Видалення жовтих плям зі стелі, що утворюються зазвичай поруч з ржавіючим каналізаційними або водопровідними трубами (а також у разі затоплення сусідами з верхніх поверхів) заняття не проста, вимагає певних навичок та вміння. Покликати для виконання роботи фахівця в деяких випадках єдино вірне рішення. Але найчастіше, доклавши деяких зусиль і витративши трохи часу, можна самостійно ліквідувати пляма. Спосіб, як прибрати жовта пляма на стелі після протікання, залежить від пристрою самих стель, які бувають натяжними, штукатурними, гіпсокартонними і плитковими. Це найпопулярніші типи стель, які ремонтуються різними способами. Розглянемо кожний з варіантів більш докладно.

Ремонт штукатурної поверхні

Найчастіше після затоплення в непридатність приходить тільки певна частина покриття. Зазвичай це стики підстав, місця виведення електропроводки та інші слабкі місця.

Штукатурні стелі зустрічаються двох видів:

 • дерев’яна несуча балка, оббивається дранкою (вузької дерев’яною дощечкою) на яку потім наноситься шар штукатурки;
 • бетонні перекриття, вирівняні шпаклівкою і пофарбовані фарбою.

Как убрать желтое пятно на потолкеПідготуйте все для шпаклівки

Спочатку розглянемо ремонт бетонного стелі, для виконання якого потрібні такі інструменти:

 • шпателі;
 • наждачні полотна і папір;
 • респіратори;
 • валики і кисті;
 • промисловий фен;
 • прожектори.

Необхідно заздалегідь приготувати матеріали, з допомогою яких буде кріпитися жовта пляма:

 • шпаклівка;
 • грунтовка;
 • фарба.

Как убрать желтое пятно на потолкеПравильно підбирайте фарбу

 1. Починається ремонт стелі, як правило, з видалення зіпсованого водою ділянки. Але до того як видалити розмоклий шар, його необхідно висушити. Для цього слід прибрати шпателем мокру фарбу й шпаклівку, очистивши ділянку до бетонної основи. Потім висушити феном місце протікання.
 2. Якщо вода протекла в місці виведення електричної проводки, то перед початком робіт приміщення необхідно знеструмити. У цьому випадку основа просушується природним шляхом, або будівельним феном, підключеним до іншої гілці електромережі.
 3. Как убрать желтое пятно на потолкеПотрібно очистити пошкоджене місце Коли поверхня, потребує ремонту, висушена, потрібно зробити зачистку, яка виконується наждачним папером. Робити цю роботу найкраще в респіраторі (або масці, купленої в аптеці). Зачистку слід виконувати дуже ретельно, щоб не залишалося ніяких слідів старої фарби і шпаклівки. Краї залишився на стелі шару бажано згладити, щоб стики не були гострими.
 4. Далі за допомогою пилососа і кисті, видаляється будівельна пил і можна приступати до відновлення пошкодженого шару.
 5. Поверхня перед нанесенням шпаклівки грунтується. Це позбавить її від решти пилу і поліпшить зчеплення шару штукатурки з бетоном. Грунтовка наноситься двічі, при цьому бажано, щоб вона не потрапила на незіпсовані водою ділянки.
 6. Как убрать желтое пятно на потолкеШпаклювання проблемного місця Після того як грунтовка висохне, на підготовлену ділянку наноситься шпаклівка. Матеріал повинен підходити до ремонтованої поверхні. На упаковці зазвичай вказані всі характеристики суміші. Але пробний шар все ж необхідно зробити. Для цього слід розвести трохи сухої суміші водою до отримання однорідної маси, яку наносять на місце стику неушкодженого шару з очищеною поверхнею (приблизно 5×5 см). Якщо шар висохне рівно, без утворення бульбашок і тріщин, то можна продовжити роботу.
 7. Після того як нанесений розчин висохне, слід вирівняти поверхню за допомогою наждачного паперу, полотна і прожектора, який допоможе довести шар до ідеально рівного стану.

Как убрать желтое пятно на потолкеВідшліфуйте

Перед тим як зафарбувати стелю, необхідно правильно підібрати фарбувальний склад. Наприклад, деякі фарби неприпустимо накладати один на одного. Доведеться перефарбовувати всю стелю, а не тільки ушкоджену ділянку. Тому що новий шар в будь-якому випадку буде відрізнятися від старого. Процедура виконується валиком і пензлем.

Ремонтуємо стеля з гіпсокартону

Вода – це один з найбільш небезпечних ворогів гіпсокартону. Він страждає від впливу вологи більш серйозно, ніж інші види поверхонь. Вода миттєво руйнує структуру гіпсокартону, він протягом короткого часу розмокає і жовтіє, тому, чим швидше будуть прийняті заходи по ремонту стелі, тим краще.

Как убрать желтое пятно на потолкеЗагляньте всередину і визначте масштаби пошкодження

 1. Необхідно розширити місце протікання, щоб видалити воду з внутрішнього простору. Зробити це можна викруткою, ножем або іншим відповідним інструментом, попередньо підставивши будь-яку ємність для збору води.
 2. Пошкоджене місце доведеться вирізати повністю, тому що знизу неможливо визначити масштаби проблеми — наскільки сильно постраждав матеріал зсередини. Після того, як отвір розшириться так, що в нього можна буде заглянути, з допомогою дзеркала і ліхтарика необхідно дослідити весь аркуш, визначивши розмір пошкодження. Можна знизу простукати лист: глухий звук повідомить про пошкодження гіпсокартону.
 3. Найчастіше страждають місця стиків і швів. Іноді легше всього замінити повністю лист матеріалу.
 4. На місце видаленого листа встановлюється новий. Всі подальші роботи виконуються у суворій послідовності: зачистка, грунтовка, шпаклівка, вирівнювання шару, фарбування.

Протікання на натяжних стелях

Наскільки сильно постраждає натяжна стеля від протікання, залежить від покриття. Наприклад, тканинної поверхні вода може завдати серйозної шкоди, і стелю доведеться міняти повністю. Але зустрічаються і такі види обробки, яким вода не завдає великої шкоди. Стеля просто висихає і приймає первозданний вигляд. Іноді може знадобитися косметичний фарбування.

Протікає вініловий стеля

Абсолютно не небезпечні протікання для вінілових стель, але вони здатні зібрати велику кількість води, не пропускаючи її вниз. Максимум, що доведеться зробити – це видалити накопичену воду. З цією роботою краще впораються установники. Але якщо справа не терпить зволікань, то можна спробувати злити воду самостійно.

Как убрать желтое пятно на потолкеНатяжна стеля врятує від затоплення

На вінілових стелях є декоративні вставки, які мають з’єднувальний шов. Зазвичай вони встановлюються у кутах. Після того як шов знайдений, вставку можна витягнути. Приміщення перед процедурою необхідно прогріти до 40⁰ C. Після того як вода зіллється в ємність, необхідно просушити внутрішній простір стелі, і тільки потім вставити декоративну вставку на місце.

Найлегше «полагодити» після протікання стелі зібрані з панелей ПВХ, яким вода не завдає особливої шкоди, а злити її можна тимчасово видаливши одну з дощечок.

Розглянуті варіанти, як відремонтувати стелю після затоплення, видалити жовті плями або запобігти їх появі, допоможуть впоратися з проблемою протікання самостійно. Але не варто забувати, що іноді все ж не обійтися без втручання фахівців.

Відео

Можна використовувати спецзасіб:

Як прибрати жовта пляма на стелі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code