її викладення на підлозі, підготувати підставу і зібрати всі необхідні інструменти. Критично складного тут нічого немає. Скласти проект навіть маленького будинку або вирішити який вибрати насос для свердловини на своїй ділянці – більш важкі завдання. При цьому найважливішим в укладанні кахлю є відсутність суєти і дотримання правил. Помилки потім виправити буде неможливо, буде потрібно повна перекладка підлоги.

З інструментів для укладання підлогової плитки знадобляться:

 • рулетка;
 • шпатель зубчастий для нанесення клею;
 • шпатель гумовий для затирання швів;
 • будівельний рівень;
 • ємність для розчину;
 • плиткоріз;
 • кусачки;
 • дриль з насадкою-міксером;
 • гумовий молоток.

Також для робіт потрібно спецодяг, рукавички та ганчір’я. Не завадять і наколінники або будь-якої їх аналог для ніг, на колінах стояти і повзати доведеться багато. З будматеріалів потрібні – плитка, клейовий розчин, грунтовка, вода, хрестики і затирка для швів.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Що знадобиться

Набір інструментів та матеріалів немаленький, але без усього перерахованого вище підлоговий кахель змонтувати не вийде. Його наклейка це далеко не регулювання пластикових вікон, де потрібні лише викрутка і пасатижі. До укладання кахельної плитки на підлозі слід готуватися більш грунтовно.

Підготовка підстави підлоги

Укладається на кахель стяжки, бетонні перекриття і дощаті настили. Три головних вимоги до всіх цих підстав під плитку – рівність, сухість і міцність. Особливо, до бездоганної ідеальності, вирівнювати основу не потрібно. Перепади до сантиметра спокійно згладяться потім плитковим клеєм. Але жодних ухилів, прогинів або опуклостей висотою більше 2-х см на чорновій підлозі точно не повинно бути.

Якщо укладання плитки виробляється по дерев’яних настилах, то все дошки і деревні плити необхідно спочатку перевірити на надійність кріплення. Якщо вони “грають”, то такі мостини і фанерні листи підлягають додатковому притяганню саморізами до лагів. А якщо який-небудь ділянку дерев’яного підстави прогнив, то його доведеться обов’язково замінити.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Підготовка дерев’яної підлоги під плитку

Види укладання

На підлозі укласти плитку можна:

 • традиційним «прямим» способом;
 • діагональної розкладкою;
 • ялинкою (а-ля паркет);
 • у розбіг – зі зміщенням на третину або половину плитки;
 • за модульною схемою;
 • у комбінованій техніці.

Пряма

Найпростіший варіант – прямий з перпендикулярними лініями швів. Так класти плитку на підлогу простіше і швидше всього. Менше буде і витрата матеріалу, тому що обрізати кахель доведеться тільки уздовж двох стін. А якщо підібрати його за розміром точно в площу кімнати, то можна і зовсім обійтися без різання і появи залишків у сміття.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Пряма укладання плитки

По-діагоналі

Діагональна розкладка виглядає більш оригінально і зорово розширює простір. Однак при укладанні плитки таким способом утворюється велика кількість обрізків у стін по периметру приміщення. Якщо вирішено класти кахель подібним способом, то його треба буде максимально точно розрахувати. При не правильному розрахунку необхідної кількості матеріалу можна потрапити в халепу, коли під кінець робіт не вистачить однієї-двох плиток.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Діагональне укладання візуально розширить вузький простір

Ялинкою

Паркетний варіант підходить тільки для кахлю (керамограніта) з малюнком під дерево. Однотонну плитку або з візерунком під камінь так укладати не варто. Також непогано виглядає подібний спосіб при використанні двох контрастних кольорів. Але він підходить тільки для просторих кімнат.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Укладання ялинкою

«У розбіг»

В залежності від зсуву варіант зі зміщенням нагадує цегляну кладку або палубу корабля. Цей спосіб досить простий в монтажі і виглядає естетично. Однак у невеликих кімнатах так класти плитку не рекомендується. У туалетах і санвузлах подібний підлога буде коробити погляд своєю неприродністю. А ось у просторих кухнях він цілком прийнятний.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Чудова імітація цегляної кладки

Модульна

Модульна розкладка передбачає використання плиток різного розміру. Це ідеальний варіант для невеликих приміщень, де виглядає особливо ефектно. При цьому візерунок з плиток і швів можна створити будь. Якщо хочеться створити унікальний інтер’єр, то до такої схеми викладки кахель обов’язково варто придивитися. Тільки до розрахунку необхідної його кількості слід підійти з максимумом уваги.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Модульна укладання плитки

Комбінована

Якщо є досвід наклейки плитки для підлоги, то можна скомбінувати кілька вищеописаних способів. Такий варіант дозволяє створити своїми руками воістину неповторний і оригінальний підлогу. Однак при невдалому поєднанні кольорів і візерунків замість красивої облицювання цілком можна отримати покриття на вигляд дуже далеке від вишуканого.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Оригінальна комбінована укладання

Процес

У великих приміщеннях укладати плитку на підлозі рекомендується з центру або дальнього кута, а в маленьких – від дверей з видимого п’ятачка. При цьому укладання першого ряду є одним з найбільш важливих етапів даних облицювальних робіт. Від правильності та рівність його викладки залежить кінцевий результат.

Щоб мінімізувати помилки, рекомендується спочатку розкласти кахель на суху без клею. Це дозволить подивитися, як він буде в підсумку лежати в кімнаті. Якщо є можливість трохи змістити ряди в бік і зменшити кількість різаних плиток, то так і слід зробити. Чим менше їх доведеться різати, тим менше вийде відходів.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Розкладка плитки на стіні

Впритул до стіни підлогову керамічну плитку класти забороняється. Між ними повинен залишатися проміжок в 3-5 мм. Будь-яку будівлю з часом осідає. Неозброєному оку ці зміни зазвичай навіть не помітні. Однак якщо кахель поставити впритул до стіни, то найменші зміни геометрії приміщення можуть призвести до здуття плиткового покриття.

Укладання інших рядів, різання плитки

Клей на підлогу слід наносити частинами по 0,5–1 м2, щоб він не висох раніше часу. Краще покласти плитку на цей розчин, а потім покривати їм наступний ділянку поруч. Через 10-15 хвилин на повітрі клейова суміш схоплюється. Кераміку після цього зверху класти безглуздо, так як надійного прилипання вже не буде.

На чорнове підставу і кахель клей наноситься однаковим по товщині шаром зубчастим шпателем, щоб уникнути перекосів окремих ділянок підлогової облицювання. При цьому кожну нову плитку після укладання слід перевіряти за допомогою будівельного рівня на горизонтальність. Покладатися тільки на свій окомір тут не варто, інакше замість рівної підлоги можна отримати криву поверхню.

Затирка швів плитки

Щоб шви вийшли однаковими, між плиток вставляються пластикові хрестики. Після завершення монтажу через добу їх можна виймати і приступати до затірки. Затирочна суміш наноситься на плитковий підлогу гумовим шпателем з легким вдавленням у шви. Надлишки її з кахлю стираються вологою, але не мокрою ганчіркою. Після затвердіння через пару днів поверх затирання додатково наноситься герметик.

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Покрокова інструкція затирання швів

Рекомендації та поради

Щоб наклеїти плитку на підлогу своїми руками правильно і рівно, слід:

 • ретельно очищати чорнове підставу від будь-яких фарб або лаків (від них плитковий клей рано чи пізно відстане);
 • кожну плитку після наклейки суворо перевіряти на горизонтальність рівнем, а при необхідності натискати зверху або додавати клей знизу;
 • регулярно змочувати зубчастий шпатель у воді, щоб клей до нього не присыхал;
 • після укладання плитки повністю у всій кімнаті мінімум на день залишити її закритою, ходити по тільки що приклеєного кахельному підлозі заборонено;
 • розмітку робити так, щоб біля порога і видимих місцях приміщення виявилися цілі плитки, а під сантехнікою з меблями можна покласти і вкорочені елементи;
 • надлишки клею з кахлю і швів прибирати до його висихання.

Світла затирочна суміш з часом тьмяніє, тому краще брати темну. Для вирізки отворів під труби спочатку в плитці треба просвердлити дірки невеликим свердлом. А потім вже можна буде пасатижами відламати непотрібний шматок і підрівняти зріз напилком.

Висновок

Щоб підлогова плитка радувала своїм виглядом довгі роки, її укладку слід проводити без поспіху і після ретельного планування. На підготовку підстави, наклейку кахлю, повне схоплювання клею і затірку швів в кімнаті до 25 м2 потрібно близько тижня. Поспішати з подальшим ремонтом і ходити по свіжоукладеному підлозі не можна. В іншому треба лише слідувати описаним вище порад.

Дивіться також відео, як укладати плитку:

Як правильно укладати плитку на підлогу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code