При зведенні житла часто доводиться вирішувати питання з каналізацією. Якщо ви бажаєте зекономити, можна приступати до монтажних робіт самостійно, до того ж вони не дуже важкі. Головним чинником у пристрої приватної каналізації є відсутність або наявність доступу до центральної магістралі. Якщо вона (магістраль) розташований недалеко від вашого будинку, монтажні роботи не викличуть праці. У даній статті ми поговоримо про те, як правильно зробити каналізацію в приватному будинку, покажемо схеми, фото і відео інструкції.

Пристрій

Как правильно сделать канализацию в частном домеПристрій приватної каналізації

Максимальний обсяг роботи вам належить виконати при влаштуванні зовнішньої каналізації. В першу чергу необхідно викопати декілька траншів і укласти труби на глибину 50-150 див. тобто глибина пролягання повинна бути нижче рівня промерзання землі в зимовий час.

Якщо поблизу від вашого будинку немає центральної каналізації, вам потрібно виготовити автономну конструкцію, яка буває у вигляді вигрібної ями, септика, криниці з фільтром або локальної очисної станції.

Автономна каналізація

Как правильно сделать канализацию в частном доме

Вигрібна яма використовується з давніх часів і найпростіше спорудити її своїми руками. Для обробки внутрішніх стін варто використовувати червоний керамічний цегла.

В якості альтернативи можна спорудити яму з залізобетонних кілець, але попередньо дно необхідно залити бетонним розчином, а верх ями накрити кришкою з отвором для вентиляції і оглядовим вікном.

Септик найчастіше використовується в будинках, призначених для постійного проживання. Ця конструкція дуже надійна і проста в монтажі, тобто при дотриманні інструкції, що додається ви запросто встановіть його своїми руками. Поліпропіленові септики не потребують частого очищення, що значно економить кошти на послуги асенізатора. Завдяки новітнім технологіям побутові води проходять багатократну очистку при попаданні в пристрій.

Попередня підготовка

Как правильно сделать канализацию в частном домеПроект для заміського будинку , Перш ніж приступити до будівельних робіт, необхідно виконати кілька послідовних дій:

 • визначтеся з місцем розташування стічного колодязя: він повинен знаходитися нижче рівня житла;
 • намітьте місце виводу каналізаційної труби з будинку;
 • зверніть увагу на місце виводу колекторної труби, оскільки саме там будуть сконцентровані всі стічні води з житла. Не припускається наявність дефектів, нерівностей або перекосів;
 • складаючи проект, розрахуйте всі вигини й кути, по яких будуть проходити труби, особливо внутрішньої каналізаційної системи;
 • після виконання описаних вище дій можна вирушати в спеціалізований магазин за придбанням матеріалів.

Монтаж

Как правильно сделать канализацию в частном домеМонтаж каналізації

Зовнішні роботи

У тому випадку якщо в будинку є стара система, вам буде значно простіше. Необхідно провести демонтаж старих труб і здійснити укладання нових за вже готовим каналізаційних шляхів.

Как правильно сделать канализацию в частном доме

Однак може знадобитися повна переробка, яка передбачає підняття підлогового покриття і поглиблення траншеї при необхідності:

 • Вирийте яму під фундаментом і виміряйте ширину від верхнього до нижнього краю. Оптимальна величина повинна бути не менше 100 см, тільки в цьому випадку можна не турбуватися про промерзанні колекторної труби;
 • З вуличної сторони викопайте траншею до зливної ями. Глибина траншеї зовні повинна бути більше, ніж зсередини і розташовуватися під невеликим кутом для полегшення стоку відходів.

Вам належить укласти каналізаційні труби як всередині будинку, так і на вулиці.

 1. На дні траншеї необхідно виготовити піщану подушку товщиною 20 см. Це зменшить тиск на поліпропіленові труби. Тобто завдяки піску засипаний грунт не буде сильно тиснути на конструкцію;
 2. Якісний монтаж неможливий без правильної герметизації і з’єднання труб. Для цього під час укладання вставляйте в труби трійники, які допоможуть вам ліквідувати засмічення в процесі експлуатації. На даному етапі не варто економити – це все дуже швидко окупиться;
 3. Трійники встановлюються з кроком 4 метри, а що виходить на поверхню частина закупорюють заглушкою.

Внутрішня каналізація

Как правильно сделать канализацию в частном домеВнутрішні роботи

Для монтажу всередині будинку найчастіше застосовуються поліпропіленові труби, які не піддаються корозії, а відповідно термін їх служби досить тривалий, при цьому процес монтажу простіше, ніж у чавунних або сталевих аналогів.

При наявності безлічі сантехніки вам потрібно вибрати трубу з діаметром 10 см, в той час як труба раковини — 5 див. тобто доведеться виконати з’єднання різних труб, яке виконується за допомогою перехідників. Для надійності і герметичності на стикових місцях використовуються прокладки.

На стояку встановлюється ревізія (трійник) на рівні 1 метра від підлоги, від якого виводиться труба для витяжки на висоту 70 см від поверхні даху.

Така складна система установки допоможе вам уникнути появи неприємних запахів в будинку, які супроводжують монтаж каналізаційної системи. Якщо на стояку вентиляція виконана згідно всім вимогам, то сторонні запахи не будуть проникати в приміщення і доставляти дискомфорт.

Неодмінно передбачити теплоізоляцію стояка, розташованого в холодному приміщенні.

Для стикування стояка з зовнішньої каналізаційної системою застосовуються випуски, діаметр яких менше діаметра труби на стояку. На думку професіоналів, випуск повинен монтуватися за напрямом стічних вод під прямим кутом і підключатися до стояка двома відводами з кутами 135 градусів. При необхідності додаткового стояка потрібно застосування косого трійника і додаткового відводу. Якщо передбачений один стояк або колекторна труба роботи будуть набагато менше.

Зовнішня каналізація виконується з поліпропіленових труб Ø150 мм.

Прочитавши інструкцію і дотримуючись технологію робіт, нескладно обладнати свій заміський будинок необхідними комунікаціями.

Рекомендуємо прочитати:

 • каналізація на дачі без відкачування;
 • як правильно зробити септик.

Відео

Процес монтажу каналізації для приватного будинку у відеоформаті:

Якщо ви не бажаєте проводити монтаж автономної каналізації для приватного будинку своїми силами, то рекомендуємо шукати надійну компанію в інтернеті. Часто на сайтах таких компаній є калькулятори з розрахунку вартості робіт.

Як правильно зробити каналізацію в приватному будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code