Віконні блоки з дерев’яною рамою практично повсюдно зараз замінюються пластиковими аналогами. Пластик дешевий, довговічний, виглядає більш презентабельно і простіше в обслуговуванні. Але як правильно вибирати вікна ПВХ себе в квартиру або заміський будинок, щоб вони прослужили справно довгі роки. Ми постаралися зібрати всі рекомендації експертів з цього питання, щоб вам простіше було зробити вибір.

Зміст

 1. Характеристики
  • Якість профілю
  • Повітряні камери
  • Ширина профілю
  • Армуючий вкладиш
 2. Ущільнювач
  • Ущільнювач ТРЕ
  • Силікон
  • Резина
  • Ущільнювач EPDM
 3. Фурнітура
 4. Висновок

Які характеристики необхідно враховувати

В порівнянні з дерев’яними конструкціями вікна з ПВХ не потребують постійної підфарбуванні, краще ізолюють шуми з вулиці, довше служать і мають більш високі показники по термоізоляції. Однак підбирати в магазині пластиковий віконний блок слід обачно. З одного боку є безліч конструктивних нюансів у самому цьому виробі, а з іншої – можна з легкістю нарватися на особливо пройдисвіта-продавця, який бажає заробити зайвого на погано орієнтується в даній темі покупця.

Приклад якісного виготовлення пластикових вікон можна подивитися за цим посиланням у виробника «ФАБРИКА ДИХАЮЧИХ ВІКОН» — преміум-партнера марки REHAU.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

На що звернути увагу при виборі пластикового вікна

Вибираючи пластикове вікно необхідно дивитися на:

 • кількість повітряних камер в склопакеті і профілі;
 • тип поворотно-відкидного механізму;
 • якість фурнітури і ущільнювача;
 • товщину стінок профілю ПВХ і його загальну ширину;
 • наявність/відсутність армуючого вкладиша.

Кожен з перерахованих вище параметрів впливає на кінцеву ціну вікна. При цьому придбання дорогого блоку з багатокамерним профілем і товстим склопакетом в три скла не завжди виправдано. Тут треба відштовхуватися від кліматичних умов регіону, де стоїть будинок.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Варіанти системи віконних стулок

Найчастіше бюджетного варіанту з простою конструкцією вистачає з надлишком. Тут як дренажний насос для брудної води – для викачування її з підвалу котеджу при підтопленні достатньо буде недорогого і малопотужного агрегату, а для регулярного чищення вигребу в туалеті буде потрібно більш потужна модель за інші гроші.

Якість профілю пластикових вікон

Основа конструкції всіх пластикових вікон – це профіль з ПВХ (PVC). За нормами в якості матеріалу для його виготовлення може використовуватися як первинний, так і вторинний (перероблений) полівінілхлорид. Перший варіант вважається більш якісним. У другому випадку в пластмасу додають більше різних пластифікаторів і присадок, щоб виріб з пластику за ударним і міцнісними характеристиками відповідав вимогам нормативів.

Самостійно «на око» відрізнити профілю з первинного і переробленого ПВХ неможливо. Зовні вони абсолютно ідентичні. Тут залишається лише вивчати сертифікати, що надаються виробником вікна, і розраховувати на його сумлінність. За Гостом пластикова віконна рама повинна прослужити мінімум 20 років. Однак більшість виробників заявляють про термін служби до 40 років. Але тут є один нюанс.

Згідно європейським стандартам профілю з ПВХ по товщині зовнішньої стінки діляться на три класи:

 1. «A» – товщина не менше 2,8 мм.
 2. «B» – товщина не менше 2,5 мм.
 3. «C» – значення встановлює виробник.

Чим товстіше стінка, тим міцніше і надійніше рамна конструкція. В ідеалі слід вибирати профіль «А» товщиною 3 мм і більше. Віконна стулка з нього менш схильна до перекосу при провисанні. А ось якщо пропонується варіант з маркуванням «З», то треба бути максимально уважним. Пластикові вікна з тонкостінного профілю (стінка <2,5 мм) рекомендується брати тільки для нежитлових приміщень.

Ще один момент – звичайне і морозостійка виконання. При виготовленні другого профілю в ПВХ додають спеціальні присадки. Якщо вікна беруться для житла в холодному регіоні, то правильніше за все буде дивитися саме такі блоки з маркуванням «М».

Кількість повітряних камер

Всередині профіль робиться порожнистим з поділом вертикальними перегородками на кілька заповнених повітрям сегментів. Чим їх більше, тим вище теплоізоляційні характеристики рами і менше тепловтрати. Мінімум таких камер робиться дві. Однак у Росії найчастіше для виготовлення пластикових вікон беруться трьох-, чотирьох – і п’ятикамерні профілю. Вони більше відповідають нашим кліматичним умовам.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Жителі мегаполісів крім кількості камер, повинні також подбати про звуконепроникності вікна

При цьому зі збільшенням кількості даних камер зростає і ціна віконного блоку. Однак, чим більше вертикальних стінок всередині, тим товщі і жорсткіший виходить профіль. Якщо стулка з-за великої площі віконного отвору виходить дуже широкою і високою, то краще спочатку вибрати для нього вікно з п’ятикамерній рамою.

Зі збільшенням числа камер в профілі зростає і загальна вага блоку. В панельних і цегляних будинках цей момент не так актуальне. ЗБВ і цегляні стіни розраховані на досить великі навантаження, спокійно витримуючи всі. Але для котеджі з бруса або СІП-панелей набувати важке багатокамерна вікно не варто. Тут рекомендується обійтися трикамерним варіантом.

З трьома, а краще навіть двома секціями, слід брати більш легку раму і для скління балкона в квартирі. Зайва вага на балконних перилах абсолютно не потрібна.

Ширина профілю

Ширина профілю визначається якраз кількістю вертикальних камер. Чим їх більше, тим більше перегородок з пластику всередині. Тим і ширше виходить ПВХ-профіль. Плюс на його ширину також впливають розміри камер (кожен виробник вікон сам визначає цей параметр) та наявність/відсутність армування всередині.

Зазвичай товщина профілю коливається в межах 58-90 мм. Якщо він тонше, то не буде здатний витримати склопакет навіть в два скла. А варіанти ширше використовують тільки на промислових об’єктах і при спорудженні зимових садів. В більшості випадків вибирається вироби з шириною в районі 70 мм.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Види армуючого профілю

Армуючий вкладиш

Щоб зробити профіль більш міцним, в його середній камері закладається підсилює вставка. Виконується вона з оцинкованої сталі, яка не піддається корозії. За формою в поперечному розрізі армуючий вкладиш може бути будь-яким.

При цьому замкнуте варіант володіє більшою твердістю, ніж розімкнутий П-подібний. Однак чим більше сталі, тим важче виходить віконний блок. Тут при його виборі треба буде заздалегідь подумати про підйомі до квартири і монтаж пластикового вікна. Зайва вага позначається не тільки на міцність, але і на підсумковій вартості самого виробу і виконання монтажних робіт.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Чим відрізняється квадратний і П-образний профіль

Товщина сталевого профілю в армуючої вставки повинна бути в межах 1,2–2 мм. Якщо виробник віконної конструкції використовував більш тонку сталь, то це не армування, а обманка. Жорсткості рами такий вкладиш фактично не дасть, а заплатити за нього доведеться.

Вибір ущільнювача на пластикові вікна

Після профілю рами другим за важливістю критерієм вибору вікна ПВХ є ущільнювач на стулках. Якщо він неякісний, то віконний блок прослужить недовго. Вже через пару років доведеться викликати майстрів для заміни цієї ущільнювальної «гумки», інакше протяги в хаті не дадуть жити спокійно.

Ущільнювач відповідає за:

 • звукоізоляцію (герметичність прикриття створки);
 • теплоізоляція (відсутність протягів);
 • захист запірної і поворотної фурнітури від пилу і вологи.

Використовувані при виробництві вікон ущільнювачі розрізняються матеріалом виготовлення, кольором і формою в поперечному розрізі. Одні з них більш стійкі до стирання, інші до морозу, а треті до деформації і розшарування від тривалого притиснення.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Види ущільнювачів на вікнах

Щоб тут зробити вибір правильно, слід уважно вивчити особливості наявних на віконному ринку ущільнювальні прокладки. А їх чимало, на перший погляд навіть газовий генератор для дому вибрати простіше. Проте все не так жахливо.

Існує чотири основних варіанти ущільнювачів для вікон:

 1. TPE (ТЕП, термоэластополимер).
 2. Силікон.
 3. Гума.
 4. EPDM (етиленпропіленовий каучук).

Ущільнювач ТРЕ

Найпоширенішим є ущільнювач TPE. Він найбільш дешевий серед конкурентів. За складом це модифікований полівінілхлорид. При сильних негативних температурах матеріал цей “дубіє”, втрачаючи еластичність. А в спеку він навпаки розм’якшується.

Термоэластополимер відрізняється високою залишковою деформацією і низькою стійкістю до УФ-променів. Пластикові вікна восени зазвичай переводять на «зимовий режим» з більш сильним притисненням стулок до рами. На відміну від інших аналогів після такого стиснення з зими ущільнювач TPE навесні повністю собі форму вже не повертає. В результаті років через п’ять його доводиться міняти.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Одне і двуконтурний ущільнювач вікна

Серед переваг термоэластополимера:

 • дешевизна;
 • негорючість за рахунок наявності присадок;
 • простота зварювання (більш простий монтаж);
 • різноманітність колірного виконання (ПВХ можна додати будь пігмент).

Завдяки простоті зварювання TPE дуже зручно використовувати на автоматичних лініях. Тому його виробники пластикових вікон так часто і вибирають. При продажу тільки що виготовленого віконного блоку цей ущільнювач виглядає цілком пристойно. Однак через кілька зим його нерідко доводиться міняти, але це вже проблема господаря будинку.

Силікон

Силікон (силіконовий каучук) відрізняється довговічністю і еластичність, а також високою стійкістю до температурних перепадів і стисненню. Два головних його мінуса – дорожнеча і схильність до розриву від найменшого натягу. На вікні він здатний прослужити 20-30 років. Але якщо при відкритті стулки силіконовий ущільнювач ненавмисно чимось зачепити і відтягнути від профілю, то він з легкістю порветься.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Особливості силіконових ущільнювачів

Великою популярністю силікон не користується. Це найдорожчий із чотирьох варіантів. Однак при бажанні його можна замовити у більшості виробників віконних блоків. Але треба заздалегідь бути готовим заплатити за погонний метр такого ущільнювача в 2-2,5 рази більше, ніж за аналоги.

Резина

Гума по міцності схожа з силіконом, але коштує набагато дешевше. Основний її недолік – схильність до розтріскування від спеки і морозу. В результаті ущільнювач, а за ним і вікно, втрачають герметичність. Однак подібну гумову прокладку легко і швидко на рамі можна замінити. Це бензиновий генератор електричного струму для приватного будинку спочатку при неправильному виборі поміняти буде проблематично. А ущільнювальну прокладку з гуми змінити на віконній рамі без особливих проблем цілком можливо своїми руками.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Гумовий ущільнювач на рамі

Ущільнювач EPDM

EPDM є найбільш оптимальним вибором серед наявних ущільнювачів по співвідношенню ціни і якості. Цей синтетичний каучук дорожче гумового аналога, але сильно перевершує його по характеристикам.

Серед достоїнств EPDM значаться:

 • низька чутливість до УФ-променів;
 • стійкість до перепадів температури (спокійно переносить від -60 до +1000С);
 • низька залишкова та незворотна деформація;
 • довговічність в 50-60 років;
 • хороша еластичність;
 • міцність до механічних впливів.

Віконний ущільнювач з EPDM не твердне при заморозках і не вицвітає під сонцем. Єдиний істотний мінус – неможливість зварювання. Цю каучукову прокладку необхідно по всьому периметру стулки пластикового вікна кріпити без розривів по довжині. В результаті монтаж виходить більш складним і коштує трохи дорожче. Але якщо потрібно якість за доступною ціною, то рекомендація одна – брати саме EPDM.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Відмінність ущільнювачів для стулки і рами

Вибір фурнітури вікон

Вибираючи вікно себе в будинок, також велику увагу слід звернути на фурнітуру. Вона впливає не тільки на зручність відкривання/закривання віконного блоку, але і на довговічність всієї конструкції.

Елементами віконної фурнітури є:

 • верхній і нижній поворотно-відкидні механізми;
 • обмежувачі повороту і відкриття стулок;
 • ручки з запором;
 • додаткові замки з ключем;
 • посилені петлі;
 • щілинні провітрювачі;
 • цапфи і відповідні планки.

Всі ці деталі повинні бути високої якості від провідних виробників подібних елементів. Скупитися тут вкрай не рекомендується. Це заради економії кесон для свердловини можна спорудити власноруч з цегли. Обійдеться недорого, а свої функції виконувати справно. Фурнітуру для пластикового вікна слід підбирати виключно надійну та якісну. Вона постійно перебуває під навантаженням. Якщо взяти дешевий варіант, то зазначений термін віконний блок навряд чи відслужить.

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Як своїми руками поміняти ущільнювач у пластиковому вікні

Висновок

Пластикове вікно встановлюється не на один день. При його виборі важливо правильно підібрати профіль ПВХ у відповідності з кліматичними умовами, довговічний ущільнювач і надійну перевірену фурнітуру. Причому все це вибирається індивідуально під кожен конкретний будинок. Особливу увагу слід приділити питанню монтажу віконної конструкції. Навіть ідеально підібраний блок при неправильному встановленні може обернутися лихом з протягами і холодом, а не захистом від вуличної негоди.

Дивіться також відео як вибрати пластикові вікна:

Спасибі)

Відповісти

Як правильно вибрати пластикові вікна?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code