Приміщення парилки традиційно вважається ключовим у російській лазні, оскільки саме від нього залежить функціональність банних процедур, що славляться своїми корисними і цілющими властивостями. У статті ми поговоримо про те, як правильно зробити парилку в лазні своїми руками, як облаштувати вентиляцію, стать і полиці.

Процес виготовлення парильні можна умовно розбити на кілька робочих операцій такого змісту:

 • теплоізоляція приміщення;
 • облаштування печі і вентиляції;
 • оздоблення.

Теплоізоляція

Как правильно сделать парилкуТеплоізоляція парилки

Как правильно сделать парилкуПароізоляційний матеріал Основним показником ефективності роботи парилки є стабільно висока температура, зберегти яку без якісної теплоізоляції практично неможливо. Ось чому утеплення парилки вважається найважливішою процедурою в усьому процесі її облаштування.

При неякісно виконане утепленні парної повітря в приміщенні буде нагріватися дуже повільно і швидко остигати, а пара буде мати дуже низьку концентрацію.

При утепленні приміщення парилки задіюються різні матеріали, кожен з яких виконує певну функцію, причому відсутність будь-якого з них призводить до різкого зниження якості ізоляції. В результаті такого розподілу функцій виходить багатошарове захисне покриття, що включає в себе наступні послідовно розміщуються шари:

 • прошарок гідроізоляції;
 • шар утеплювача;
 • матеріал пароізоляції;
 • внутрішня обшивка.

Гідроізоляція поверхонь (стін та стелі) парильного приміщення проводиться шляхом закриття їх шаром гідроізоляційного матеріалу, таким як фольга, наприклад, або поліетиленова плівка.

Облаштування теплоізолюючого шару рекомендується почати з кріплення на поверхнях стін та стелі нефарбованої чистого паперу, поверх якої набивається каркас з дерев’яних брусків, що служить базою для розміщення пластин теплоізоляційного матеріалу. Зверху утеплювальний матеріал закривається шаром пароізоляції, у якості якої найчастіше використовується звичайна алюмінієва фольга. Потім з дерев’яних брусків робиться каркас, який потім обшивається вагонкою.

Стеля повинен бути утеплений краще, ніж стіни, так що шар теплоізоляційного матеріалу на ньому повинен бути товще.

Відео

Приклад влаштування тепло – і пароізоляції:

Піч та вентиляція

Как правильно сделать парилкуБанна піч

Как правильно сделать парилкуВентиляція в лазні «Душею» будь-якої російської лазні є, звичайно ж, її пічка, завдяки якій парні процедури славляться своїми оздоровчими властивостями. Для спорудження печі рекомендується використовувати матеріали з наступного переліку:

 • червоний пічної або шамотна цегла;
 • природні камені;
 • чавунні плити.

При бажанні всі ці матеріали можна використовувати комплексно, оскільки цегла є хорошим накопичувачем пічного тепла, камені дозволять вам отримувати пар, а нагріті чавунні плити володіють високою тепловіддачею. При подібному використанні теплоакумулюючих властивостей вихідних матеріалів отримана піч може «тримати» тепло протягом 12-15 годин (при температурі 85 градусів). Але це, звичайно, залежить від якості теплоізоляції.

У самому приміщенні спеціальне вікно для вентиляції зазвичай не робиться. Вентиляційне вікно має сенс зробити у передбаннику, а вже з нього свіже повітря буде надходити в парне відділення.

Відео

Тут розглянуті типові помилки вентиляції і найбільш універсальна схема робочої вентиляції:

Оздоблення

Как правильно сделать парилкуОбробка парилки

Внутрішня обробка лазні проводиться відразу ж після завершення основних будівельних операцій і виконується зазвичай з використанням деревних матеріалів, стійких до підвищеної вологості і температурі. Для обробки можна використовувати самі різні породи дерев, але найкраще стіни закрити липою або вільхою, а підлогу застелити матеріалом з модрини. Полиці, виготовлені з липи, при нагріванні будуть виділяти неповторний аромат, містить різні природні ферменти. Вони надають сприятливу дію на людину.

Після обробки дерев’яні стіни парилки ретельно шліфуються і залишаються в природному вигляді.

Дизайн парній

Как правильно сделать парилкуДизайн парилки

Вирішуючи, як правильно зробити парилку, належну увагу слід приділити і її дизайну. При оформленні приміщення парилки слід врахувати наступні поради фахівців:

 • стіни, підлога і стеля у парильні найкраще залишити в натуральному вигляді, не вдаючись до використання будь-яких покриттів. У цьому випадку дерев’яні поверхні будуть значно швидше нагріватися;
 • полки і лавки у парильні виглядають більш естетично, якщо розмістити їх на різних рівнях. Це зручно також і з точки зору їх функціональності, оскільки на різних висотах ви зможете підбирати підходящу для вас температуру;
 • метою стилізації інтер’єру парилки ви можете додати витончено оформлені вішалки для рушників і віників, а також прикрасити двері парної оригінальним оздобленням і красивими ручками;
 • в якості джерел світла краще всього використовувати світильники з неяскравим і м’яким світінням, розмістивши їх над вхідними дверима.
Як правильно зробити парилку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code