Однією з найважливіших операцій, вироблених при заміні віконних блоків, є виготовлення укосів, від якості облаштування яких залежить, в кінцевому рахунку, зовнішній вигляд всього вікна в цілому. На сьогоднішній день у будівельній практиці зустрічаються три види віконних укосів:

 • оштукатурені;
 • з гіпсокартону;
 • пластикові укоси.

Штукатурні відкоси

Как правильно сделать откос окнаШтукатурні укоси вікна

Цей вид укосів відноситься до старої техніки облицювання віконних прорізів і вважається дуже непрактичним і незручним у виконанні. До недоліків таких укосів можна віднести:

 • погані теплоізоляційні властивості;
 • можливість появи конденсату при різких перепадах температур;
 • висока ймовірність розтріскування штукатурки з-за контрастних умов експлуатації;

В процесі виготовлення такі укоси штукатуряться в декілька шарів, після чого їх обов’язково покривають грунтовкою і фарбують. Їх виготовлення (з урахуванням дотримання всіх вимог по темі «як правильно робиться укіс вікна») займе, як ми бачимо, досить багато часу; до того ж якісно виконати штукатурні роботи зможуть тільки професіонали.

Якщо ви все ж вибрали цей вид укосів, то вам слід врахувати наступні рекомендації, що стосуються в основному підготовчих процедур:

 • при роботі раму слід закрити якимось захисним матеріалом;
 • верхній укіс бажано армувати за допомогою сітки-рабиці;
 • перед початком оштукатурювання до бічних укосах з двох сторін слід прибити ідеально рівні планки, що виконують функцію контрольних поверхонь.

Гіпсокартонні відкоси

Как правильно сделать откос окна

У порівнянні з штукатурними укосами укоси з гіпсокартону вважаються більш довговічними і у випадку утеплення їх ватою можуть забезпечити непогану теплоізоляцію вікон. Але з-за підвищеної чутливості до гіпсокартону вологи отримати з його допомогою хорошу гідроізоляцію вам навряд чи вдасться. Тому встановлювати такі укоси допускається лише у приміщеннях з невисоким рівнем вологості.

Зазначимо, що їх виготовлення також вимагає певної навички та вміння виконувати безліч допоміжних операцій (шпаклівка, грунтовка, фарбування тощо).

Как правильно сделать откос окнаСхема монтажу гіпсокартонних укосів

Для виготовлення гіпсокартонних укосів робиться наступне:

 1. Береться профільний куточок і нарізається на відрізки за розмірами віконного блоку. Потім ці відрізки кріпляться по краю віконного профілю (вздовж всього периметра блоку) за допомогою саморізів, які пізніше будуть приховані під гіпсокартоном.
 2. Після цього вирізається заготівля гіпсокартону (вологостійкий матеріал краще всього підійде для цих цілей) на ширину укосу і на всю його висоту. Частину укосу з боку вікна заповнюється мінеральною ватою, причому внутрішній край зі зрізаною фаскою кріпиться прямо до куточка. Другий край, звернений ребром до приміщення, приклеюється до укосу за допомогою спеціального клею.
 3. На кутову частину (з боку кімнати) з допомогою герметика кріпиться перфорований куточок, після чого стик біля вікна закладається, а вся поверхня укосу ретельно шпаклюється. Після шліфовки вона закривається спеціальною грунтовкою (глибокого проникнення) і фарбується зверху водоемульсійною фарбою.

Відео

Один із способів виготовлення гіпсокартонних укосів:

Пластикові укоси

Как правильно сделать откос окнаСхема монтажу пластикових укосів

Продемонструвати, як правильно зробити укіс вікна найзручніше на прикладі пластикової його модифікації, яка вважається в даний час найбільш універсальною і практичною. Укоси з пластику легко миються і зовсім не вигоряє з часом. В якості утеплювача в таких конструкціях використовують мінеральну вату, яка забезпечує вікнам прекрасні гідроізоляційні властивості і виключає їх запітніння. Монтаж пластикових укосів проводиться в наступному порядку:

 1. В першу чергу по периметру укосів за допомогою саморізів (урівень до стіни) набиваються дерев’яні рейки, службовці підставою для гнучкого пластику. Для отримання якісних укосів рейки повинні розташовуватися строго вертикально, що досягається за допомогою будівельного рівня.
 2. Далі, використовуючи рівень, олівцем наноситься вертикальна (ліва і права) і верхня горизонтальна лінії зовнішнього краю укосів і з допомогою саморізів-клопів набивається стартова смуга. Жолобок цієї стартової смуги буде служити кріпленням пластикового укосу.
 3. Потім монтується F-подібний профіль, який перш відміряється точно по висоті укосу. Кріпиться цей профіль на дерев’яних рейках за допомогою будівельного степлера.
 4. Після цього залишається лише встановити пластикові укоси з одночасним їх утепленням. Один край пластику вставляється в стартову смугу, а інший (після закладки під нього мінеральної вати) фіксується в F-образному профілі. Для отримання якісних стиків пластик повинен отмеряться з високою точністю.

Как правильно сделать откос окна

В результаті грамотно проведених операцій ви зможете отримати цілком естетичну і повністю герметичну конструкцію. Для усунення мікроскопічних нерівностей рекомендується затерти стики всіх деталей білим силіконом.

Відео

Докладно процес виготовлення укосів ПВХ ви можете побачити у цьому відео:

Як правильно зробити укіс вікна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code