Крім прикраси будівлі, дах покликана захищати перекриття будинку від різних погодних явищ – снігу, дощу, граду, вітру, надмірних сонячних променів. Крім цього дах відводить стоки води від стін будинку і його цоколя, тим самим продовжуючи термін життя будови. Тому-то дуже важливі етапи проектування та монтажу даху під час будівництва будинку. У будь-якої конструкції можна виділити дві основні частини: огороджувальну (безпосередньо покрівлю) і несучу (наприклад: кроквяну систему). Одним з важливих елементів кроквяної системи є обрешітка. Вона монтується на кроквяні ноги та забезпечує розміщення на ній різних типів покрівельних матеріалів. Розглянемо докладніше, як правильно зробити обрешітку даху для деяких видів покрівельних матеріалів.

Види обрешітки

Как правильно сделать обрешетку крыши

Залежно від використовуваних покрівельних матеріалів застосовуються такі види обрешітки:

  • Суцільна. Бруси обрешітки монтуються із зазором не більше одного сантиметра. Дана решетування застосовується при монтажі м’якої черепиці, рулонної покрівлі, плоского шиферу та металочерепиці. Для підвищення надійності покрівлі, суцільну обрешітку монтують на карнизних свесам, а також у місцях перетинань і стиків скатів (на конику, ендовах, розжолобках, ребрах).
  • Розріджена. Бруси обрешітки встановлюються з кроком, що становить кілька сантиметрів. Дана решетування використовується для монтажу натуральної черепиці, металевої покрівлі та хвилястого шиферу.

Гідроізоляція

Как правильно сделать обрешетку крышиГідроізоляція покрівлі

Перед виготовленням решетування необхідно забезпечити установку з нахлестом в 15 см спеціальної плівки для гідроізоляції. Її монтаж проводиться на крокви в напрямку від карниза до конька, при цьому необхідно забезпечити вентиляційні зазори між плівкою і монтується покрівельним матеріалом (за рахунок провисання плівки), а також між плівкою і утеплювачем.

Якщо теплоізоляційний матеріал знаходиться на одному рівні зі кроквами, то для збільшення висоти буде потрібно установка на крокви додаткових брусків перерізом 30 x 50мм.

Решетування під рулонні покрівельні матеріали

Как правильно сделать обрешетку крышиРешетування під руберойд

Для даного типу покрівельного матеріалу використовується суцільна обрешітка з дощок або брусків товщиною не менше 25мм. При цьому між ними не допускаються щілини. Ширина використовуваних дерев’яних дощок повинна бути менше 15 см, інакше за рахунок їх викривлення в процесі експлуатації може бути пошкоджений покрівельний матеріал. Крім цього, поверхня обрешітки повинна бути рівною, без стирчать капелюшків цвяхів.

Решетування під м’яку покрівлю

Как правильно сделать обрешетку крышиПід м’яку покрівлю

Популярність м’якої покрівлі викликана порівняно невисокою ціною на неї і простотою монтажу. Для укладання м’якої покрівлі потрібно суцільна обрешітка. Її можна виконати в два шари спеціальної каліброваної дошки, важливо, щоб всі стики при цьому були рівними. Відмінний результат дає використання шпунтованої дошки або покрівельної фанери, додатково обробленої антисептиком. Щоб не пошкодити м’який покрівельний матеріал, кінці торцевих дощок треба закруглити.

Решетування під металочерепицю

Как правильно сделать обрешетку крыши

Одним з кращих і довговічних матеріалів для облаштування покрівлі є черепиця. Решетування під черепицю може бути виконана одним шаром, при цьому на крокви набивають бруски перерізом шість і більше сантиметрів, на які укладається черепиця. Вибір кроку решетування проводиться у відповідності з розміром монтованою черепиці. При необхідності можна виконати подвійну решетування з такого ж бруска. Для забезпечення рівномірного прилягання черепиці необхідно досягти максимальної рівності обрешітки (використовуються бруски повинні бути одного розміру та рівні).

Так в реальності виглядає решетування під металочерепицю:

Решетування під шифер

Как правильно сделать обрешетку крышиВідмінність обрешітки для шиферу та металочерепиці

Даний вид решетування може бути виконаний з одного або двох шарів брусів. При виготовленні одношарових решетування бруси перетином 5х5см монтуються паралельно коника з кроком 0,5 м. Якщо замість звичайного хвилястого шиферу використовується уніфікований профіль, то крок виконують у 0,8 м, а перетин брусків становить 7,5х7,5см. Важливо, щоб кожен лист шиферу спирався на три бруса. При цьому у зв’язку з більшим навантаженням, карнизний брус повинен бути набагато товщі. Біля конька і звисів необхідно змонтувати суцільний настил.

Для рівномірного розподілу навантаження, а також щільного розташування аркушів, парні бруси повинні бути товще непарних на 30мм.

Обробка дерев’яних елементів покрівлі

Как правильно сделать обрешетку крышиОбробка деревини

Щоб збільшити довговічність покрівлі, всі дерев’яні елементи даху слід обробити спеціальними антисептиками і протипожежними засобами. Обробку слід проводити за допомогою малярської кисті, завдаючи по черзі два шари. Якість протипожежної обробки придбаного матеріалу перевіряється досить просто. Для цього потрібно відколоти від нього невелику тріску і спробувати її підпалити. Добре оброблений матеріал буде горіти тільки в присутності зовнішнього вогню, якщо його прибрати, то тріска тут же погасне.

Правильно спроектована і виготовлена покрівля прикрасить ваш будинок і надовго забезпечить її захист від усіх примх природи.

Відео

Так виглядає процес монтажу обрешітки даху:

Як правильно зробити обрешітку даху

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code