Спорудження заміського будинку або дачі завершується, як відомо, виготовленням ганку, яке, крім свого прямого призначення служить одночасно елементом дизайну фасаду будівлі. Ось чому питання про те, як правильно зробити ганок будинку заслуговує вашої особливої уваги.

Вибір конструкції

Как правильно сделать крыльцо домаКруглий ганок

Фахівці рекомендують робити ганок разом із будинком, оскільки в цьому випадку обидві будівлі будуть мати загальну основу і єдину систему гідроізоляції. Подібна організація будівництва дозволить уникнути проблем з «просіданням» як базовій майданчика ганку (підстави), так і його окремих ступенів.

Роботи по спорудженню ганку зазвичай починають із підготовки ескізу його зовнішнього вигляду, який повинен органічно вписуватися в дизайн фасаду всього будинку. Природно, що на тлі дерев’яного, брусового або щитового будови найбільш органічно виглядатиме традиційний дерев’яний ганок. Якщо ж ваше будова виготовлено з бетону або цегли, то і ганок його має споруджуватися з відповідного матеріалу.

При цьому завжди потрібно пам’ятати про те, що основною умовою успішного дизайну є дотримання необхідних пропорцій і збереження почуття міри. Розміри сходів повинні відповідати загальним габаритами вашого заміського будови і не губитися на його масштабному тлі. У той же самий час «куций» вхід з трьома сходинками, приліплений до величезного кам’яного котеджу буде виглядати, м’яко кажучи, не зовсім естетично.

При виборі конструкції ганку ви можете зіткнутися з безліччю самих різних варіантів, деякі з яких будуть розглянуті нами нижче. Більшість з відомих конструкцій припускають вибір таких форм підстави такої споруди:

  • прямокутна;
  • трапецієподібна;
  • квадратна;
  • круглий майданчик.

Розмітка і підготовка матеріалу

Как правильно сделать крыльцо домаПриклад дерев’яного ганку

Перед початком земляних робіт зробіть прив’язку підстави майбутнього ганку до будівельної майданчику, розмітивши місце його розташування дерев’яними кілочками. Визначтеся «по місцю» з орієнтацією його ступенів, які можуть розташовуватися прямо або збоку, з їх кількістю, а також з необхідністю облаштування огорожі (перил).

Крім цього, вам слід підготувати весь обсяг відповідного вашого проекту матеріалу і весь необхідний для проведення робіт інструмент. При цьому необхідно враховувати, що ганок відноситься до споруд, які експлуатуються на відкритому повітрі, і роками буде перебувати під впливом негоди. Ось чому всі будівельні матеріали для нього повинні мати найвищу якість.

Виготовлення сходів

Как правильно сделать крыльцо домаЗ бетону

В умовах російського клімату вирішення питання «як правильно зробити ганок будинку» передбачає облаштування капітального фундаменту під нього. При цьому проста укладання бетонних плит на піщану подушку може виявитися недостатньою. Весняні води і затяжні дощі легко подмоют грунт під такою підставою, що з часом неодмінно викличе його перекіс. Тому вам доведеться зробити під ганок капітальний фундамент за всіма правилами облаштування останнього.

Вибір типу фундаменту буде залежати від рівня залягання грунтових вод, від типу місцевого ґрунту, а також від габаритів самого ганку. Найзручнішим варіантом підготовки підстави для сухого піщаного грунту представляється облаштування по периметру (по кутах) майданчики для ганку невеликих лунок, які засипаються піском, а зверху на них укладаються квадратні кам’яні плити.

Как правильно сделать крыльцо домаПроцес будівництва

Перед початком робіт не забудьте підготувати інструмент, за допомогою якого можна буде контролювати вертикальність споруди. Для цих цілей вам знадобиться будівельний рівень будь-якого типу або ж простий схил.

В ході ганок постарайтеся слідувати основним вимогам, що пред’являються будівельними нормами до конструкцій подібного роду. Ці вимоги полягають у наступному:

  • висота подступенка ганку повинна знаходитися в діапазоні 140-170 мм;
  • ширина його проступи повинна складати 300мм;
  • поручні повинні мати висоту не менше 0,9 метра;
  • звис козирка ганку має з запасом перекривати його робочу зону.

Как правильно сделать крыльцо домаДерев’яний ганок

У тому випадку, якщо ви плануєте виготовляти ганок з дерев’яного матеріалу – необхідно обробити заготовки (в цілях захисту їх від грибка і гниття) рідким антисептиком і спеціальним водовідштовхувальним складом. Споруда з цегли досить обробити спеціальним розчином, що захищає його від так званих «висолів», помітно псують вигляд цегляної кладки.

Для остаточної (фінішної) оздоблення ганку ви можете використовувати весь арсенал існуючих у наш час матеріалів, починаючи від ондуліна, сайдингу та металочерепиці і кінчаючи природним каменем, композитної терасної дошкою і натуральною черепицею.

Відео

Дивіться, як будують ганок професіонали:

Як правильно зробити ганок будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code