Роботи по зведенню будинку вимагають величезного вкладення сил, фінансів і максимальної відповідальності. Головним етапом будівельних робіт є монтаж фундаменту.

Щоб фундамент став надійною і довговічною основою споруди, необхідно подбати про його гідроізоляції. Це захистить основну частину будівлі від негативного впливу зовнішніх атмосферних чинників.

Види фундаментної гідроізоляції

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаВиди гідроізоляції

У сфері будівництва існує два типи захисту фундаменту від вологи: горизонтальний і вертикальний. При монтажі фундаменту часто використовується один з них.

Якщо будівля не передбачає наявність підвального приміщення, то допускається лише горизонтальна ізоляція.

Горизонтальна гідроізоляція

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаПристрій горизонтальної ізоляції Щоб знати, як правильно зробити гідроізоляцію фундаменту, треба визначитися з використовуваними для цього матеріалами. Наприклад, широко застосовуються для горизонтальної гідроізоляції рулонні матеріали.

Монтаж горизонтальній фундаментної ізоляції здійснюється з урахуванням наступних технологічних особливостей:

  • її укладання виконується на нижній точці підвального перекриття, трохи вище відмостки і на рівні з’єднання основи житла з підлогою підвалу;
  • якщо підвал відсутній, то матеріал для гідроізоляції стелиться в кілька шарів над вимощенням по периметру фундаменту;
  • вибираючи матеріал, стежте за тим, щоб він мав основу, не піддається гниттю.

Вертикальна гідроізоляція

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаВертикальна технологія

Вертикальна ізоляція має кілька різновидів:

  • Проникаюча захист від вологості. Виготовляється з цементного розчину з кварцовим піском. Нанесена суміш вступає в реакцію з бетонною поверхнею і Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаГоризонтального типу оді хімічних процесів кристалізується на фундаменті. Такий спосіб дозволяє заповнити всі дефекти бетонної споруди та забезпечити його повну герметичність.
  • Обмазувальна захист фундаменту. Цей спосіб полягає в застосуванні бітумних, полімерних або гумових сумішей, або суміші з цементу і полімеру. Використовується бітум повинен бути еластичним, тому звичайна суміш в таких випадках не допустима, оскільки після застигання вона стане нееластичною і трісне.
  • Екранний тип ізоляції. Екранна гідроізоляція користується популярністю при несприятливих умовах і складних ґрунтових властивості, тобто при сильному впливі ґрунтових вод на несучу конструкцію будівлі. Дана захист виконується з спеціальних бетонитовых глиняних панелей, геотекстильної мембрани або цегляної притискної стіни. Така гідроізоляція є подобою замку з глини, який перешкоджає проникненню води до фундаменту споруди.
  • Обклеиваемая захисна гідроізоляція. Цей тип гідроізоляції полягає в наклеюванні рулонного або плівкового гідроізоляційного матеріалу на зовнішню поверхню підстави. В якості клейової основи використовується водовідштовхувальна мастика. Такий спосіб дозволяє захистити фундамент досить ефективно на тривалий час. Однак він є більш трудомістким, оскільки вимагає ретельної підготовки поверхні, шляхом її вирівнювання, грунтування, нанесення мастики, повторного грунтування і повної сушіння природним шляхом. Лише після проведення цих процедур можна клеїти матеріал для гідроізоляції.

Асортимент гідроізоляційних матеріалів

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаУпаковка в рулонах

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаІзоляція рулонними матеріалами Для того щоб виконати захист для поверхні від вологи, можна використовувати безліч матеріалів, серед яких часто використовуються:

  1. Наклеюється рулонний гідроізоляційний матеріал. В якості головного компонента в цій ізоляції виступає бітум, полімери чи бітумно-полімерні склади. Вони служать основою для виробництва м’яких рулонних і листових матеріалів. З допомогою наклеюється ізоляції можна виконати захист, як вертикального, так і горизонтального типу. При цьому ви можете бути впевнені в довговічності і міцності оброблюваної поверхні.
  2. Бітумна мастика. Цей спосіб використовується найчастіше і має два різновиди, які відрізняються за методом нанесення: гаряча і холодна методика нанесення. Другий варіант займає менше часу і праці, оскільки не потрібно нагрів матеріалу.

Однак при застосуванні гарячої мастики всі щілини і тріщини на поверхні фундаменту заповнюються набагато ефективніше.

Безсумнівна гідність обробки фундаменту мастикою – відсутність необхідності підготовки поверхні, що значно економить час.

При бажанні можна вибрати мастику, що наноситься на вологу поверхню без попереднього сушіння.

Как правильно сделать гидроизоляцию фундаментаМатеріали для гідроізоляції

Не забувайте про те, що самостійне виконання гідроізоляційних робіт повинно здійснюватися у відповідності з гідрогеологічними умовами і властивостями ґрунту для вашої місцевості і будинку зокрема.

Лише в цьому випадку роботи будуть виконані не даремно, і гідроізоляція буде повністю відповідати своєму функціональному призначенню, а значить і будинок прослужить максимально тривалий термін.

Відео

Про гідроізоляції фундаменту ви також можете дізнатися з наступних відеоматеріалів:

Як правильно зробити гідроізоляцію фундаменту

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code